Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in 2023 rollen de centen niet meer zo rijkelijk als voorheen op de Bosuil, want sterke man Paul Gheysens zit met zijn bedrijf Ghelamco in zwaar weer.
Daardoor kon Antwerp niet meer als voorheen grote namen binnenhalen en moest het in de laatste mercato's vooral spelers verkopen. Dat lukte vrij goed, want het wist mooie bedragen binnen te halen voor spelers als Arthur Vermeeren, George Ilenikhena, Senne Lammens en Mahamadou Doumbia.
LEES OOK: Ontploffingsgevaar bij Antwerp: fans viseren Gheysens
Antwerp moet nog steeds verkopenDe uittocht op de Bosuil is echter nog niet voorbij. Het Nieuwsblad kon de jaarrekening en het bijhorende jaarverslag van de raad van bestuur inkijken en daaruit blijkt dat Antwerp ook in de komende mercato's nog spelers moet verkopen.
Zeker komende zomer en in januari 2027 rekent de club nog op uitgaande transfers om de financiële putten te vullen. Maar intussen wordt er ook aan een andere oplossing gewerkt. Zo lijkt een overname in de lucht te hangen.
Gesprekken met investeerders
"Er zijn verkennende gesprekken opgestart met potentiële nieuwe investeerders", bevestigt de club in het verslag. "Die gesprekken hebben als doel bijkomende middelen ter beschikking stellen die de continuïteit van de vennootschap kunnen waarborgen. Op vandaag beschikken we over één non-binding offer en één letter of interest. Het doel is om de due diligence te laten starten en met de verschillende partijen op een niet-exclusieve basis verder te onderhandelen."
Antwerp werkt achter de schermen dus druk aan de komst van vers kapitaal. HNB weet alvast dat één van de gegadigden uit de Balkan zou komen. Zij zouden echter een meerderheid van de aandelen willen overnemen en er zijn binnen Antwerp twijfels of ze wel betrouwbaar zijn.
Jannick Lanckriet