KRC Genk trekt met vertrouwen naar Club Brugge

492 stemmen
KRC Genk trekt met vertrouwen naar Club Brugge

KRC Genk heeft zijn voorbereiding niet met een opsteker kunnen afsluiten. De Limburgers sloten hun fandag af met een gelijkspel. Tegen de Spaanse club Rayo Vallecano, dat vorig jaar knap achtste werd in La Liga, sloot Genk de voorbereiding af.

Thorsten Fink koos in de galamatch voor wat wellicht de basiself voor de seizoensstart moet worden. In doel kreeg Van Crombrugge de voorkeur op aanwinst Lawal, terwijl ook Karetsas, Sattlberger, Sor en Oh aan de aftrap verschenen.

Met hen begon Genk sterk aan de wedstrijd, maar echt grote kansen wist het niet te creëren. Gaandeweg herstelde Rayo ook het evenwicht, maar ook zij konden Van Crombrugge niet aan het werk zetten. 0-0 was dan ook een logische ruststand.

LEES OOK: Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

Genk kon tegen Rayo niet echt overtuigen

De tweede helft verliep min of meer volgens hetzelfde stramien, al was het toch Rayo dat net iets beter was en voor lichte dreiging kon zorgen. Halfweg de tweede helft ging Fink dan maar aan het wisselen. Hij bracht in één ruk tien nieuwe veldspelers in.

Dat leek Genk een nieuw elan te geven, want enkele minuten later volgde een reuzenkans. Een voorzet van Nkuba vond in de zestien Adedeji-Sternberg, maar die gleed de bal onbegrijpelijk nog over.

Late penalty levert nog gelijkspel op

Dat brak Genk zuur op, want tien minuten voor tijd was het wel raak voor Rayo. De Frutos kreeg te veel tijd en ruimte in de zestien en plaatste de bal beheerst voorbij Van Crombrugge. Een tegenvaller dreigde voor Genk.

In blessuretijd konden ze echter alsnog een gelijkspel uit de brand slepen. Na een trekfout op Tolu kregen ze immers nog een strafschop, die door Adedeji-Sternberg netjes werd omgezet. Met de late 1-1 kunnen ze toch met een beetje vertrouwen naar de seizoensopener tegen Club Brugge van volgende week.

Is Genk klaar voor de start van het seizoen?

Meest recent

Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

43
43
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

23
23
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

194
194
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

38
38
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

302
302
TRANSFERUURTJE: 'Meunier naar Premier League, Club schermt met Barça'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

246
246
Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

70
70
Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Engeland heeft met 2-0 van Panama gewonnen en gaat als groepswinnaar naar de volgende ronde. Harry ...

32
32
Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

87
87
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

299
299
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

269
269
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

94
94
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

532
532
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

272
272
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

126
126
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

574
574
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

228
228
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

210
210
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

72
72
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

938
938
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

582
582
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

247
247
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

296
296
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

55
55
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

91
91

Meer sportnieuws