Lichtpunt bij wisselvallig Genk: "Hij heeft unieke kwaliteiten"

door
Lichtpunt bij wisselvallig Genk:

KRC Genk is met een slipper aan het derde luik van het seizoen begonnen. De Limburgers raakten zondagmiddag niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Cercle Brugge. Toch waren er enkele lichtpunten om zich aan op te trekken.

De start van de partij mocht bijvoorbeeld gezien worden. De bezoekers begonnen veruit het beste aan wedstrijd en kwamen ook verdiend op voorsprong na een knappe aanval die werd afgerond door Patrik Hrosovsky. Ook daarna legde Genk enkele goede combinaties op de mat.

LEES OOK: Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Sterke start Sor

Het tactische schema van coach Thorsten Fink werkte aanvankelijk dan ook. Zo zette hij Yira Sor, pas terug na blessureleed, voor het eerst sinds midden augustus in de basiself. En de 25-jarige Nigeriaan deed Cercle Brugge meermaals pijn met zijn snelheid en loopacties.

Aanvoerder Bryan Heynen zwaaide dan ook met lof. "Yira is er lange tijd niet bij geweest door blessures. Hij heeft unieke kwaliteiten. Hij is supersnel. Tegen een ploeg die vooruit druk probeert te zetten, komt er altijd ruimte. Dan kan je hem op snelheid uitspelen", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Gebrek aan organisatie

Maar ondanks een goede start dankzij onder meer Sor, viel Genk toch weer terug. Met name de tweede helft was bijzonder matig van de bezoekers. Niet de eerste keer dit seizoen dat zo'n terugval plaatsvindt. Met name op defensief vlak viel de ploeg helemaal uit mekaar.

Heynen zocht dan ook naar verklaringen. "Gemakzucht is het zeker niet. We schatten bepaalde situaties gewoon totaal verkeerd in. Het tegendoelpunt? Dat viel op een moment waarop we niet moesten pressen. Omdat we niet georganiseerd waren, kwamen we overal een stap te laat."

Genk heeft voldoende intrinsieke kwaliteiten om voor de titel mee te doen ...

Meest recent

Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

6
6
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

14
14
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

32
32
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

66
66
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

28
28
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

155
155
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

87
87
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

80
80
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

214
214
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

136
136
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

265
265
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

472
472
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

71
71
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

318
318
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

472
472
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

164
164
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

143
143
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

682
682
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

89
89
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

437
437
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

235
235
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

366
366
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

556
556
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

307
307

Meer sportnieuws