Kompany flikkert de boel om: Bayern in shock

door
Kompany flikkert de boel om: Bayern in shock

Vincent Kompany zorgde voor opgetrokken wenkbrauwen bij Bayern München: hij liet plots een resem tieners starten in de eerste oefenmatch tegen Lyon. Bewust signaal of toeval? Met talenten als Karl, Wanner en Kiala die zich lieten opmerken, lijkt Kompany eindelijk te luisteren naar de roep om verjonging. Maar zit er echt een koerswijziging aan te komen bij de Rekordmeister, of blijft het bij een zomerse bevlieging?

LEES OOK: Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Tieners aan de aftrap: toeval of revolutie?

Heeft Vincent Kompany eindelijk geluisterd naar de steeds luidere roep om meer kansen voor de talenten van Bayern München? Toen de opstelling voor de eerste oefenmatch van het nieuwe seizoen tegen Olympique Lyon bekend werd, keek menig fan toch even op.

Niet alleen stonden tieners Lennart Karl (17) en Paul Wanner (19) in de basis, ook jongeren als Jonah Kusi-Asare (18), Cassiano Kiala (16) en David Daiber (18) mochten invallen.

Toeval of bewust signaal? Kompany zelf hield de lippen stijf op elkaar – er kwam geen persconferentie – maar sportief directeur Christoph Freund was wél enthousiast: “Ze hebben zich vlot ingepast, geen schrik getoond en een goeie indruk nagelaten,” klonk het. “Ze durfden hun moment te pakken, en dat is cruciaal.”

Vooral Karl liet zich opmerken met lef, dribbels én bijna het openingsdoelpunt. Achterin toonde Kiala verrassend veel maturiteit voor zijn leeftijd. Daiber blonk uit in spelinzicht, al moet hij fysiek nog groeien. Kusi-Asare kon zijn stempel niet echt drukken en liet een grote kans liggen. En Wanner, die door de blessure van Jamal Musiala als ‘nummer 10’ mocht starten, bleef kleurloos.

Een eerste aanzet dus van Kompany en co, maar of deze jongeren straks ook écht minuten maken in de Bundesliga, zal nog moeten blijken.

Blessure Musiala gooit alles overhoop

Paul Wanner (19) werd vorig seizoen voor een jaar uitgeleend aan 1. FC Heidenheim om ervaring op te doen. Het plan was dat hij deze zomer een stap hogerop zou zetten, bij voorkeur via een uitleenbeurt aan een grotere club die ook Europees speelt.

Maar de situatie lijkt plots helemaal anders: door de blessure van sterspeler Jamal Musiala, die na een scheenbeenbreuk tijdens het WK voor clubs lange tijd out is, krijgt Wanner mogelijk de kans om door te breken bij Bayern zelf.

Met rugnummer 24 ligt de nummer tien-positie voor hem open zolang Musiala ontbreekt. Sportief directeur Max Eberl zei daarover: “De blessure van Jamal zorgt voor een heel andere situatie en opent de deur voor Paul. Die kans moet hij nu met beide handen grijpen.”

Toch is een vertrek van Wanner nog niet volledig uitgesloten. Volgens BILD hangt alles af van hoe hij zich tijdens de voorbereiding laat zien, welke speelminuten coach Vincent Kompany hem gunt, en of er nog geschikte uitleenmogelijkheden opduiken.

Karl laat zich meteen gelden

Ook Lennart Karl (17) kan dit seizoen zijn kansen krijgen in de competitie. De 1,69 meter lange vleugeldribbler liet tegen Olympique Lyon al zien dat hij durft: hij wisselde meerdere keren hoge ballen van links met zijn buitenkant voet, zette snelheid in en zocht het strafschopgebied op, al bleef hij daar soms steken.

Zijn beste kans was bijna het openingsdoelpunt voor Bayern, maar zijn volley na een voorzet van Guerreiro in de 11e minuut ging net naast de verre paal. Christian Falk, voetbalchef bij BILD, gelooft dat Karl inmiddels zelfs de eerste reserve is voor Michael Olise op de rechterflank.

“Dat klinkt misschien niet als een grote stap, maar als je weet dat hij zo Serge Gnabry als concurrent heeft, is dat een duidelijk signaal,” vertelde Falk in de BILD-podcast Bayern Insider.

Karl zit sinds de zomer van 2022 bij Bayern’s jeugdopleiding, waar hij uitkwam voor de U17 en U19. Indrukwekkend: tussen augustus en november 2024 was hij in slechts 14 wedstrijden goed voor 23 goals en 10 assists. Tijdens het WK voor clubs mocht hij in de eerste groepswedstrijd tegen Auckland City 45 minuten meedoen, en in het nieuwe seizoen lijken daar nog meer speelminuten aan toegevoegd te worden.

Hamann fileer(de) het beleid

Dietmar Hamann, voormalig Bayern-speler en Duits international, sprak zich eerder al krachtig uit richting Vincent Kompany: geef die jonge spelers bij Bayern München eindelijk eens écht hun kans. Zeker nu sterspeler Jamal Musiala geblesseerd is, lijkt het hét moment om talenten als Paul Wanner en Lennart Karl in het eerste elftal te brengen.

“Je moet op een gegeven moment gewoon beginnen met die jonge gasten in te passen. Dat is voor mij het grootste probleem,” zei Hamann. “Waarom zou je anders zoveel investeren in een jeugdacademie? Maar het lijkt erop dat de trainer daar niet echt in geïnteresseerd is. En als hij dat niet doet, dan moet iemand dat toch zeggen – maar dat gebeurt gewoon niet.”

Hamann verwees ook naar Aleksandar Pavlovic, die pas vorig seizoen speelminuten kreeg toen een aantal basisspelers geblesseerd waren. “Na vier weken zagen ze: deze jongen is eigenlijk beter dan Kimmich op die plek.”

Hij stelde zich de vraag of Kompany, als hij lang bij Bayern wil blijven, niet simpelweg meer ruimte moet maken voor jonge talenten. “Telkens als Bayern een tijdperk domineerde, kreeg de jeugd kansen. Onder Trapattoni, onder Van Gaal. En kijk eens: twee, drie jaar later stonden ze in de finale van de Champions League – of wonnen ze die zelfs.”

Wat vind jij van de opvallend jonge ploeg van Bayern in de eerste oefenwedstrijd van het seizoen?

Meest recent

Leko zaait mist over Tzolis en keeperskwestie Club Brugge

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

45
45
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

221
221
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

92
92
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

99
99
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

166
166
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

174
174
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

357
357
Winters vertrek Ordonez? Leko doet boekje open

Club Brugge focust zich volledig op de Europese clash tegen Olympique Marseille, maar achter de ...

144
144
‘Monstertransfer: entourage Haaland onthult grote droom’

Erling Haaland is één van de grote sterren van het huidige topvoetbal. De Noor staat ...

126
126
Club Brugge krijgt gigantisch nieuws over stadiondossier

Club Brugge en het stadiondossier is een ongeziene soap in het Belgische voetbal. Blauw-Zwart wil al ...

496
496
‘KV Mechelen rondt toptransfer af: akkoord gevonden’

KV Mechelen staat op een zucht van een uitgaande toptransfer. Journalist Nicolo Schira laat weten ...

168
168
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

122
122
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

632
632
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

185
185
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

420
420
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

352
352
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

256
256
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

245
245
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

580
580
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

311
311
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

150
150
‘Olivier Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

91
91
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

196
196
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

649
649
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

295
295

Meer sportnieuws