FC Barcelona kruist aanstaande woensdag de degens met Paris Saint-Germain in de Champions League. Om het verschil te maken tegen de titelverdediger, rekenen de Catalanen onder meer op Robert Lewandowski. Al wordt achter de schermen ook al naar opvolging gezocht voor de Pool.
Barça pakte vorig seizoen alle grote prijzen in eigen land en haalde de halve finales van de UCL. Sterk werk dus van coach Hansi Flick. Die liet zijn ploeg dominant en spectaculair spelen, terwijl hij kansen bleven geven aan verschillende jongeren. Daarnaast zette hij enkele ervaren pionnen weer op het juiste spoor. Lewandowski bijvoorbeeld.
Een jaartje eerder leek het beste er nochtans vanaf bij de Pool. Maar in de voorbije jaargang tikte hij alweer af op 42 doelpunten in 52 duels over alle competities heen. Enkele weken geleden vierde de aanvaller echter alweer zijn 37 jaar oud. Bovendien is hij inmiddels zijn laatste contractjaar ingegaan bij de Catalaanse grootmacht.
LEES OOK: 'Monstertransfer in de maak: Haaland wijst nieuwe club aan'
Opvolger Lewa al gezochtDe club heeft een optie om de overeenkomst met nog een jaartje te verlengen, de kans lijkt evenwel klein dat daar beroep op zal gedaan worden. Als transfervrije speler zou Lewandowski zelf nog een laatste grote financiële slag kunnen slaan. En ook voor Barcelona zelf zou een vertrek van de spits goed uitkomen op financieel vlak.
Lewandowski behoort immers tot de grootverdieners in de selectie. Het wegvallen van zijn salaris zou de club veel meer financiële ruimte geven om andere spelers aan te trekken. Een directe vervanger voor de Pool bijvoorbeeld. En daarvoor zou men nu een opmerkelijke optie overwegen.
Vorig seizoen topschutter UCL
Namen als Erling Haaland (Manchester City), Julian Alvarez (Atlético Madrid) en Harry Kane (Bayern München) staan naar verluidt hoog op de lijst, maar lijken financieel onhaalbaar. Daarom zou men ook een meer budgetvriendelijke piste overwegen. Zo beweert BILD dat ook Serhou Guirassy een concrete optie is. De international van Guinea werd vorig seizoen nog topschutter in de UCL en scoort ook in de huidige jaargang weer vlot voor Borussia Dortmund. Barça hoopt evenwel dat het transfersom toch kan drukken.