'Op randje van ontploffen: Club saboteert Nielsen-deal'

1031
'Op randje van ontploffen: Club saboteert Nielsen-deal'

Club Brugge lijkt het transferverhaal rond Casper Nielsen eigenhandig de nek om te wringen. Ondanks verregaande interesse en een akkoord tussen speler en Standard, blijft Blauw-Zwart koppig vasthouden aan een stevige transfersom — tot grote frustratie van alle betrokken partijen.

LEES OOK: Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Nielsen mag wég… maar niet voor niks

Al meerdere mercato’s op rij mocht en kon Club Brugge Casper Nielsen laten vertrekken, zij het enkel tegen de juiste prijs. Intussen lijkt het aannemelijk dat Club vrede zou nemen met een fractie van de ruim vijf miljoen euro die het destijds aan Union SG betaalde.

Volgens Het Laatste Nieuws maakt Club er zelfs geen probleem van mocht Nielsen zijn contract — dat loopt tot juni 2026 — gewoon uitdienen. Een verlenging zit er alleszins niet in.

Het kwaliteitsverschil tussen Nielsen en de huidige basisspelers van Club wordt alsmaar groter. Alles wijst erop dat zijn verhaal in Brugge stilaan uitverteld is.

Standard is al een tijdlang gecharmeerd door Nielsen. De Deen past perfect binnen het DNA van de Rouches: hij knokt, bijt zich vast in elke fase, toont grinta, infiltreert, en blijft gaan tot het einde. Zijn onblusbare inzet compenseert zijn beperkte technische meerwaarde.

De club uit Luik wil het middenveld sportief én karakterieel versterken en zoekt spelers die passen binnen de visie van de nieuwe technisch directeur Marc Wilmots.

Nielsen voldoet aan dat profiel en staat open voor een overstap naar Sclessin. Hij zou zelfs bereid zijn financiële toegevingen te doen om de deal mogelijk te maken.

Wilmots droomt van koopje, Club zegt “non!”

Volgens Sacha Tavolieri is Casper Nielsen bereid om zijn loon — ongeveer één miljoen euro netto per jaar — gevoelig te laten zakken. Bij Standard zou hij akkoord gaan met een brutojaarsalaris van zo’n 700.000 euro.

De Deen vond intussen een akkoord over een driejarig contract met de Luikenaars. Standard en Club Brugge zaten ook al samen aan tafel om een deal uit te werken. Marc Wilmots hoopte de middenvelder goedkoop, en bij voorkeur zelfs gratis, uit het Jan Breydelstadion te plukken.

In het droomscenario werd Nielsens lopende contract ontbonden, zodat hij transfervrij kon vertrekken én Club van zijn loonlast verlost was. Maar Club Brugge wil daar niet van weten.

Volgens Tavolieri wil Blauw-Zwart wel praten over een transfersom net onder de twee miljoen euro, inclusief bonussen. Dat werd later bij Sudpresse enigszins afgezwakt: Club zou bereid zijn water bij de wijn te doen. Maar Standard blijft hopen op een gratis deal.

Club houdt voorlopig echter het been stijf. De West-Vlamingen betaalden drie jaar geleden nog meer dan 7 miljoen euro en willen daarvan minstens een stukje recupereren.

Brugse koppigheid zet deur op kier voor andere kapers

Standard stelt zich intussen wel bereidwilliger op. De Luikenaars zouden een voorstel van één miljoen euro (inclusief bonussen) overwegen. Toch blijft dat slechts de helft van wat Club Brugge initieel vroeg, waardoor de onderhandelingen muurvast lijken te zitten.

Volgens Le Soir hebben ook FC Kopenhagen en het Spaanse Levante hun oog laten vallen op de Deen, die dus niet zonder alternatieven zit. Sudpresse weet dan weer dat Club zou overwegen om de vraagprijs nog iets te laten zakken om Standard tegemoet te komen. Er zou zelfs sprake zijn van een mogelijk akkoord rond een transfersom van zo’n 800.000 euro.

Sacha Tavolieri ontkent dat echter met klem: van een akkoord tussen de clubs is volgens hem nog lang geen sprake. Integendeel: het Brugse bestuur zou zelfs nog niets vernomen hebben van hun Luikse collega’s.

En ondertussen kijkt Standard ook stilaan verder: onder meer Anzor Mekvabishvili (Universitatea Craiova) staat op de radar. Die is weliswaar duurder, maar ook zeven jaar jonger dan Nielsen, die intussen 31 is.

Nielsen naar Standard: komt het er nog van?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

485
485
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

40
40
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

63
63
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

169
169
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

71
71
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

137
137
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

31
31
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

91
91
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

516
516
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

151
151
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

168
168
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

34
34
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

292
292
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

570
570
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

454
454
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

494
494
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

155
155
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

146
146
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

87
87
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

399
399
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

118
118
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

401
401
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

286
286
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

99
99
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

284
284

Meer sportnieuws