Genk penalty ontnomen op Sclessin? "Onbegrijpelijk van VAR"

door
Genk penalty ontnomen op Sclessin?

KRC Genk blijft ook na drie speeldagen op zoek naar zijn eerste zege van het seizoen. De Limburgers werden zondagavond immers koud gepakt op het veld van Standard en verloren met 2-1. Al hadden ze achteraf wel reden tot klagen.

Het moet gezegd: de speelkalender is Genk niet echt gunstig gezind bij de start van het nieuwe seizoen. Na de lastige affiches tegen Club Brugge en Antwerp FC, stond op de derde speeldag de verplaatsing naar Sclessin op het programma. Voor Racing doorgaans een verraderlijke trip en dat bleek ook nu weer het geval.

De ploeg van coach Thorsten Fink eiste weliswaar opnieuw het balbezit op, maar creerde daar veel te weinig doelgevaar mee. Standard daarentegen greep wel zijn kansen. Via een penalty van Thomas Henry werd het 1-0, na de pauze verdubbelde Marlon Fossey de voorsprong na een goed uitgespeelde tegenaanval.

LEES OOK: Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

Geen penalty voor Genk

Even leek het erop dat de invalbeurt van Tolu Arokodare de bezoekers alsnog puntengewin zou opleveren. De topschutter van vorig seizoen scoorde zelf de aansluitingstreffer en leek in de slotfase een penalty te versieren na contact met doelman Mathieu Epolo. Ref Nathan Verboomen en de VAR grepen evenwel niet in.

Dat was echter niet naar de zin van Genk-coach Thorsten Fink, duidelijk niet meer de beste vriend van de arbitrage. "Het was een penalty-overtreding. Dat kon iedereen zien, toch? De doelman raakte het hoofd van Tolu, niet de bal. Dan is het volgens de regel altijd strafschop", klonk het onder meer bij de Duitse trainer.

Fout van de arbitrage

En Fink krijgt nu ook gelijk van oud-scheidsrechter Serge Gumienny. Volgens hem bestond er weinig twijfel over. "Dit was eigenlijk een zwart-witbeslissing. De keeper raakte geen bal en sloeg duidelijk op het hoofd van Tolu. Dan vind ik het onbegrijpelijk dat de VAR zoiets toch heeft laten passeren", klinkt het in Het Belang van Limburg.

Gumienny vindt bovendien dat er een duidelijke grens moet worden gesteld aan wat een doelman mag binnen zijn eigen baklijn. "Voor mij is het duidelijk: Genk verdiende een strafschop. Er zijn grenzen aan wat een doelman mag doen in de eigen zestien. Het is niet omdat ze beschermd worden, dat ze zelf alles mogen. Zeker niet iemand tegen de grond boksen."

Genk verdiende een strafschop ...

Meest recent

Antwerp met sterke zet, STVV absoluut niet verrast

STVV verkocht Rein Van Helden voor 1,5 miljoen euro aan Royal Antwerp FC. Het is geen verrassing dat ...

13
13
'Renard speelt hoog spel: zéér bizarre transferwending'

Yasin Özcan is een miscast van Olivier Renard, niet zijn eerste sinds hij in Brussel de ...

60
60
Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

85
85
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

202
202
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

58
58
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

155
155
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

104
104
Saudische aanval op Rode Duivels: twee namen geviseerd

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

68
68
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

22
22
Nainggolan onthult megabedrag dat hij in casino verloor

Radja Nainggolan maakte recent de overstap van Lokeren naar Patro Eisden Maasmechelen, maar het zijn ...

107
107
Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

162
162
'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

368
368
'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

270
270
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

229
229
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

375
375
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

52
52
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

486
486
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

351
351
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

696
696
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

477
477
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

356
356
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

78
78
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

136
136
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

802
802
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

638
638

Meer sportnieuws