RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de eerste oefenwedstrijd van de voorbereiding. Ondertussen blijft de sportieve leiding in de weer op de transfermarkt. Zo lijkt de vierde aanwinst van de zomermercato eindelijk binnen.
Sportief directeur Olivier Renard is bezig aan een drukke transferperiode. Om komend seizoen weer op drie fronten te strijden moet de selectie immers voldoende sterk zijn in de breedte en dat is op bepaalde posities niet het geval. Centraal achterin bijvoorbeeld, is de spoeling zelfs na het aanwerven van Zoumana Keita behoorlijk dun.
Versterking middenveld
Op het middenveld heeft RSCA op zich wel voldoende opties. Maar daar dreigt in de komende weken en maanden verandering in te komen. Om uiteenlopende redenen komen jongens als Théo Leoni, Mats Rits, Yari Verschaeren, Majeed Ashimeru, Marco Kana, ... allen in aanmerking voor een vertrek. En daar moet men dus op anticiperen.
Renard deed dat alvast met het aantrekken van Cedric Hatenboer, terwijl jongeren als Nathan De Cat ook meer kansen zullen krijgen. En er lijkt nog een extra middenvelder op weg. Zo meldden verschillende bronnen dat Anderlecht in grote lijnen rond was omtrent de komst van Nathan-Dylan Saliba, die moet overkomen van CF Montréal.
Contract van vier jaar
In de voorbije dagen sleepte dat dossier wel wat aan, al had dat vooral te maken met het feit dat Saliba momenteel met Canada actief is op de Gold Cup. Maar nu zouden de betrokken partijen er dan toch helemaal uit zijn. Volgens onder meer TSN Sports werd de transferdeal inmiddels definitief beklonken.
Voor Saliba ligt een contract van vier seizoenen klaar. Zodra zijn campagne op de Gold Cup is afgelopen, Canada werd groepswinnaar en speelt komend weekend de kwartfinale, zal hij zich in Brussel melden. Eerder raakte al bekend dat de transfersom rond de 3 miljoen euro schommelt.
Sources tell @TSN_Sports Nathan Saliba's move to Anderlecht is done. A four-year deal. The 21 year-old will report to Belgium when #CanMNT's times at the Gold Cup is done @TSNSoccer
— Matthew Scianitti (@TSNScianitti) June 24, 2025