'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

door
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De spelmaker liep daarbij nog steeds op krukken, een rentree is dus nog lang niet voor meteen. Zijn club SSC Napoli zou dan ook van plan zijn om een directe vervanger aan te trekken.

Na jaren van gezamenlijke successen, nam de Belgische draaischijf eind vorig seizoen afscheid bij Manchester City. De Engelse topclub besloot zijn contract niet te verlengen en dus kon hij als transfervrije speler elders tekenen. Ondanks lucratievere aanbiedingen uit minder gerenomeerde competities, besloot De Bruyne een nieuwe uitdaging aan te gaan aan de Europese top.

LEES OOK: 'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Maandenlang buiten strijd

Zo tekende hij een contract van twee seizoenen, met optie tot een derde, bij SSC Napoli. Die club had net beslag gelegd op de Italiaanse titel en mikte op versterking om te bevestigen in de Champions League. De Bruyne liet tijdens de voorbereiding meteen een degelijke indruk achter. En eenmaal het seizoen begon, was hij doorgaans een vaste basisspeler in de ploeg van coach Antonio Conte.

Maar eind oktober sloeg het noodlot toe. Vlak nadat hij een penalty scoorde in de topper tegen Internazionale viel de Rode Duivel uit met een blessure aan de hamstrings. Een operatie was zelfs nodig. Zijn afwezigheid werd geschat op drie tot zelfs vijf maanden. En vermits hij een maand later nog steeds op krukken loopt, lijkt het eerder dat laatste scenario te worden.

Directe vervanger op komst

De kans is dus groot dat De Bruyne pas diep in het voorjaar zijn comeback zal maken op het veld. Zijn WK komt normaal gezien niet in gevaar, maar het seizoen bij Napoli zal hij wel grotendeels moeten missen. En dus zou de club van plan zijn om in te grijpen tijdens de komende transferperiode. Volgens Florian Plettenberg, transferexpert bij 'Sky Sports', willen de Italianen een directe vervanger voor KDB strikken.

Daarbij lijken ze vooral te mikken op een jong talent, die na de terugkeer van De Bruyne nog wat verder kan rijpen in zijn schaduw. Zo zou het vizier gericht zijn op Johan Manzambi. De 20-jarige spelmaker uit Zwitserland breekt dit seizoen helemaal door bij SC Freiburg en is zich aan het opwerpen als één van de grote revelaties in de Bundesliga. Er heerst wel heel wat concurrentie voor zijn komst en zijn huidig contract loopt nog tot medio 2030, het prijskaartje zal dus navenat worden.

Denkt u dat De Bruyne op topniveau zal terugkeren?

Meest recent

'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

6
6
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

161
161
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

147
147
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

46
46
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

40
40
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

545
545
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

130
130
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

329
329
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

286
286
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

53
53
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

173
173
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

65
65
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

140
140
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

151
151
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

252
252
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

208
208
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

352
352
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

185
185
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

168
168
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

256
256
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

353
353
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

175
175
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

121
121
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

450
450
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

244
244

Meer sportnieuws