Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

481
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast laat Frank Boeckx de naam van Hein Vanhaezebrouck vallen, maar die piste is zeker niet de gemakkelijkste. Zolang één persoon nog aan de touwtjes trekt in Anderlecht, lijkt een terugkeer van Vanhaezebrouck naar paars-wit zo goed als uitgesloten.

LEES OOK: Miljoenenaankoop gooit ruiten in bij Club: "Scheelt iets aan"

Boeckx denkt aan Hein Vanhaezebrouck

Besnik Hasi kreeg de bons en Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe trainer. Die ligt bij voorkeur niet onder contract bij een andere club en is vertrouwd met de Belgische competitie. Vooral vrije trainers beantwoorden dus aan het profiel van Paars-Wit, zoals Thorsten Fink (ex-Genk).

Frank Boeckx liet een andere piste vallen in de HLN Voetbalpodcast. De analist denkt dat Anderlecht het voorlopig met Edward Still zal doen, totdat er een geschikt profiel is gevonden. “Welk profiel dat moet zijn? Ik weet het niet. Je denkt dan aan Hein Vanhaezebrouck. Maar die gaat niet terugkeren”, aldus de ex-doelman.

Ook Wesley Sonck denkt aan Vanhaezebrouck als mogelijke ideale coach voor Anderlecht, zo stelde de ex-Gouden Schoen in 90 Minutes: "Hein Vanhaezebrouck zou dat ook kunnen, Philippe Clement, Mark van Bommel … Je moet zoeken naar dat soort gasten, al zijn sommigen wel gewoon om te trainen en te spelen met jongens van een hoger niveau."

Vanhaezebrouck: terug naar paars-wit lijkt onwaarschijnlijk

Hein Vanhaezebrouck zit al anderhalfjaar zonder club sinds zijn vertrek bij AA Gent. In een gesprek met RTBF vorig jaar gaf hij aan dat de voetbalmicrobe nog steeds in zijn lijf zit. “Misschien word ik coach bij een club, in België of in het buitenland: we zullen zien…” Toch lijkt de kans klein dat hij opnieuw bij Anderlecht aan de slag gaat.

Tussen oktober 2017 en december 2018 stond Vanhaezebrouck al eens aan het roer in het Lotto Park. Hij werd toen met veel poeha weggehaald bij AA Gent en kreeg het hoogste trainersloon ooit uitbetaald door Anderlecht – meer dan 1,5 miljoen euro per jaar, nog aan te vullen met bonussen.

Vanhaezebrouck hoopte twee à drie jaar stevig te kunnen bouwen bij Anderlecht, om daarna eventueel de stap naar het buitenland te zetten. Maar een succesverhaal werd het nooit. Na iets meer dan een jaar mocht hij zijn koffers pakken.

De breuk met Coucke zit diep

Na zijn ontslag wees Vanhaezebrouck vooral naar het bestuur van Anderlecht, en spaarde hij de kritiek niet. Hij noemde zichzelf een slachtoffer van de transferpolitiek en alles wat er na de overname van de club gebeurde. Zo werd hem een forse kwaliteitsinjectie beloofd, maar die bleef uit.

Bovendien was het geweten dat Marc Coucke – huidig eigenaar en toenmalig voorzitter – nooit een grote fan was van Vanhaezebrouck. “Een maand later wordt de club overgenomen en beslist iemand anders: we gaan dat niet doen. Dat was natuurlijk niet wat er voorzien was,” blikte hij terug.

“Dat eerste jaar eindigden we tweede in de reguliere competitie. En dan zegt iedereen: ‘Ja, hij is mislukt’. Mochten ze nu tweede eindigen, dan zouden ze een hele week feestvieren.” In een interview vlak na zijn ontslag in 2019 haalde hij hard uit naar Coucke.

“Ze zaten eigenlijk gewoon te wachten op een uitschuiver in Play-off I om iemand anders te kunnen aanstellen," zei Vanhaezebrouck aan Sporza. “Het was een impulsieve beslissing van iemand die plots beslist had dat het genoeg was,” aldus Vanhaezebrouck.

Coucke in de kleedkamer: “Dan zakt je broek af”

Volgens Vanhaezebrouck dook Coucke zelfs de kleedkamer binnen tijdens de rust – tot zijn grote verbazing. “Als je voorzitter tijdens de rust in de kleedkamer komt om de spelers te vertellen dat ze dichter bij hun man moeten staan of meer in duel moeten gaan, dan zakt je broek af. Dat is onvoorstelbaar.”

“Ik las deze week in de krant een artikel over de voorzitter van Thes Sport, die vergeleken werd met de voorzitter van FC De Kampioenen, en dat wel grappig vond. Maar dat verwacht je toch niet bij Anderlecht.”

In juni 2020 werd Coucke voorzitter-af bij RSC Anderlecht. Wouter Vandenhaute werd toen officieel verkozen tot nieuwe preses door de Raad van Bestuur. Vanhaezebrouck gaf zijn mening over die switch en kon het niet laten om Coucke opnieuw op de korrel te nemen.

Volgens hem deed Coucke er goed aan om een stap opzij te zetten, al had hij beter volledig afstand genomen. “Ik heb al eens gezegd dat Coucke en ik niet samengaan. En dat zal ook wel aan mij liggen. Maar hij past gewoon niet in het voetbal.”

Vanhaezebrouck vond het dan ook geen goede zaak dat Coucke aan boord bleef bij Anderlecht. “Het beste zou zijn dat hij volledig verdwijnt uit Anderlecht – en uit de voetbalwereld. Dat hij na twee zulke slechte jaren niet met verlies wil verkopen, was te verwachten. Als Anderlecht op de beurs had gestaan, was het al een paar keer gecrasht,” besloot hij.

Vandaag blijft Hein vooral een naam in het geruchtencircuit

In september vorig jaar werd Vanhaezebrouck opnieuw genoemd als mogelijke opvolger van de ontslagen Brian Riemer. Maar dat gerucht werd snel ontkracht. “Is het een optie voor mij? Zeker niet in de huidige situatie,” zei Vanhaezebrouck in de podcast MIDMID. “Het is jammer dat de club net verkocht werd bij mijn komst. Als ze twee jaar langer hadden gewacht, hadden we grote dingen kunnen bereiken – daar ben ik bijna zeker van,” verklaarde hij.

Vandaag is Marc Coucke nog altijd eigenaar van Anderlecht. Zolang dat zo blijft, lijkt Vanhaezebrouck niet meer dan een naam die af en toe opduikt wanneer het over de trainerspositie bij paars-wit gaat.

Moet Anderlecht Vanhaezebrouck overwegen?

Meest recent

Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

25
25
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

14
14
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

46
46
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

38
38
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

31
31
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

208
208
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

30
30
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

56
56
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

31
31
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

145
145
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

44
44
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

69
69
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

24
24
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

72
72
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

81
81
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

52
52
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

161
161
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

296
296
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

108
108
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

338
338
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

219
219
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

163
163
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

77
77
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

77
77
'Real broedt op nieuwe Mourinho-transfer: 70 miljoen'

Real Madrid kan dit seizoen goede resultaten voorleggen, maar afgelopen dinsdag tegen Internazionale ...

182
182

Meer sportnieuws