Leko legt enorme transfereis op tafel bij AA Gent

door
Leko legt enorme transfereis op tafel bij AA Gent

Na de dramatische play-offs kende AA Gent in het begin van de zomer geen genade: slechts weken na zijn contractverlenging moest Danijel Milicevic alweer beschikken en als nieuwe trainer werd Ivan Leko weggeplukt bij Standard. Daarna moest ook een grote kuis in de spelerskern volgen.

Daarvoor werden de sleutels in handen gelegd van Michel Louwagie en Kjeld Fort, die zich over het uitgaande verkeer moesten buigen. Gent begon ook voortvarend aan de mercato. Naast het pensioen van Kums werden ook Torunarigha, Hjulsager, Fadiga, Fortuna en Gerkens naar de uitgang begeleid.

Daarna viel het transferverkeer bij de Buffalo's echter stil. Ook op inkomend vlak bleef de activiteit tot dusver zeer beperkt. Met Wilfried Kanga streek er tot dusver slechts één nieuwe speler neer in de Planet Group Arena.

LEES OOK: Leko verklapt: deze 2 talenten kunnen AA Gent redden

Leko dringt aan op véél versterking

Leko moet het dus nog grotendeels stellen met dezelfde spelersgroep als vorig seizoen. Op die manier wordt het voor hem niet evident om veel beterschap te brengen. De Kroaat trekt in Het Nieuwsblad aan de alarmbel.

Hij dringt aan op nog héél wat versterking. "Ik verwacht dat er nog vier, vijf, zes spelers arriveren", stelt Leko zelfs. "Afhankelijk van het aantal jongens dat nog vertrekt. Je voelt dat we nood hebben aan nieuwe gezichten. Maar ik verkies kwaliteit boven kwantiteit, dat we zeker zijn dat een aanwinst kan spelen en niet louter komt om de kern te vullen."

Gent moet ook spelers verkopen

Voor Gent aan verdere versterking kan denken, lijkt het eerst spelers te moeten verkopen. Archie Brown moet de eerste vertrekker worden. Hij blijft voorlopig aan de kant en wordt het hof gemaakt door AC Milan. Ook spelers als Yokota en Watanabe kunnen of moeten nog te gelde gemaakt worden.

Daarnaast wil Leko ook nog af van heel wat overtollig vet in zijn spelerskern. Zonder zijn beoogde versterkingen beschikt hij nu al over 28 spelers. "Kleiner dan vorig seizoen, maar met meer kwaliteit: 22 à 23 veldspelers, met daarin een viertal jonge gasten, en keepers niet meegeteld", benoemt hij zijn ideale groep.

Zal AA Gent bij de competitiestart al klaar zijn?

Meest recent

'Transferdrift Club: wéér witte rook in Brugge'

De afgelopen weken wemelde het vooral van de geruchten op uitgaand vlak, maar nu maakt Club Brugge ...

118
118
Schokkende onthulling over crash Diogo Jota

De voetbalwereld is nog steeds in shock na het plotse overlijden van Diogo Jota en zijn broer ...

67
67
‘Wilmots grijpt in: jackpot voor zes (!) sterkhouders’

Marc Wilmots heeft de opdracht gekregen om een competitieve kern samen te stellen zodat hoofdtrainer ...

119
119
‘Club Brugge keihard afgewezen door toptarget’

Club Brugge is nog op zoek naar aanvallend geweld na het vertrek van Chemsdine Talbi, maar het stuit ...

514
514
‘Groot Hatenboer-drama bij Anderlecht’

RSC Anderlecht is aan de voorbereiding bezig en daarbij komen ook enkele nieuwe gezichten piepen. ...

562
562
Benteke krijgt opvallende coach: oude bekende RSCA

Christian Benteke maakt momenteel het mooie weer in de Verenigde Staten. De aanvaller werd vorig ...

34
34
Henderson zorgt voor plots bommetje bij Ajax

Een bommetje bij Ajax: aanvoerder Jordan Henderson heeft per direct zijn contract verscheurd bij de ...

40
40
'Gentse kassa rinkelt: Brown zet deadline voor transfer'

AA Gent bleef tot dusver zeer rustig op de transfermarkt. Met Wilfried Kanga kwam er voorlopig nog ...

130
130
Wilmots zorgde voor grote verrassing: "Toen hij belde..."

Het wordt uitkijken naar wat Standard komend seizoen vermag, want de Rouches hebben in de voorbije ...

118
118
'Fredberg krijgt loodzware taak bij gevallen topclub'

Het is intussen bijna een jaar geleden dat Jesper Fredberg opzijgeschoven werd als CEO Sports bij ...

200
200
'Anderlecht ziet droomtransfer in rook opgaan'

De teller staat bij Anderlecht intussen al op zes inkomende transfers, maar aan uitgaande zijde ...

329
329
PSV verrast met bekende naam als opvolger Noa Lang

PSV veroverde na een dramatische ontknoping vorig seizoen een tweede titel op rij in de Eredivisie. ...

74
74
Romano blaast alles open: Club-saga barst los

De Italiaanse pers heeft dezer dagen de mond vol over Belgische clubs, want er staan enkele grote ...

705
705
TRANSFERUURTJE: 'Knaldeal voor AA Gent, sensationeel voorstel Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

229
229
'Trossard in de war: plots vijf clubs op vinkenslag'

De temperatuur rond het transferdossier van Leandro Trossard begint te stijgen. De Rode Duivel ...

147
147
Groen licht: Anderlecht en Union sluiten opvallende deal

Het was al even bekend dat RSC Anderlecht en Union SG dicht bij een definitieve deal stonden over ...

154
154
‘Vlap zorgt voor ophef met opzienbarende transfer’

Michel Vlap speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder zit al sinds 2022 bij ...

179
179
Ruben en Deschacht delen intiem moment: "Mooi koppeltje"

Ruben Van Gucht en Olivier Deschacht hebben alvast één ding gemeen: hun liefdesleven ...

54
54
‘Anderlecht vindt akkoord: eerste vertrekker bekend’

RSC Anderlecht haalde al een handvol spelers binnen, maar ook uitgaand staat er ook nog wat te ...

1219
1219
Miljoenen volgers in tranen: Yolanthe Cabau breekt

Eén van de meest besproken Nederlandse vrouwen is zonder enige twijfel Yolanthe Cabau. De ...

137
137
‘Wending van jewelste: grootmacht versnelt voor Brown'

Spelers uit de Jupiler Pro League zijn gewild. De afgelopen jaren maakte de Belgische competitie een ...

112
112
‘Antwerp op zucht van volgende prestigetransfer'

Royal Antwerp FC wil deze zomermercato nog ferm toeslaan. De club is ook nog op zoek naar een ...

581
581
Leko verklapt: deze 2 talenten kunnen AA Gent redden

Voor AA Gent staat de eerste officiële opdracht van het seizoen gepland voor 27 juli, wanneer ...

495
495
'RWDM haalt voormalig toptalent, Eupen vindt keeper'

De Challenger Pro League belooft komend seizoen alweer razend spannend te worden na de zinderende ...

36
36
Tottenham heeft spraakmakende transfer beet, Arsenal bijna

Terwijl de Jupiler Pro League binnen twee weken alweer van start gaat, is het in andere landen nog ...

52
52

Meer sportnieuws