“Scheer je weg!” - Mulder ziedend door situatie De Bruyne

door
“Scheer je weg!” - Mulder ziedend door situatie De Bruyne

Het nakende vertrek van Kevin De Bruyne bij Manchester City zorgt nog steeds voor heel wat ophef. Ook na het prachtige afscheid in het eigen Etihad Stadium zijn de analisten snoeihard voor Pep Guardiola. Jan Mulder sprak met Humo en sprong in de bres voor De Bruyne.

Manchester City besloot na tien jaar het contract van De Bruyne niet te verlengen. De 33-jarige middenvelder mag komende zomer aldus transfervrij andere oorden opzoeken. De fans zaten in zak en as, maar Guardiola schoof KDB opzij alsof het niets was. Mulder snapt er niets van.

LEES OOK: Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Scheer je weg!

In een column tegenover Humo was Mulder snoeihard voor Guardiola. De Spanjaard werd een paar keer met tranen in de ogen op het afscheid van De Bruyne gespot. “In het bijzijn van de drie kinderen De Bruyne won City de wedstrijd met 3-1, Kevin miste een bal op één meter van een doel zonder keeper erin, er werd hem een standbeeld voor het stadion in het vooruitzicht gesteld, alle analisten prezen King Kev als hét genie van de laatste tien jaar Premier League en coach Pep Guardiola liet de tranen de vrije loop.”

Vooral de ‘krokodillentranen’ van de Spaanse succescoach schoten in het verkeerde keelgat van Mulder. Ook Filip Joos was eerder al zéér kritisch over Guardiola. “Dat laatste was me te veel van het goede. Je lieveling in een koud en zakelijk gesprekje van vijf minuten de deur wijzen, oké, zo zijn onze gebruiken. De Bruyne daarna in het openbaar wenend zalig verklaren: scheer je weg. Niet Kevin, maar Pep is aan vervanging toe.”

Geen laatste prijs

De Bruyne kon afscheid nemen met een prijs, maar in de finale van de FA Cup was Crystal Palace met 0-1 te sterk. Tekenend voor het desastreuze seizoen van City. “Het was de laatste Cup Final van Kevin De Bruyne. Een afscheid mét Cup werd hem door Crystal Palace niet gegund, maar geen nood: het verdriet was ook mooi. Kevin kan als de beste droevig voor zich uit staren”, besloot Mulder.

Nu is het afwachten wat de volgende uitdaging van De Bruyne zal zijn. Saudi-Arabië, de Verenigde Staten, Napoli of toch een andere verrassing? Napoli staat er momenteel het beste voor, maar ook clubs zoals Juventus en Olympique Marseille worden plots genoemd. Een nieuwe club in Engeland lijkt alvast uit den boze te zijn voor De Bruyne. Ook een terugkeer naar België staat niet op de planning.

Heeft Jan Mulder hier gelijk?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

145
145
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

39
39
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

34
34
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

239
239
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

344
344
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

286
286
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

393
393
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

629
629
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

767
767
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

499
499
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1210
1210
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

783
783
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

446
446
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1116
1116
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

134
134
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

227
227
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

153
153
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

672
672
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

445
445
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

42
42
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

926
926
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1522
1522

Meer sportnieuws