'Genk op recordjacht: transferstrijd Karetsas barst los'

door
'Genk op recordjacht: transferstrijd Karetsas barst los'

België is sinds vorige week één van zijn grootste talenten definitief kwijt. Konstantinos Karetsas maakte immers zijn grote debuut voor de nationale ploeg van Griekenland en kon meteen zijn stempel drukken. In het buitenland begint de interesse dan ook aanzienlijk toe te nemen.

Het goudhaantje van KRC Genk werd gevormd bij Belgische clubs en speelde in de jeugdselecties telkens voor de Belgische nationale ploegen. Maar de Griekse bond speelde de voorbije maanden veel korter op de bal. Uiteindelijk konden zijn Karetsas en zijn entourage ook overtuigen om voor hun te kiezen.

Dat dreigt het Belgische voetbal met een aanzienlijke kater op te zadelen. Het talent van de nog altijd maar 17-jarige spelmaker staat immers buiten kijf. Iets wat hij tijdens zijn Grieks debuut meteen onderstreepte. Bij zijn eerste basisplaats werd hij meteen de jongste doelpuntenmaker ooit in de Nations League en leidde hij zijn land naar promotie richting de A-divisie.

LEES OOK: 'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

Interesse neemt toe

Voor de Belgische voetbalfan zit er dus nog maar één ding op: zo lang mogelijk van Karetsas genieten nu hij nog op de Belgische velden te bewonderen valt. De vraag is evenwel hoe lang dat nog zal duren. Genk heeft alvast de intentie om hem minstens nog een jaartje te houden. Wat een goede zaak lijkt voor zijn ontwikkeling. Maar ondertussen neemt de buitenlandse interesse zienderogen toe.

In de voorbije dagen raakte bekend dat Karetsas tijdens zijn debuut als international gescout werd door enkele van de grootste ploegen uit Europa. Inmiddels zijn echter nog meer gegadigden bekend. De Italiaanse transferwatcher Francesco Guerrieri meldt bijvoorbeeld dat Karetsas vanuit de Serie A van dichtbij gevolgd wordt door Udinese en Bologna FC. Voorts zouden AS Monaco en Borussia Dortmund op vinkenslag liggen.

Engelsen op de loer

Uiteraard staat zijn naam ook in Engeland op de verlanglijstjes. 'ExWHUEmployee', een bekend social media-account dat goed ingevoerd is binnen de club, beweert dat West Ham United hem van dichtbij kwam scouten tijdens de interland van de Grieken op Schotland. De vijf genoemde ploegen zijn weliswaar niet de grootste clubs, maar kunnen wel een mooie springplank vormen. In ieder geval lijkt de strijd om Karetsas stilaan helemaal los te barsten. Voor Genk komt die toenemende interesse alvast goed uit, het verhoogt de kansen op een absolute recordsom voor het goudhaantje. Al zullen de Limburgers eerst moeten knokken om hun goudklompje nog een jaar te houden.

Karetsas is komende zomer weg bij Genk ...

Meest recent

Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

44
44
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

145
145
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

29
29
Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

245
245
Garcia spreekt zich uit over WK-kansen van Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

23
23
Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

7
7
KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen ...

84
84
'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

234
234
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

151
151
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

699
699
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

128
128
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

178
178
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

398
398
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

70
70
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

588
588
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

423
423
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

639
639
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

516
516
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

279
279
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1310
1310
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

379
379
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

400
400
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

164
164
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

332
332
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

211
211

Meer sportnieuws