'Club Brugge in het zak gezet? Rode vlaggen bij toptransfer'

2349 stemmen
'Club Brugge in het zak gezet? Rode vlaggen bij toptransfer'

Club Brugge heeft stevig uitgehaald op de transfermarkt, maar insiders stellen zich vragen bij de timing én het prijskaartje. Ondanks de mooie vooruitzichten lijken er opvallende signalen onder de radar te glippen. Is er reden tot ongerustheid in West-Vlaanderen?

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

Een gerichte zet met een dubbel randje

Ferran Jutgla gaat zijn laatste contractjaar in, waardoor Club Brugge snel schakelde. Ook rond Roméo Vermant hangt onzekerheid, en over Gustaf Nilsson lopen de meningen uiteen.

Dévy Rigaux richtte zijn blik op de 2. Bundesliga, waar hij eerder al Christos Tzolis bij Fortuna Düsseldorf wist weg te halen. Met Nicolo Tresoldi, een 20-jarige spits van Hannover 96 met drie paspoorten, hoopt men op een nieuwe voltreffer.

Volgens Sky Germany toonden clubs als Eintracht Frankfurt, Internazionale en Fulham eerder interesse in Tresoldi, die nu zelf ook klaar leek voor een volgende stap. Club Brugge werkte maandenlang aan de transfer en bood hem een contract tot 2029 aan.

Prijzig pakket of slimme investering?

Het Laatste Nieuws schatte de transfersom voor Nicolo Tresoldi aanvankelijk op 5 à 6 miljoen euro, terwijl Duitse bronnen het op 6 miljoen hielden. Uiteindelijk betaalde Club Brugge volgens lokale media 7 à 8 miljoen, met bonussen zelfs richting 10 miljoen euro.

Marcus Mann, algemeen directeur van Hannover 96, bevestigde dat de verkoop een nieuw clubrecord betekende. De vorige recordtransfer was die van Ihlas Bebou in 2019. “Al met al is het een pakket van een omvang die 96 nog nooit eerder heeft gezien.”

Een profiel met potentieel

Nicolo Tresoldi was dit seizoen basisspeler bij Hannover 96 en kwam tot zeven goals en drie assists in 34 wedstrijden. De 1,86 meter grote centrumspits past in het 4-3-3-systeem van Club Brugge.

Hij wordt geroemd om zijn positionering, spelinzicht en inzet. Scout Jacek Kulig vergelijkt Tresoldi met Giovanni Simeone en Patrik Schick. Door de beperkte aanvoer bij Hannover bleef hij voorlopig een ‘betaalbare’ optie.

De fysiek sterke 2. Bundesliga bleek geen ideale match voor Tresoldi, die beter rendeert in ruimtes buiten de duels. Daardoor hoopt Club Brugge dat hij in België meer zal renderen.

Zwakke afwerking als pijnpunt

Nicolo Tresoldi scoorde dit seizoen zeven keer, terwijl zijn expected goals bijna elf bedroegen. Daarmee bleef hij 34% onder de verwachting, wat hem tot de tien minst efficiënte spitsen van de 2. Bundesliga maakt.

In totaal deden 47 spitsen het beter dan Tresoldi op dat vlak. Ter vergelijking: de top-tien spitsen in Duitsland overstijgen de verwachtingen met minstens +27%. Club Brugge neemt dus een risico op basis van potentieel, niet op basis van rendement.

Bovendien zet Tresoldi slechts 13% van zijn doelkansen om in doelpunten. In de 2. Bundesliga ligt het gemiddelde bij de top-tien op 23%, in de Jupiler Pro League zelfs vanaf 20%. Club Brugge haalt dus geen efficiënt afwerker in huis – voorlopig toch.

Wordt Tresoldi een schot in de roos voor Club Brugge?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

15
15
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

48
48
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

11
11
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

106
106
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

104
104
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

18
18
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

25
25
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

103
103
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

194
194
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

50
50
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

171
171
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

36
36
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

179
179
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

259
259
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

103
103
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

402
402
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

561
561
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

146
146
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

224
224
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

304
304
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

298
298
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

573
573
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws