WK Clubs: Chelsea door, Kompany's grootste blunder bij Bayern?

door
WK Clubs: Chelsea door, Kompany's grootste blunder bij Bayern?

Op het wereldkampioenschap voor clubteams heeft Bayern München een eerste keer averij opgelopen. De ploeg van coach Vincent Kompany verloor van SL Benfica en gaf zo de groepswinst uit handen. Chelsea FC wist zich dan weer te herpakken na de slipper tegen Flamengo.

LEES OOK: WK Clubs: emotioneel geladen droomdebuut bezorgt Chelsea finale

Groep C

Bayern was tot dusver ongenaakbaar op het WK en had zijn ticket voor de volgende ronde al beet. Tegen Benfica liet Kompany dan ook een aantal sterkhouders rusten. Maar dat bleek geen verstandige zet. "Zijn grootste inschattingsfout sinds hij trainer is geworden van Bayern München zowat een jaar geleden", schrijft men zelfs bij Het Laatste Nieuws. De Portugezen begonnen immers veel scherper en kwamen snel op voorsprong via Schjelderup. 

De Duitse kampioen probeerde vervolgens nog te reageren, maar zag onder meer een doelpunt van Kimmich afgekeurd worden. En zo bleef het uiteindelijk bij 1-0, waardoor Benfica de groep wint. In dezelfde poule wisten de amateurs van Auckland City een verdienstelijk punt te pakken tegen het toch wel teleurstellende Boca Juniors (1-1). Beide clubs zijn evenwel uitgeschakeld.

Groep D

Naast Benfica en Bayern wist maandagnacht nog een Europese ploeg zich te plaatsen. Zo wist Chelsea gepast te reageren na de verrassende nederlaag tegen Flamengo. De Blues haalden het uiteindelijk met 0-3 van het Tunesische Espérance. Adarabioyo, aanwinst Delap en jonkie George namen de doelpunten voor hun rekening.

De ruime zege was wel niet voldoende voor groepswinst. Flamengo pakte immers een puntje tegen Los Angeles FC: 1-1. Daarmee hadden de Brazilianen voldoende om aan de top van hun poule te eindigen. Bijgevolg nemen ze het in de volgende ronde op tegen Kompany en co, terwijl Chelsea en Benfica mekaar dan in de ogen kijken.

Bayern München wint het WK voor clubs ...

Meest recent

'Standard blijft druk bezig: volgende vertrekker bekend'

Standard gooide het de voorbije maanden over een radicaal andere boeg. Sinds de aanstelling van Marc ...

36
36
'Deal met Club Brugge helpt Inter aan Rode Duivel'

Club Brugge is dezer dagen een hot item in de Italiaanse pers. De bekerwinnaar zit dezer dagen ...

213
213
'Union schiet na schokkende wending in actie op mercato'

Binnen een week gaat het seizoen voor landskampioen Union al van start, want dan wacht al de ...

111
111
OHL moet het onderspit delven in marathonwedstrijd

OH Leuven draaide vorig seizoen opnieuw een grijs seizoen. Het wisselde deze zomer daarom nog maar ...

25
25
'Barslechte Depay per direct met pensioen'

In de zomer van 2024 verbaasde Memphis Depay vriend en vijand door na zijn vertrek bij Atletico ...

129
129
Saelemaekers maakt club voor volgend seizoen bekend

Alexis Saelemaekers heeft er enkele woelige jaren opzitten. De Rode Duivel werd de voorbije twee ...

135
135
AA Gent rondt megatransfer helemaal af

Bij AA Gent bleef het deze zomer tot dusver opvallend stil. Een stevige make-over van de kern leek ...

163
163
'Standard wijst bod af: miljoeneneis bekend'

Standard heeft zich deze zomer tot dusver al stevig geroerd op de transfermarkt. Dat deed het vooral ...

147
147
'Charleroi vervangt Zorgane met beproefd recept'

Charleroi bereidt zich voor op een Europees avontuur, nadat het vorig seizoen de Europe Play-Off won ...

45
45
'Knaltransfer Lammens naar Europese grootmacht'

Het is alweer een woelige transferzomer voor Antwerp, dat Tjaronn Chery met tegenzin moest laten ...

876
876
'Malick Fofana verbaast met zeer pikante transfer'

Malick Fofana blikt terug op een zeer sterk seizoen. De nog altijd maar 20-jarige winger werd Rode ...

209
209
Cercle ziet kassa weer rinkelen: vertrekker is een feit

Cercle Brugge mag dan wel terugblikken op een sportief moeilijk jaar, maar op financieel vlak deed ...

97
97
‘Renard haalt uit: weer shoppen in Frankrijk’

Olivier Renard investeerde al bijzonder veel geld sinds hij bij RSC Anderlecht aan de slag is. De ...

508
508
'Standard ruikt geld: topclub klopt plots aan'

Bij Standard waren ze al heel actief op de transfermarkt. De Rouches hopen ook nog een aantal ...

255
255
Anderlecht rondt stage af: vijf thema’s doorgelicht

Anderlecht speelde vandaag oefenmatchen tegen Rakow (2-2) en FC Dordrecht. Welke conclusies mogen we ...

495
495
Anderlecht vernedert team van Kuyt: grote uitblinkers

RSC Anderlecht speelde om 17u zijn tweede match van de dag, nadat ze eerder al 2-2 speelden tegen ...

799
799
Lokeren heeft prijs: zevende aanwinst is een feit

Sporting Lokeren heeft vandaag zijn zevende aanwinst voorgesteld. De Waaslanders gingen in het ...

101
101
De spits die kanker versloeg en België wil veroveren

Lommel verraste onlangs met de transfer van Ralf Seuntjens. De Nederlander kende een mooie ...

35
35
'Cercle Brugge kraait victorie: Celtic doet topvoorstel'

Cercle Brugge moet ongeveer 15 miljoen euro vinden om de financiële tekorten weg te werken. Ze ...

233
233
'Ashimeru bezorgt Anderlecht grote transferzorgen'

RSC Anderlecht wil nog een resem spelers van de hand doen. Eén van hen is Majeed Ashimeru, ...

311
311
Brown verklaart keuze na onwaarschijnlijke transfersoap

AA Gent gaat één van de komende uren of dagen de transfer van Archie Brown afronden. ...

220
220
Vanessa D'Hooghe bezorgt Van Crombrugge krop in dé keel

Eén van de meest spraakmakende relaties in BV-land ontspon zich eind vorig jaar. Toen maakten ...

390
390
Patro haalt creatieve speler uit de Jupiler Pro League

Patro Eisden kent een pittige voorbereiding. Stijn Stijnen legt er flink de pees op en de resultaten ...

73
73
Union SG legt Feyenoord net niet het zwijgen op in de Kuip

Union SG stond namiddag voor een grote test. De Belgische landskampioen speelde in de Kuip tegen ...

101
101
'Messi deelt ludieke sneer uit richting Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft tegen het einde van de mercato wellicht een zéér jonge ploeg. Een ...

559
559

Meer sportnieuws