FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks speuren de Catalanen de markt naar gerichte versterking. Door omstandigheden overweegt men in januari een nieuwe verdediger aan te trekken.
Bij het ingaan van de winterstop kon de Spaanse titelverdediger een positieve balans voorleggen. Zo staat Barcelona momenteel alleen aan de leiding in La Liga met vier punten voorsprong op Real Madrid. Met 10 op 18 en duels tegen Slavia Praag en FC Kopenhagen in het vooruitzicht, mag ook de kwalificatie in de Champions League geen problemen opleveren.
Daarnaast is de ploeg van coach Hansi Flick ook nog in de running voor de Spaanse beker en strijdt men volgende week voor de Spaanse supercup. Voorlopig loopt dus alles naar gewenst. Desondanks overweegt de club om in januari toch versterking aan te werven. Met name dan voor het centrum van de defensie.
LEES OOK: 'Barça schiet in actie: transferdeal met Man City'
Defensieve muizenissenBarça speelde vorige week namelijk Andreas Christensen kwijt. De Deen staat maanden aan de kant met een blessure. Ronald Araujo zou dan weer hervatten met trainen nadat hij enkele weken rust kreeg wegens mentale perikelen. Het zal allicht even duren alvorens de Uruguayaan weer top(fit) is.
Vermits er na de winterstop nog een erg druk programma aankomt, overweegt Barcelona in januari dan ook een extra verdediger te halen. Iets waar Flick overigens al lang om vraagt. Maar gezien de financiële situatie zal het wellicht slechts een tijdelijke oplossing worden. Of een speler die voor een beperkte som overkomt.
Terugkeer Joao Cancelo
De club zou inmiddels ook in actie zijn geschoten. Zo ligt een opvallend plan op tafel. Volgens onder meer transferexpert Fabrizio Romano werden contacten gelegd om de komst van Joao Cancelo te bespreken. De Portugese international ontpopte zich destijds bij City als één van de betere rechtsbacks van Europa, maar viel vervolgens uit de gratie van Pep Guardiola en raakte op een zijspoor. Sinds de zomer van 2024 speelt hij voor het Saudische Al-Hilal.
Cancelo, die voor zijn Saudische transfer al een half seizoen op huurbasis bij Barça speelde, moet/wil deze winter echter weg bij zijn huidige club. De Catalanen, die de concurrentie van Internazionale krijgen, namen alvast contact op met zijn entourage. Momenteel wordt zijn dossier intern nog geëvalueerd. Als Cancelo zou tekenen, is het naar verluidt de bedoeling dat Jules Koundé weer naar het centrum verschuift zodat de problemen daar zijn opgelost.
🚨🇵🇹 Inter and Barcelona have been both in contact again with João Cancelo’s camp in the last 24h.
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) December 31, 2025
Inter want Cancelo while Barcelona aware of the opportunity and still discussing internally.
Race on, as he’s 100% leaving Al Hilal this month.
➕🎥 https://t.co/dMKvcIyO2l pic.twitter.com/UJm6GM0wKE
Kobe K