Anderlecht bevestigt nieuwe structuur: ferme versterkingen

241 stemmen
Anderlecht bevestigt nieuwe structuur: ferme versterkingen

RSC Anderlecht heeft op de officiële kanalen de nieuwe sportieve structuur van de club bekendgemaakt. Paars-Wit wil de positie van beste jeugdopleiding nog versterken en zal investeren in de sportieve Neerpede-omkadering.

Chief Academy Tim Borguet sprak op de webstek van Anderlecht over de nieuwe sportieve structuur van Anderlecht. De afgelopen jaren werden er heel wat veranderingen doorgevoerd bij de club. Dat lijkt voorlopig nog steeds het geval te zijn…

LEES OOK: Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Neerpede boven

Anderlecht focust zich volledig op Neerpede. “Neerpede is de beste bestemming voor talent, op en naast het veld. Met de vernieuwde structuur zetten we een stevige stap richting een nog performantere opleiding. Een opleiding die synoniem staat voor een elite sportcultuur. Met specifieke aandacht en expertise voor de individuele (technische, tactische) en de holistische (fysieke, medische, nutritionele en cognitieve) ontwikkeling van talent”, zegt Borguet.

Vooral de U16-U23 moeten de doorstroming van talenten opdrijven. ‘De invulling van de structuur weerspiegelt de identiteit van Neerpede: jonge veelbelovende coaches of ex-profs die aan de veeleisendheid van onze omgeving voldoen, Brusselaars of voormalige jeugdspelers die de waarden van het huis verpersoonlijken’, klinkt het.

Organisatie

Verder werden ook de coaches en coördinatoren bekendgemaakt. Ex-profs Patrick Dimbala (KAA Gent) en Jan Wuytens (KRC Genk, startdatum januari 2026) houden de individuele ontwikkeling van de U16-U23 in de gaten terwijl Marvin Ogunjimi (KV Mechelen) Detail Coach wordt voor de aanvallers. Nicaise Kudimbana (Union SG) wordt keepertrainer bij Bram Castro en Bram Keppens (RBFA U19) wordt het hoofd video-analyse.

Coaches:
- De U23 blijven onder leiding van Jelle Coen, Roy Gerits en versterken zich met Naïm Aarab (Union SG) en Yannick Kindermans.
- De U18 staan volgend seizoen onder leiding van Dylan Malichev (Club Brugge), René Peeters en Maxim Dierickx (Club Brugge).
- De U16 worden geleid door Simon Hansen en Arnaud Djoum (Union Saint-Gilloise).
- De U15 blijven onder leiding van Stéphane Stassin en Roma Cunillera.
- Bij de U14 nemen Jassem Ben R’Haiem (Beerschot) en Robbe Witpas (OHL) het over van Benoit Haegeman en Sérgio Figueira.
- De U13 blijven onder leiding van Loick Fogel en Bernd Van Den Borre.

Management:
- Chief Academy, Tim Borguet
- Talent Director, Peter Verbeke
- Football Director U23-U13, Tim Scheers, neemt de functie van Henk Mariman over.
- Football Director U12-U6, Ibtissam Bouharat
- Performance Director, Charle Jaspers
- Operations Director, Jeroen Troch

Een goede nieuwe structuur van Anderlecht?

Meest recent

Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

73
73
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

10
10
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

55
55
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

44
44
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

128
128
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

909
909
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

67
67
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

202
202
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

325
325
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

25
25
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

52
52
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

293
293
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

145
145
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

374
374
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

285
285
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

453
453
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

467
467
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

250
250
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

77
77
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

111
111
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

194
194
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

68
68
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

75
75
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

558
558
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

136
136

Meer sportnieuws