AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij de Buffalo's. Die lijkt er wel snel te kunnen komen. Er wordt alvast de nodige ruimte gemaakt, want heel wat spelers verlaten de Planet Group Arena.
Gent liet deze maand al Dante Vanzeir op huurbasis naar Cercle Brugge vertrekken, terwijl er ook de nodige miljoenen in het laatje kwamen met de verkoop van Omri Gandelman aan Lecce en Franck Surdez aan FC Sion. Daar komt nu nog een mooi bedrag bij.
LEES OOK: Standard maakt stunttransfer wereldkundig
Gent verkoopt ook KottoL'Equipe weet dat ook Samuel Kotto op vertrekken staat. De 22-jarige verdediger was in Gent geen vaste waarde, maar speelde zich de voorbije weken wel in de kijker met Kameroen op de Africa Cup. Zelfs FC Barcelona zou gecharmeerd geraakt zijn.
Uiteindelijk gaat Kotto wel een paar treetjes lager aan de slag. Hij zou immers op weg zijn naar de Franse tweedeklasser Stade Reims, waar Karel Geraerts trainer is en ook Théo Leoni aan de slag is.
Reims biedt miljoenen
De clubs zouden een akkoord naderen over een transfersom van 4 miljoen euro, waar ook nog de nodige bonussen bovenop zouden kunnen komen. Gent boekt zo een mooie winst, want het betaalde een jaar geleden nog 850.000 euro om Kotto weg te halen bij Malmö.
Sindsdien kwam Kotto negentien keer in actie voor de Buffalo's, maar helemaal overtuigen deed hij nooit. Rik De Mil verliest zo weer een speler, al heeft de trainer centraal achterin in principe wel voldoende opties, zeker na de doorbraak van Matties Volckaert de voorbije maanden.
Info transfert #Reims : le SDR proche d'un accord avec La Gantoise pour le défenseur international camerounais Samuel Kotto. Offre de 4M€ + bonus @lequipehttps://t.co/flwzn0R5f8
— Flavien Trésarrieu (@ftresarrieu) January 17, 2026
Jannick Lanckriet