Er viel donderdag toch een bommetje op de Jupiler Pro League. Landskampioen Union lijkt plots immers verder te moeten zonder zijn trainer, want het lijkt er alsmaar meer op dat Sébastien Pocognoli zal vertrekken.
De voorbije dagen werd al gemeld dat AS Monaco zich gemeld had voor de 38-jarige succescoach en ze lijken er snel in geslaagd te zijn om hem te overtuigen. Vrijwel meteen nadat de eerste gesprekken gemeld werden, kwam het nieuws dat Poco zijn jawoord gegeven zou hebben.
LEES OOK: Union in zak en as: Pocognoli neemt pion mee naar Monaco'
Contract tot 2027 voor PocognoliDat gebeurde eerst in ons land, maar ook in Frankrijk bevestigen ze intussen dat de keuze van Monaco inderdaad gevallen is op Pocognoli. Onze landgenoot wordt in het Prinsdom de opvolger van Adi Hütter, die omwille van tegenvallende resultaten moet vertrekken.
🚨 Monaco a trouvé son futur entraîneur.
— RMC Sport (@RMCsport) October 9, 2025
RMC Sport est en mesure de confirmer les informations parues dans la presse belge sur le départ de Sébastien Pocognoli de l'Union Saint-Gilloise.https://t.co/8N5vey2AEf pic.twitter.com/HZgEQMndJJ
Het lijkt dus enkel nog wachten te zijn op de officiële bevestiging van de overgang. Volgens transferwatcher Nicolo Schira ligt er in Monaco een contract tot 2027 klaar voor Pocognoli, met optie op nog een extra seizoen. Eens de laatste formaliteiten met Union afgehandeld zijn, kunnen de handtekeningen gezet worden.
🔜📝 Sebastien #Pocognoli will be new #ASMonaco’s coach. Ready a contract until 2027 with the option for 2028. Talks in progress with #UnionSG for the termination of the contract. Then he will sign for #ASM. #transfers
— Nicolò Schira (@NicoSchira) October 9, 2025
Niet meer op bank bij Union
Intussen is er ook bij Union zelf een duidelijk signaal gekomen van de op til staande overgang. De Brusselaars werkten donderdagmiddag een oefenduel af tegen Patro Eisden, maar daarbij was volgens Het Laatste Nieuws al geen spoor meer te bekennen van Pocognoli.
De trainer zat niet meer op de bank, net als Kevin Mirallas. De spitsentrainer zou in het zog van Pocognoli naar Monaco trekken. Het was daardoor assistent Bart Meert die de honneurs waarnam tegen Patro.