Conte gooit bom bij Napoli: KDB niet langer zeker

door
Conte gooit bom bij Napoli: KDB niet langer zeker

Antonio Conte sleutelt aan een Napoli dat klaar lijkt voor de absolute top. Kevin De Bruyne schittert al, maar Conte wil méér. Jack Grealish lonkt als tijdelijke huurling, en dat zet zelfs De Bruyne’s rol op scherp. Gaat Conte te ver in zijn honger naar een perfect Napoli?

LEES OOK: WK-droom De Bruyne op instorten: "Twijfel of we hem terugzien"

Vergeet Brest: dit Napoli is geen gewone ploeg

Laat je niet misleiden door die nederlaag in de oefenmatch tegen Stade Brest. Het Napoli van Antonio Conte is geen doorsnee ploeg. In geen enkel team in Italië zit zó veel richting, zó veel veelzijdigheid in het spel. Conte tovert moeiteloos met systemen, en hij beschikt over de kern om dat ook effectief waar te maken.

Sterker nog: qua basiself zit Napoli vandaag al verder dan Internazionale en de rest van de Serie A. Zelfs in de nederlaag tegen Brest vielen er lichtpunten te rapen. Kevin De Bruyne speelde de volle 90 minuten, oogde scherp en strooide zoals vanouds met briljante flitsen – dat hakje op de paal, een paar passes die alleen hij ziet…

Gazetta dello Sport zag het ook: De Bruyne tilt dit Napoli naar een ander niveau. Techniek, vista, ritme, controle – hij heeft het allemaal, zelfs op zijn 34ste. Conte weet wat hij aan De Bruyne heeft, en ook wat hij níét mag doen: hem uitpersen.

Tussen Serie A en Champions League wordt het laveren. De balans zoeken. Slim doseren. Conte heeft nog geen Europese beker op zijn naam, maar dit móét zijn jaar worden. Zijn honger is groot, en de puzzel is bijna compleet.

Laatste honger: nog een flank en… Grealish?

Toch is Antonio Conte nog niet helemaal tevreden. Voor een ‘onklopbaar’ Napoli ontbreken er volgens hem nog twee schakels: een extra flankverdediger én een middenvelder. En dan is er plots dat opvallende gerucht: Jack Grealish.

Na zijn niet-selectie voor het WK voor clubs heeft Manchester City Grealish op de exitlijst gezet. En Napoli ruikt z’n kans. Een huurconstructie wordt overwogen. Een tijdelijke reboot, weg uit Engeland, op een plek waar hij opnieuw belangrijk en de ster kan zijn.

De klik met Kevin De Bruyne is er al, en onder een veeleisende coach als Conte zou Grealish misschien wel herboren kunnen worden. In Italië zou hij kunnen uitgroeien tot een échte vedette – mits hij de knop omzet.

Grealish de hype, De Bruyne de held

Met Jack Grealish erbij, zo schrijft Gazetta dello Sport, zou de titelstrijd in Italië al voor Kerst beslist kunnen zijn. Napoli zou nóg een versnelling hoger schakelen. En toch is de hiërarchie duidelijk.

Grealish mag dan wel het sexy gerucht zijn, de échte gamechanger loopt er al. Kevin De Bruyne is de motor van dit Napoli. Hij ziet ruimte waar niemand anders zelfs aan een pass dénkt. Hij speelt met twee voeten, leest het spel als een meester, en blijft – zelfs op zijn leeftijd – het verschil maken.

Dit wordt niet het Napoli ván Grealish. Dit is het Napoli van De Bruyne. Maar als Grealish volgt, dan zou Italië weleens te klein kunnen worden voor wat Conte aan het bouwen is.

Gaat Conte De Bruyne opzijschuiven voor Grealish?

Meest recent

Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

2
2
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

39
39
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

14
14
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

109
109
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

88
88
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

177
177
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

110
110
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

615
615
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

37
37
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

82
82
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

480
480
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

58
58
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

415
415
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

204
204
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

343
343
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

242
242
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

418
418
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

398
398
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

315
315
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

238
238
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

135
135
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

225
225
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

263
263
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

171
171
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

1204
1204

Meer sportnieuws