De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er achteraf discussie over het optreden van de arbitrage. Bij rechtenhouder DAZN laat Jonathan Lardot zijn licht schijnen op een aantal beslissingen van zijn korps.
Beginnen doet de scheidsrechtersbaas met Charleroi-Club Brugge, waar in de slotfase tumult ontstond na de rode kaart van Shandre Campbell. In alle heisa ging Christos Tzolis, die zijn ploegmaat eerst beschermde tegen de aanstormende Zebra's, zijn boekje te buiten. Tenslotte trachtte de aanvaller de kaart voor Campbell uit Erik Lambrechts zijn handen te slaan. Een onoordeelkundige reactie die hij volgens Lardot eveneens met de uitsluiting had kunnen bekopen.
LEES OOK: Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent
Rood voor Tzolis"Erik heeft het opgelost met een gele kaart, maar op de ref springen en zijn arm proberen te pakken na een beslissing is niet het gedrag dat we verwachten op een veld en getuigt ook van weinig respect ten opzichte van de arbitrage. Dit mag eigenlijk niet gebeuren. Door hem slechts geel te geven geven we een slecht voorbeeld en krijgen jongens die naar televisie kijken de boodschap dat dit toch een beetje toegelaten is. Neen, dit willen we net voorkomen", luidt het.
🗣️ | Jonathan Lardot zag meerdere foute beslissingen in de Croky Cup deze week. 🗯️ pic.twitter.com/f3a1IbPxE2
— DAZN België (@DAZN_BENL) January 16, 2026
"Ik had dus liever een rode kaart gezien", aldus Lardot, volgens wie trouwens ook Hans Vanaken op de bon had mogen vliegen voor de manier waarop hij zijn beklag kwam doen. Vervolgens komt de gele kaart voor Marco Kana aan bod. Zowat iedereen was het erover eens dat de verdediger van Anderlecht van het veld had moeten worden gestuurd. Met uitzondering dan van Besnik Hasi en, helaas voor AA Gent, ook scheidsrechter Nicolas Laforge en diens videoref.
Pech voor Gent
"Ik verwacht hier jammer genoeg een rode kaart en interventie van de VAR", geeft Lardot toe dat zij de mist ingingen. "De vraag of Michal Skoras controle heeft over de bal doet er niet toe. Voor mij wordt hier altijd een duidelijke doelkans ontnomen. We kunnen niet weten of Colin Coosemans eerst bij de bal was geweest. Als we de beelden stopzetten op het moment van de fout is hij verder weg van de bal dan Skoras, die bovendien sneller is", klinkt het onder andere.
"We kunnen niet volledig zeker zijn, maar de kans was dus reëel dat hij eerst was geweest. Als de ref naar het scherm was geroepen zou hij dat ook gezien hebben, dus waarom komt de VAR niet tussen? We zijn te precies geweest in de beoordeling van de afstand en controle van de bal", besluit Lardot, volgens wie er bij de terecht afgekeurde goal van de Buffalo's geen sprake is van een penaltyfout van Coosemans op Skoras. "Er is contact, maar geen beweging.
Arne Decraene