KRC Genk heeft zaterdag zijn eerste zege sinds eind augustus geboekt. Dat was deels te wijten aan de uiterst beperkte kwaliteit van tegenstander KV Kortrijk. Maar ook een ingreep van coach Jess Thorup wierp zijn vruchten af bij de Limburgers.
De Limburgers konden met 9 op 21 niet bepaald tevreden zijn over de start van de competitie. En dus moest zo snel mogelijk een reactie volgen. Thuis tegen degradatiekandidaat KV Kortrijk was zelfs enkel een overwinning voldoende. Thorup besloot dan ook om in te grijpen.
LEES OOK: Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"
Heymans grijpt kansZo herschikte de Deen zijn middenveld door Daan Heymans een basisplaats te geven ten koste van Jeppe Erenbjerg. En dat bleek een geslaagde zet. Al na drie minuten wist Heymans de score te openen. En met ook nog een assist, was zijn aandeel in de 3-0-zege groot.
Voor de 27-jarige Heymans was het nog maar zijn tweede basisplek van het seizoen. Na de nederlaag op de openingsspeeldag in Waregem verdween hij uit de ploeg en sindsdien moest hij telkens vrede nemen met invalbeurten. Maar zaterdag bewees de middenvelder dus dat hij zijn plek in de basiself waard is.
Probleem voor Erenbjerg?
Waar winnaars zijn, zijn echter ook verliezers. Zo was het Erenbjerg die zijn plekje moest afstaan. De Deen werd nochtans voor een slordige 5 miljoen euro aangekocht. Een investering die men niet zal doen voor een bankzitter. Maar voorlopig heeft Erenbjerg het lastig zijn stempel te drukken, terwijl Heymans dat dus wel doet.
Toch hoeft Erenbjerg volgens analist Jacky Mathijssen niet te wanhopen. Al ligt zijn lot in handen van zijn trainer. "De volgende opdracht voor Thorup wordt uitzoeken hoe hij Heymans en Erenbjerg samen in de ploeg kan krijgen. Want ik kan me niet voorstellen dat één van die twee op de bank gaat blijven zitten", aldus Mathijssen bij Het Belang van Limburg.
Kobe K