'Op randje van ontploffen: Club saboteert Nielsen-deal'

door
'Op randje van ontploffen: Club saboteert Nielsen-deal'

Club Brugge lijkt het transferverhaal rond Casper Nielsen eigenhandig de nek om te wringen. Ondanks verregaande interesse en een akkoord tussen speler en Standard, blijft Blauw-Zwart koppig vasthouden aan een stevige transfersom — tot grote frustratie van alle betrokken partijen.

LEES OOK: Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Nielsen mag wég… maar niet voor niks

Al meerdere mercato’s op rij mocht en kon Club Brugge Casper Nielsen laten vertrekken, zij het enkel tegen de juiste prijs. Intussen lijkt het aannemelijk dat Club vrede zou nemen met een fractie van de ruim vijf miljoen euro die het destijds aan Union SG betaalde.

Volgens Het Laatste Nieuws maakt Club er zelfs geen probleem van mocht Nielsen zijn contract — dat loopt tot juni 2026 — gewoon uitdienen. Een verlenging zit er alleszins niet in.

Het kwaliteitsverschil tussen Nielsen en de huidige basisspelers van Club wordt alsmaar groter. Alles wijst erop dat zijn verhaal in Brugge stilaan uitverteld is.

Standard is al een tijdlang gecharmeerd door Nielsen. De Deen past perfect binnen het DNA van de Rouches: hij knokt, bijt zich vast in elke fase, toont grinta, infiltreert, en blijft gaan tot het einde. Zijn onblusbare inzet compenseert zijn beperkte technische meerwaarde.

De club uit Luik wil het middenveld sportief én karakterieel versterken en zoekt spelers die passen binnen de visie van de nieuwe technisch directeur Marc Wilmots.

Nielsen voldoet aan dat profiel en staat open voor een overstap naar Sclessin. Hij zou zelfs bereid zijn financiële toegevingen te doen om de deal mogelijk te maken.

Wilmots droomt van koopje, Club zegt “non!”

Volgens Sacha Tavolieri is Casper Nielsen bereid om zijn loon — ongeveer één miljoen euro netto per jaar — gevoelig te laten zakken. Bij Standard zou hij akkoord gaan met een brutojaarsalaris van zo’n 700.000 euro.

De Deen vond intussen een akkoord over een driejarig contract met de Luikenaars. Standard en Club Brugge zaten ook al samen aan tafel om een deal uit te werken. Marc Wilmots hoopte de middenvelder goedkoop, en bij voorkeur zelfs gratis, uit het Jan Breydelstadion te plukken.

In het droomscenario werd Nielsens lopende contract ontbonden, zodat hij transfervrij kon vertrekken én Club van zijn loonlast verlost was. Maar Club Brugge wil daar niet van weten.

Volgens Tavolieri wil Blauw-Zwart wel praten over een transfersom net onder de twee miljoen euro, inclusief bonussen. Dat werd later bij Sudpresse enigszins afgezwakt: Club zou bereid zijn water bij de wijn te doen. Maar Standard blijft hopen op een gratis deal.

Club houdt voorlopig echter het been stijf. De West-Vlamingen betaalden drie jaar geleden nog meer dan 7 miljoen euro en willen daarvan minstens een stukje recupereren.

Brugse koppigheid zet deur op kier voor andere kapers

Standard stelt zich intussen wel bereidwilliger op. De Luikenaars zouden een voorstel van één miljoen euro (inclusief bonussen) overwegen. Toch blijft dat slechts de helft van wat Club Brugge initieel vroeg, waardoor de onderhandelingen muurvast lijken te zitten.

Volgens Le Soir hebben ook FC Kopenhagen en het Spaanse Levante hun oog laten vallen op de Deen, die dus niet zonder alternatieven zit. Sudpresse weet dan weer dat Club zou overwegen om de vraagprijs nog iets te laten zakken om Standard tegemoet te komen. Er zou zelfs sprake zijn van een mogelijk akkoord rond een transfersom van zo’n 800.000 euro.

Sacha Tavolieri ontkent dat echter met klem: van een akkoord tussen de clubs is volgens hem nog lang geen sprake. Integendeel: het Brugse bestuur zou zelfs nog niets vernomen hebben van hun Luikse collega’s.

En ondertussen kijkt Standard ook stilaan verder: onder meer Anzor Mekvabishvili (Universitatea Craiova) staat op de radar. Die is weliswaar duurder, maar ook zeven jaar jonger dan Nielsen, die intussen 31 is.

Nielsen naar Standard: komt het er nog van?

Meest recent

Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

22
22
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

33
33
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

30
30
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

118
118
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

73
73
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

105
105
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

190
190
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

210
210
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

115
115
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

37
37
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

200
200
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

350
350
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

105
105
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

581
581
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

284
284
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

474
474
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

393
393
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

412
412
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

76
76
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

67
67
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

101
101
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

242
242
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

90
90
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

364
364
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

226
226

Meer sportnieuws