Haaland zet voetbalwereld op stelten: "Bijna crimineel"

227 stemmen
Haaland zet voetbalwereld op stelten:

Het heeft er alle schijn van dat Noorwegen komende zomer eindelijk nog eens zal aantreden op de eindronde van het WK. In de kwalificatiecampagne werd dinsdagavond alvast een indrukwekkend statement gemaakt. Met uiteraard ene Erling Braut Haaland in de hoofdrol.

De laatste keer dat Noorwegen op de eindronde van het wereldkampioenschap actief was, dateert alweer van in Frankrijk 1998. En ook op de voorbije EK's was er van de Noren geen spoor te bekennen. Maar de ommekeer is ingezet. Zo kunnen de Scandinaviërs momenteel rekenen op een erg getalenteerde generatie.

Achterin staat een defensie die inmiddels de nodige ervaring op het internationale niveau heeft. Op het middenveld spelen enkele fysiek sterke bonken in steun van draaischijf Martin Ødegaard. Met onder meer oude bekende Antonio Nusa loopt er ook in het aanvallende compartiment voldoende talent rond.

LEES OOK: Zware klap Oranje: gedroomde bondscoach haakt af

Krankzinnige cijfers

Maar het kroonjuweel blijft natuurlijk Haaland. De superspits van Manchester City toonde zich dinsdag weer in grootse doen. Toegegeven, tegenstander Moldavië liet zich vrijwillig naar de slachtbank leiden. Maar met 11-1 winnen blijft een knappe prestatie op internationaal niveau. En de bijdrage van Haaland daarin was groot.

De aanvaller tekende voor twee assists, maar zijn core-business blijft natuurlijk doelpunten maken. En dat deed hij tegen het weerloze Moldavië liefst vijf keer. De 25-jarige spits kan inmiddels dan ook hallucinante cijfers voorleggen: 48 goals in 45 interlands. "Dit zijn cijfers die niemand anders ooit zal evenaren. Het voelt bijna crimineel. Ongelooflijk", stelt de Noorse krant VG.

Droom om mee te spelen

Ook zijn ploegmaats zwaaide achteraf met superlatieven naar de doelpuntenmachine. "Het is een droom om met hem te spelen", klonk het onomwonden bij Ødegaard. In ieder geval is de kans groot dat Haaland komende zomer eindelijk op het WK te bewonderen zal zijn. Met 15 op 15 staan de Noren ruim op kop in het poule. Italië, dat wel een match minder speelde, volgt al op zes punten.

🚀 Manchester City FC-fans lezen nu:

Lommel SK flikt het weer en shopt bij Manchester City
Lommel SK flikt het weer en shopt bij Manchester City
65

Haaland is momenteel de beste diepe spits ter wereld ...

Meest recent

‘Standard wil nog uitpakken met grote naam’

Standard Luik leek klaar op de zomermercato, maar nu komt journalist Sacha Tavolieri nog met een ...

10
10
Chambaere reageert op woeste Club-fans: “Klootzakje spelen”

Union SG pakte de eerste prijs van het seizoen door na strafschoppen te winnen van Club Brugge. De ...

40
40
Zulte troeft resem clubs af voor nieuw goudhaantje

Zulte Waregem heeft met Zalan Atrok (20) mogelijk een nieuw goudhaantje in huis gehaald. Tegen ...

32
32
Antwerp-fans verbazen in Engeland: “Nog nooit gezien”

Royal Antwerp FC ging in de oefenwedstrijd tegen Millwall met 1-0 onderuit, maar de supporters ...

127
127
Club Brugge ziet wéér toptalent vertrekken

Club Brugge incasseert deze zomermercato. Niet alleen in de A-kern dreigen er na Christos Tzolis nog ...

107
107
'Antwerp dendert door: nieuwe spits op komst'

Royal Antwerp FC schakelt niet een, maar drie versnellingen hoger op de transfermarkt. De Great Old ...

256
256
'Club Brugge casht opnieuw na talenttransfer'

Wat is er aan de hand bij Club Brugge? De Bruggelingen kunnen amper nog talenten aan boord houden. ...

260
260
Union SG en Olivier Renard ronden transferdeal af

Union SG heeft een volgende speler van de hand gedaan. De Brusselaars deden zaken met Al-Shabab, ...

37
37
Anderlecht vreest monsterbod op sterkhouder

Anderlecht lijkt goud in handen te hebben. Mihajlo Cvetkovic bevestigde tegen Hammarby waarom toch ...

624
624
'KRC Genk incasseert jackpot dankzij Godts'

Mika Godts lijkt zijn toptransfer beet te hebben. Volgens verschillende berichten staat de Belgische ...

498
498
'Leko alweer weg? Club Brugge houdt adem in'

Club Brugge pakte de titel met Ivan Leko, maar helemaal gerust is blauw-zwart niet. Zijn contract ...

1181
1181
Nog miljoenen op komst? Transferexplosie bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat nog een drukke vijftal weken tegemoet op de transfermarkt. Paars-Wit zal nog wat ...

610
610
Mac Allister speelt open kaart over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was met zijn goal alweer belangrijk voor Union SG. Na het vertrek van Christian ...

166
166
Nu of nooit voor dure Club Brugge-aankoop

Bij Club Brugge moet er nog veel gebeuren om de ploeg sterker te maken. Er is nood aan heel wat ...

488
488
'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

99
99
'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Deze week kwam eindelijk de officiële bevestiging van wat al een hele tijd in de lucht hing. FC ...

246
246
Messoudi trekt aan alarmbel en smeekt om versterking

Terwijl in de Jupiler Pro League het nieuwe seizoen volgend weekend al afgetrapt wordt, hebben ze in ...

411
411
'Done deal voor Onyedika: Club schakelt razendsnel'

Club Brugge greep vrijdagavond naast zijn eerste prijs van het seizoen door in de Supercup na ...

512
512
Goots voorspelt sensatie bij Antwerp: "Mijn nieuwe favoriet"

Een week voor de start van de competitie trok Antwerp nog naar Engeland voor zijn laatste generale ...

526
526
Goede reclame voor Club: Stankovic en Tzolis drukken stempel

Club Brugge vergaarde de voorbije jaren een uitstekende reputatie als kweekvijver voor talent. Die ...

337
337
Vrancken in nauwe schoentjes: ook rampzalige competitiestart

Wouter Vrancken versierde deze zomer een fraaie uitdaging in het buitenland, want hij verzilverde ...

240
240
'Standard verbaast: toch nog miljoenenaanwinst'

Zaterdag bleek er nog veel werk aan de winkel te zijn voor Standard, want het kreeg in zijn laatste ...

180
180
Meunier reageert persoonlijk na straf gerucht

Thomas Meunier was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel een ...

113
113
'infantino-bom barst helemaal: bonden eisen ontslag'

De voorbije dagen stond de internationale voetbalwereld in rep en roer, toen bekend raakte dat ...

327
327
Antwerp en Westerlo houden katers over aan galamatchen

Een week voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League leggen de eersteklassers nog ...

156
156

Meer sportnieuws