Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

367 stemmen
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor moet men op het veld van SC Freiburg een 1-0-bonus van in de heenmatch verdedigen. Maar Racing zal wel steunpilaar Zakaria El Ouahdi moeten missen.

Terwijl het seizoen in eigen land ondermaats verloopt, mag de Europese campagne van KRC Genk wel gezien worden. In de League Phase van de Europa League pakte de ploeg van coach Nicky Hayen bijvoorbeeld een knappe 16 op 24. Dat bleek uiteindelijk nipt te weinig voor een rechtstreeks ticket naar de 1/8ste finales.

Met een 1-3-zege in heenmatch van de tussenronde tegen Dinamo Zagreb leek die kwalificatie echter toch binnen. Maar in de return voor eigen volk werd het toch weer bibberen geblazen. Racing gaf zijn goede uitgangspositie helemaal uit handen. Pas in de verlengingen zette het alsnog orde op zaken.

LEES OOK: Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Schorsing El Ouahdi

Bijgevolg is Genk momenteel de enige overgebleven Belgische ploeg op het Europese toneel. En Racing maakt zelfs een goede kans om de kwartfinales te halen. In de 1/8ste finales werd Freiburg namelijk al geklopt. Zo haalde Racing het afgelopen donderdag met 1-0 na een knap doelpunt van El Ouahdi.

Maar om die bonus te verzilveren, zal Genk straks geen beroep kunnen doen op zijn Marokkaanse smaakmaker. El Ouahdi, die ook zondag tegen STVV het enige doelpunt voor zijn rekening nam, is namelijk geschorst voor de terugmatch. Nicky Hayen zal dus een geschikte vervanger moeten aanduiden.

Kans voor Nkuba?

De meest logische keuze is Ken Nkuba. Die mocht El Ouahdi tegen STVV al komen vervangen in de slotminuten en kreeg zo zijn eerste speelminuten van 2026. Een manier om hem nog wat extra ritme te geven met oog op donderdag? Hayen zou ook Joris Kayembe van flank kunnen wisselen en Yaimar Medina op links zetten. Of schuiven met één van de centrale pionnen. Toch lijkt Nkuba op dit moment de meest realistische optie.

El Ouahdi is momenteel de belangrijkste veldspeler bij Genk ...

Meest recent

Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

34
34
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

200
200
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

242
242
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

278
278
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

169
169
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

62
62
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

173
173
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

67
67
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

69
69
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

111
111
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

71
71
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

118
118
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

86
86
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

287
287
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

83
83
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

50
50
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

121
121
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

825
825
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

76
76
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

490
490
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

42
42
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

29
29
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

47
47
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

442
442
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

340
340

Meer sportnieuws