Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

7
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De spits wist zelfs weer een plekje bij de Rode Duivels te heroveren. Maar bij de hervatting van het seizoen in het clubvoetbal sloeg het noodlot genadeloos toe.

De Luikenaar leek destijds voorbestemd om de troonopvolger van Romelu Lukaku te worden als eerste spits bij de Rode Duivels. Zijn grote doorbraak bij Club Brugge bleef weliswaar uit, op huurbasis bij Vitesse blonk Openda wel uit. Het leverde hem een miljoenentransfer op naar RC Lens. Ook daar deed hij het uitstekend met onder meer 21 goals in 38 matchen.

Na amper één seizoen in Noord-Frankrijk maakte de spits een nieuwe toptransfer. RB Leipzig verbrak zelfs zijn toenmalige clubrecord om de Openda naar de Bundesliga te halen en telde zo'n 40 miljoen euro neer voor zijn komst. Een goede investering, zijn eerste seizoen bij de RedBull-club was een groot succes. Tot zijn motor begin 2025 plots begon te sputteren.

LEES OOK: Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Franse reddingsboei na Italiaanse nachtmerrie

De aanvaller vond amper nog de weg naar doel en ook de Duivels viel hij door de mand.Desondanks maakte hij opnieuw een mooie transfer. Juventus nam hem over op huurbasis. Mét aankoopoptie die onder bepaalde voorwaarden een aankoopverplichting wordt. Op papier een droomtransfer. In realiteit draaide zijn Italiaanse avontuur uit op een absolute nachtmerrie.

Openda presteerde in Turijn dusdanig slecht dat hij zelfs naast een WK-selectie greep. In de zomer werd dan ook een oplossing gezocht. Die vond men uiteindelijk in de vorm van een terugkeer naar de Ligue 1. Zo werd de spits verhuurd aan Olympique Lyon. Daar komt hij weer helemaal boven water drijven. De aanvaller dwong zelfs opnieuw zijn plek bij de Duivels op.

Buiten strijd tot volgende interland-break

Maar net wanneer de hemel dus helemaal leek op te klaren, slaat het noodlot opnieuw toe. Zo viel Openda vrijdagavond op bezoek bij RC Lens (2-1-nederlaag) geblesseerd uit. En de schade blijkt behoorlijk groot. Zo laat Lyon weten dat de aanvaller een scheurtje heeft opgelopen in het kuitbeen. Hij zal minstens tot aan de volgende interland-break niet inzetbaar zijn. Allicht zal hij dus ook de volgende interlands aan zich voorbij moeten laten gaan.

In het statement hekelt OL overigens de arbitrage. Zo vindt de club dat Openda onvoldoende in bescherming werd genomen tegen de fouten bij de thuisploeg. "We betreuren de manier waarop onze spits werd behandeld en we zijn van mening dat hij niet de nodige bescherming heeft gekregen tot aan die tackle. We willen eraan herinneren dat de fysieke integriteit van de spelers een absolute prioriteit moet blijven, en dat de scheidsrechters hiervoor in de eerste plaats verantwoordelijk zijn."

Een fitte Openda in vorm hoort altijd in de selectie bij de Duivels ...

Meest recent

Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

37
37
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

7
7
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

65
65
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

58
58
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

150
150
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

194
194
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

222
222
Club Brugge bouwt reputatie op: Inter-coach steekt loftrompet af

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

145
145
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

247
247
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

231
231
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

178
178
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

37
37
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

63
63
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

139
139
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

270
270
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

47
47
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

133
133
'Clement aast op verrassende transferdeal met Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht boekten ze een 16 op 24 en plaatsten ze zich al voor de groepsfase van de Europa ...

363
363
Club Brugge én Antwerp ruiken plots miljoenen

Je kon al lezen dat Mihajlo Cvetkovic volgens onderzoeksbureau CIES de duurste tiener is in de ...

250
250
Thorsten Fink moet op zoek naar nieuwe club

Voor Thorsten Fink is het avontuur in Turkije tot zijn einde gekomen. De Duitse coach, die in ...

285
285
Vandenbempt geeft Leko gelijk: "Moeten we dringend weer vanaf"

Club Brugge leeft tussen hoop en vrees toe naar de belangrijke Champions League-wedstrijd op het ...

217
217
Ronaldo houdt voet bij stuk: "Ik ben de beste aller tijden"

De voorbije weken kwam Cristiano Ronaldo zwaar onder vuur te liggen. Dat kwam doordat hij halfweg ...

139
139
Vítor Bruno zwaar onder vuur: zelfs zege volstaat niet

Anderlecht heeft afgelopen weekend de aansluiting met de top vier gehouden dankzij een zege op het ...

185
185
Nieuwe rol De Bruyne: "Zo kan hij carrière verlengen"

Enkele Rode Duivels zijn er vorig weekend in geslaagd om een uitblinkersrol op te eisen. Dat was ...

78
78
'Naast Forbs nog zeer verrassende aanwezige bij Club'

Voor Club Brugge breken er zeer drukke weken aan, want in drie van de vier komende weken wacht een ...

389
389

Meer sportnieuws