Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

48 stemmen
Advocaat verbaast na stunt met keuze:

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode Duivels. De oefenmeester werd toen bondscoach van Rusland en nu staat hij aan het roer bij Curaçao. Met dat land wist hij een stunt te verwezenlijken en zich te plaatsen voor het WK in de VS, Mexico en Canada.

De 78-jarige coach liet in het verleden al meermaals weten te zullen stoppen, maar toch bleef en blijft Advocaat doorgaan. Zelfs na het WK 2026 is de Nederlander niet zeker of hij zal stoppen. Hij verbaasde vriend en vijand door zowaar de deur nog open te laten voor nieuwe uitdagingen.

LEES OOK: Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Schrijf maar op

In een interview met De Telegraaf liet Advocaat de deur nog op een kier. "Ik denk het wel. Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit hè. Haha. Je moet op je hoogtepunt stoppen", liet de goedlachse Nederlander weten.

Advocaat wil ook meer tijd spenderen met zijn familie. "Wie wil mij nu nog hebben op deze leeftijd? Nee, serieus. Ik ben nog steeds gezond, lichamelijk en geestelijk, maar hoe lang nog? Ik ben niet alleen op deze wereld. M’n familie heeft ook iets te vertellen en die ziet me niet graag doorgaan als coach.”

Mooi afscheid?

Advocaat vindt het WK een perfecte afsluiter van zijn trainerscarrière. “Ik begrijp het, heb me in principe bij het einde van mijn carrière als coach neergelegd. Eens houdt het op en een mooier afscheid dan op het WK dit jaar nauwelijks denkbaar voor mij. Maar om de deur helemaal dicht te gooien... Wie weet wat zich nog aandient. Daarom durf ik er niet nu al een definitieve streep onder te zetten."

En op het WK wil de Nederlander de wereld nog een laatste keer verbazen in een groep met Duitsland, Ecuador en Ivoorkust. “Wij gaan prikken op het WK. We zullen niet heel aanvallend spelen, maar wachten op het moment om toe te slaan. Wie de tegenstander ook is, we zijn lastig te verslaan. Iedereen geeft alles voor een goed resultaat en we hebben heus een aardige ploeg. Ja, zelfs Duitsland kunnen we het moeilijk maken.”

Denk jij dat Advocaat na het WK 2026 zal stoppen?

Meest recent

Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

0
0
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

180
180
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

62
62
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

82
82
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

23
23
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

61
61
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

48
48
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

324
324
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

202
202
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

462
462
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

152
152
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

94
94
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

125
125
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

152
152
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

187
187
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

160
160
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

140
140
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

492
492
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

582
582
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

887
887
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

263
263
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

211
211
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

556
556
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

190
190
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

321
321

Meer sportnieuws