Zijn de dagen van Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht geteld? In de match die absoluut gewonnen moest worden, ging zijn ploeg alvast onderuit. Zo verloor RSCA zondagmiddag met 2-0 op Standard. Dat de Luikenaars gretiger en scherper voor de dag kwamen, speelt alvast niet in het voordeel van Hasi.
Voor aanvang van de clash op Sclessin, was de druk in beide kampen bijzonder groot. Na de 0-4-pandoering van vorig weekend tegen AA Gent, was het immers al misgelopen met de supporters van Standard. Verdere escalaties wou men in Luik koste wat kost voorkomen. Bovendien had Standard na de recente 3 op 15 dringend nood aan punten om top zes in het zicht te houden.
Anderlecht kon met 5 op 18 nauwelijks betere statistieken voorleggen en verloor in de voorbije weken de voeling met de top 3. Na het pijnlijke gelijkspel op eigen veld tegen hekkensluiter Dender, lag het hoofd van Hasi dan ook al op het kapblok. Uiteindelijk behield hij het vertrouwen. Een nieuwe misstap in Luik zou echter wel eens de doodstuk kunnen worden voor de trainer.
LEES OOK: Ontslag Hasi in de maak: de laatste stand van zaken
Standard verdiend op voorsprongDe inzet was dus erg groot en daar ging Standard aanvankelijk het beste mee om. De Luikenaars begonnen bijzonder scherp aan de partij. Daarbij werd regelmatig het randje opgezocht en soms er zelfs overgegaan. Bij Paars-Wit konden slechts enkele spelers, waaronder de jonge De Cat, die intensiteit matchen. En na een halfuur spelen werd de thuisploeg ook beloond voor dat overwicht.
Zo kreeg Saïd op links te veel ruimte van Sardella. Voor doel stonden Hey en Coosemans niet goed op te letten, waardoor Karamoko de 1-0 maar had binnen te tikken. Een verdiende voorsprong, hoewel Standard tot dan ook niet erg gevaarlijk was geweest. Anderlecht had op offensief vlak echter helemaal niets klaargespeeld in het eerste halfuur. Pas op slag van rust stak RSCA de neus aan het venster.
Meteen mokerslag na rust
Op aangeven van De Cat kreeg Bertaccini zelfs een uitgelezen kans op de gelijkmaker. Oog in oog met Pirard, die de geblesseerde Epolo verving, trapt hij echter onbegrijpelijk naast. Het zou niet zijn enige misser van de match worden. Anderlecht moest dus op een achterstand de kleedkamers in. En vlak na de pauze incasseerden de Brusselaars een nieuwe opdoffer van formaat.
Coosemans wist Saïd eerst nog van de 2-0 te houden, maar niet veel later was het toch prijs. Nadat Sardella zich verkeek op een lange bal, kon opnieuw Saïd op doel afstormen. Dit keer klopte hij Coosemans met een fraaie lob. Sclessin ontplofte andermaal en de Luikenaars konden nu met een gerust gemoed achteruit kruipen om de dubbele voorsprong over de streep te trekken.
Grote missers Bertaccini
In de slotminuten was het balbezit dan ook logischerwijs voor de bezoekers. Maar mede door de dubbele afweergordel van de Rouches bleven echt uitgespeelde kansen te veel uit. En wanneer er dan toch een bal goed viel, liep er telkens wel iets fout in de afwerking. Met name Bertaccini beleefde een erg ongelukkige middag met drie à vier grote gemiste kansen.
Bijgevolg kon Standard zijn overwinning al bij al zonder grote problemen over de streep trekken. Het komt daardoor opnieuw tot op drie puntjes van de broodnodige top zes. Bij Anderlecht wordt het dan weer uitkijken wat er met Hasi zal gebeuren. Kan het bestuur de druk weerstaan om de trainer na nog geen jaar aan de kant te zettten? Of staat donderdag in het bekerduel tegen Antwerp iemand anders voor de dug-out?
Kobe K