WK Clubs: PSG nekt Bayern, Musiala-drama overschaduwt clash

door
WK Clubs: PSG nekt Bayern, Musiala-drama overschaduwt clash

Paris Saint-Germain blijft op koers om na de treble ook het WK voor clubs te winnen. De Franse kampioen, dat in het slot twee rode kaarten pakte, haalde de halve finale ten koste van Bayern München (2-0-zege), dat zelf twee goals zag afgekeurd worden. De match werd evenwel overschaduwd door de vreselijke blessure van Jamal Musiala.

De kwartfinales op het wereldkampioenschap leverden vier interessante wedstrijden op. Maar de affiche die er het meest bovenuit stak was toch wel die tussen de Franse en Duitse kampioen. Met zoveel intrinsieke kwaliteit tussen de lijnen kon het niet anders dan een goede wedstrijd worden.

Wie had gehoopt op een doelpuntenfestijn kwam echter bedrogen uit. In de eerste helft waren er weliswaar kansen aan beide zijden. Neuer moest bijvoorbeeld goed ingrijpen na een knappe actie van Kvaratskhelia. Een doelpunt van Upamecano aan de overzijde werd dan weer afgekeurd wegens buitenspel.

LEES OOK: PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Drama voor Musiala

Vlak voor rust sloeg het noodlot immers toe. Na een onfortuinlijk contact met PSG-doelman Donnarumma liep Musiala een schijnbaar zware blessure op. De verslagenheid bij de spelers spraken boekdelen. Donnarumma moest zelfs vechten tegen de tranen. Een maandenlange afwezigheid dreigt voor het Duitse goudhaantje.

Ondanks die zware klap moest er nog een tweede helft afgewerkt worden. Daarin bleven de kansen volgen. Bij Bayern was Olise de grote roerganger, Dembélé liet een fout van Neuer dan weer onbestraft. Bij het ingaan van de slotfase was het echter toch prijs voor de Parijzenaars. Doué, eerder ook al uitblinker in de Champions League-finale, trapte aan de rand van de zestien binnen.

Dubbel rood voor PSG

Daarop volgde een prangend slot. Eerst kwam PSG met een man minder te staan na een drieste tackle van Pacho. Het signaal voor Bayern om massaal naar voren te trekken. En niet veel later pakte ook Hernandez rood voor een elleboogstoot. De Duitsers kregen plots weer geloof in een sensationele comeback. Dat geloof werd echter weer weggenomen door Dembélé.

De Franse sterspeler knalde eerst loeihard op de lat. In de herneming van die actie kwam hij opnieuw in balbezit en dit keer was het wel raak: 2-0 en boeken dicht. In de absolute slotminuten leek Müller nog een strafschop af te dwingen in zijn allerlaatste match voor Bayern. Maar de VAR stak daar een stokje over. PSG maakt zich dus op voor een halve finale tegen Borussia Dortmund of PSG. Voor Bayern zit het toernooi erop, al gaan de gedachten toch vooral uit naar Musiala.

PSG wint het WK voor clubs ...

Meest recent

Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

125
125
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

168
168
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

207
207
Kermis op Old Trafford: Engelse pers pakt Lammens aan

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

168
168
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

272
272
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

403
403
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

483
483
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

390
390
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

199
199
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

420
420
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

415
415
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

399
399
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

384
384
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

441
441
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

563
563
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

713
713
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

39
39
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

712
712
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

321
321
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1523
1523
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

504
504
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

488
488
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

489
489
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

334
334
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

581
581

Meer sportnieuws