Discussie rond DAZN: Verhaeghe & Bayat vormen front

door
Discussie rond DAZN: Verhaeghe & Bayat vormen front

In de Jupiler Pro League staat komend weekend al de negende speeldag op het programma. Voorlopig vallen de wedstrijden nog altijd exclusief live te bekijken op het platform van rechtenhouder DAZN. De vraag is of daar nog verandering in zal komen

Even leek er licht te schijnen aan het eind van de tunnel, want naar verluidt stevende Proximus af op een akkoord met DAZN. Een overeenkomst leek zelfs louter nog een kwestie van tijd, waarna ook andere telecomoperatoren zoals Telenet wellicht snel zouden volgen. Alleen bleek die berichtgeving nu enigszins voorbarig.

LEES OOK: Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Discussie rond DAZN

Tenslotte geraakte eerder al bekend dat er om diverse redenen niet snel verandering dreigt te komen in de huidige patstelling. Daarbij blijken nog steeds dezelfde struikelblokken de gesprekken spaak te doen lopen. Vooreerst is er het financiële aspect: Proximus en co. tasten volgens DAZN niet diep genoeg in hun buidel.

Zelf weigert de rechtenhouder dan weer in te binden op het totaalpakket, dat tevens een paar buitenlandse competities bevat. Van witte rook is dus nog lang geen sprake, wat ook binnen de Pro League onenigheid teweegbrengt. "De meningen zijn verdeeld", zorgt de huidige impasse volgens Het Nieuwsblad voor discussie.

Verhaeghe plus Bayat

"Een deel, waaronder Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe, wijst niet naar DAZN als boosdoener, maar vindt dat de telco's hun verantwoordelijkheid moeten nemen. Ook Mehdi Bayat, ex-bondsvoorzitter en algemeen directeur van Charleroi, is die mening toegedaan", luidt het. Al blijkt dus niet iedereen het met hen eens.

Een ander deel vreest dan weer voor een verminderde interesse in het product Belgisch voetbal door een verminderde visibiliteit wat dan weer voor minder sponsorinkomsten kan zorgen", vervolgt de krant. Vanuit de politiek voert onder meer Georges-Louis Bouchez, voorzitter van MR én Francs Borains, de druk alvast op.

Verhaeghe & Bayat hebben gelijk

Meest recent

De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

59
59
Lammens is 'hot' in Engeland: paparazzi en doelen

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

42
42
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

32
32
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

42
42
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

62
62
Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. De Belgische oefenmeester staat ...

38
38
Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

25
25
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

155
155
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

220
220
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

68
68
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

258
258
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

173
173
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

227
227
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

145
145
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

70
70
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

44
44
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

168
168
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

80
80
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

244
244
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

205
205
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

325
325
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

161
161
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

274
274
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

189
189

Meer sportnieuws