De Jupiler Pro League is op stoom aan het geraken en verschillende clubs kunnen al een eerste balans opmaken. Bij KRC Genk en RSC Anderlecht liggen respectievelijk Thorsten Fink en Besnik Hasi zwaar onder vuur, maar er rolt mogelijk ergens anders een kop.
Ook Oud-Heverlee Leuven heeft de start dit seizoen volledig gemist. OHL was nochtans ambitieus, maar die kunnen meteen alweer in de koelkast. Volgens Peter Vandenbempt moet David Hubert al beginnen vrezen voor een ontslag.
LEES OOK: Crisis in Limburg: Vandenbempt velt hard oordeel
Jong en onervarenVandenbempt vindt niet dat OHL jong en onervaren is. “En Leuven heeft dit seizoen al te vaak geen geweldig voetbal gebracht en als ze dat beter doen zoals tegen Genk, behalen ze geen resultaat. Zo sta je alweer na 8 wedstrijden onderaan en ik vind OHL al veel jaren de underperformer in eerste klasse.”
OHL heeft veel geïnvesteerd, maar het komt er niet uit. “Als je kijkt welke middelen daar voorhanden zijn, de lonen die daar betaald worden in vergelijking met veel andere clubs van hetzelfde niveau, dan kan het niet zijn dat je op deze manier blij moet zijn dat je de play-downs niet moet spelen”, citeerde Sporza Vandenbempt.
Ontslag nakend
Vandenbempt vreest een snel ontslag van Hubert als de resultaten blijven tegenvallen. “Er was dit jaar opnieuw goede hoop dat ze een goed seizoen zouden draaien en in de bovenste helft van de middenmoot in de buurt van de top 6 zouden eindigen met eindelijk een jonge Belgische coach als David Hubert. Ik hoop dat hij nog veel krediet krijgt.”
Ook bij OHL rommelt het aldus ferm. “Maar je hebt toch weer je start gemist en de volgende twee thuiswedstrijden zijn tegen Anderlecht en Club en tussendoor hebben ze lastige verplaatsingen naar Westerlo en KV Mechelen. Voor je het weet speel je opnieuw een heel seizoen in de anonimiteit en dat kan echt toch niet de bedoeling zijn.”