Naar jaarlijkse gewoonte schoot Erling Halaand alweer vlot uit de startblokken bij Manchester City. Voorlopig volstaat dat evenwel nog steeds niet om het tij te keren in het Etihad Stadium, waar de resultaten te wensen blijven overlaten. En dus wordt er alsmaar meer gespeculeerd over de toekomstplannen van de nog altijd pas 25-jarige Noor.
Haaland verlengde in januari nochtans zijn contract in Manchester, waar hij al goed was voor 131 doelpunten en 21 assists in 152 optredens, tot medio 2034. Op die manier leek de goalgetter, drie jaar geleden voor zo'n 60 miljoen weggeplukt bij Borussia Dortmund, zijn lot definitief aan City te verbinden. Al zou wel eens niks minder waar kunnen blijken.
LEES OOK: 'Grote Ballon d’Or-verrassing: complottheorieën onthuld'
Lewandowski out, Haaland in?Hoewel hij in de Premier League alle records van de tabellen kan vegen liet Haaland in het verleden verstaan dat hij doorheen zijn carrière ook in andere topcompetities potten wil breken. Die wens blijkt de 48-voudig international nog niet te hebben opgeborgen, want volgens Fichajes sluit zijn omgeving niet uit dat hij volgende zomer toch al vertrekt bij City.
Meer nog: intussen zou ook zijn voorkeursbestemming al bekend zijn. Haaland hoopt naar verluidt koers te zetten richting La Liga, waar vooral Barcelona ervan droomt om hem in te lijven. De spits zou voorin de ideale opvolger zijn van Robert Lewandowski, die wellicht naar Saoedi-Arabië verhuist. Joan Laporta blijkt zelfs al druk in de weer met het dossier.
Barcelona versus Real Madrid
"De droom van Haaland om in Spanje te spelen heeft de hoop van Barcelona, dat al bezig is met het maken van plannen om hem volgende zomer vast te leggen, nieuw leven ingeblazen", klinkt het. Ondanks zijn geschatte marktwaarde van 180 miljoen zou de deal volgens het medium een slordige 150 miljoen moeten kosten, tekenpremie inbegrepen.
Barcelona moet wel opletten voor eeuwige concurrent Real Madrid, dat Vinicius Junior zou willen inruilen voor Haaland. Hoe dan ook hopen beide aartsrivalen om de linkspoot, die zowel om sportieve als commerciële redenen de financiële inspanning ruimschoots waard lijkt, te overtuigen mocht hij beslissen om Engeland te verlaten. Wordt vast vervolgd.