Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

door
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde kwalificaties op voor twee Belgische bondscoaches. Gastland Marokko en schaduwfavoriet Egypte wisten dan weer hun poule te winnen.

LEES OOK: Africa Cup: Salah bevrijdt Egypte in extra tijd, feest voor Broos

Groep A

In Poule A waren uiteraard alle ogen gericht op gastland Marokko, tevens dé favoriet voor de eindzege. Op de vorige speeldag waren de Marokkanen immers op 0-0 blijven steken tegen Mali. Maar maandag werd weer orde op zaken gezet. Dankzij goals van El Kaabi (2x) en smaakmaker Diaz werd met duidelijke 3-0-cijfers gewonnen van Zambia.

Marokko hield uiteindelijk 7 op 9 over aan de groepsfase en wist de poule zo met overwicht te winnen. De tweede plaats ging dan weer naar het Mali van bondscoach Saintfiet. Dat land speelden tegen Comoren (0-0) voor de derde keer op rij gelijk. Maar drie punten blijken uiteindelijk voldoende voor Saintfiet en co.

Groep B

Eerder op dag werden de laatste duels in Poule B al afgewerkt. En ook die leverden een Belgische succes op. Zo mag bondscoach Broos met Zuid-Afrika naar de volgende ronde. Bafana Bafana haalde het na een spektakelstuk met 2-3 van Zimbabwe. Het winnende doelpunt kwam tot stand na een strafschop wegens een markante handsbal van Nakamba (ex-Club Brugge).

De groepswinst gaat dan weer naar Egypte. Tegen Angola kon bondscoach Hassan het zich zelfs permitteren om sterren als Salah en Marmoush aan de kant te houden. Het duel eindigde uiteindelijk wel op slechts 0-0. Maar 7 op 9 is voor de Egyptenaren, die tijdens het komende WK tegenover België staan, ruim voldoende om als groepswinnaar door te stoten.

Broos krijgt te weinig erkenning in België ...

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

45
45
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

100
100
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

263
263
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

401
401
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

319
319
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

85
85
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

265
265
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

228
228
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

202
202
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

534
534
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

323
323
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

600
600
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

619
619
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

714
714
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

143
143
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

566
566
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1298
1298
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

762
762
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

240
240
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

468
468
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

367
367
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

640
640
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1017
1017
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

358
358
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

868
868

Meer sportnieuws