Bij RSC Anderlecht trekken ze de dit seizoen de kaart van de jeugd. Al is het nog maar afwachten welke spelers uit Neerpede kansen gaan krijgen, want er worden wel heel veel buitenlandse spelers gehaald. Wie kan Besnik Hasi overtuigen?
Lees ook: ‘Renard gokt: Anderlecht zwiert miljoenenbod op tafel’
De Cat en DegreefWe beginnen uiteraard met Nathan De Cat. De 16-jarige middenvelder kan op de 6 en 8 spelen. Hij kreeg al kansen en hij zal komend seizoen zeker regelmatig in de basis staan bij Anderlecht.
Dat is ook het geval voor Tristan Degreef. Hij moet na zijn blessure de volgende stap zetten. Hij was goed bezig en stond regelmatig in de basis. Met zijn branie en techniek moet hij aanvallend voor de nodige impulsen gaan zorgen.
Wat met Engwanda & co?
Ali Maamar kreeg ook al zijn kans. De flankverdediger kan links en rechts spelen. Hij toonde af en toe zijn talent, maar defensief is er nog werk aan. Hij zou als back-up dit jaar ook wel de nodige kansen kunnen krijgen. Een basisplaats is nog te vroeg. Of kan hij in de voorbereiding Hasi helemaal overtuigen? Door de blessure van Killian Sardella ligt daar wel een kans, al is iemand als Basile Vroninks (18) zich zeer goed aan het ontwikkelen. Hij was een lichtpunt tegen Lauwe en vorig jaar bij RSCA Futures.
Nunzio Engwanda (17) en Anas Tajaouart (19) zullen ook verder kansen krijgen in de voorbereiding. Die eerste werd regelmatig als verdediger gebruikt en mocht bij de eerste ploeg zelfs als rechtsachter starten. Toch zien we in hem meer een defensieve middenvelder, al is de concurrentie daar nu te groot. Verdediger, dan maar? Gaat hij de volgende stap zetten?
Tajaouart is een vinnig baasje, een type Leoni. Gaat hij die laatste ook vervangen? Ismael Baouf (18) is een stevige centrale verdediger. RSCA haalde veel jonge centrale verdedigers en de Marokkaanse jeugdinternational kan in de voorbereiding misschien wel eens zijn kans proberen te grijpen. Van de buitenlandse (niet eigen opgeleide) talenten zijn er Keisuke Goto (20) en Ibrahima Kanaté (18) die al mochten proeven van de eerste ploeg. Zetten zij een volgende stap? Enzo Sternal (18) is na zijn zware knieblessure pas in 2026 weer fit.