Op koers voor superstunt! Beresterk Club Brugge klopt Atalanta

door
Op koers voor superstunt! Beresterk Club Brugge klopt Atalanta

Club Brugge heeft woensdagavond een grote stap gezet richting de 1/8ste finales van de Champions League. Onder impuls van een beresterke Chemsdine Talbi trok Blauw-Zwart immers aan het langste einde tegen Atalanta BC. Een lichte strafschop in de extra tijd zorgde voor een verdiende 2-1-zege.

Het Jan Breydel-stadion was goed volgelopen voor de terugkeer van 'kind van de club' De Ketelaere, die voor de aftrap ook warm onthaald werd. Maar de supporters wilden vooral een goede wedstrijd van Blauw-Zwart zien en dat kregen ze ook. Zo begon de Belgische kampioen uitstekend aan de partij. Met name een gretige Tzolis zorgde in de aanvangsfase voor de nodige paniek bij Atalanta.

Verdiende voorsprong

Maar in al zijn enthousiasme liet de Griek het afweten in zijn afwerking of bij de laatste pass. Daar werd Club echter niet op afgestraft, integendeel. Na een kwartier spelen kwamen de Bruggelingen verdiend op voorsprong. De pijlsnelle Talbi strafte balverlies van Atalanta genadeloos af en bood Jutgla de 1-0 aan. Het zorgde voor een eerste delirium bij de uitgelaten Club-aanhang.

Atalanta probeerde vervolgens om de match weer in evenwicht te brengen via onder meer De Ketelaere. Maar de Rode Duivel had het lastig tegen die andere Brugse jeugdproducten Seys en De Cuyper. Die laatste zorgde naast zijn defensieve werk bovendien voor enkele doelpogingen, zijn afwerking was echter onvoldoende precies. In ieder geval had Club onder controle ... tot vlak voor rust.

Flitsende Talbi

Onyedika, voorts auteur van een sterke match, verloor De Ketelaere even in het oog. Die zette de actie met Zappacosta, waarna Pasalic de nodige ruimte kreeg om de gelijkmaker binnen te knikken. Een flinke domper om de kleedkamer in te gaan. Maar de Bruggelingen konden voorts vertrouwen tanken uit een sterke eerste helft en trokken die lijn ook door na rust.

Bij Club speelde Talbi één van zijn beste wedstrijden tot dusver. Vanaf zijn flank kwam ook bij de start van tweede periode het meeste gevaar. Maar na een misverstand tussen Jutgla en Tzolis trapte De Cuyper een goede voorzet van Talbi net naast. Aan de overzijde werd Blauw-Zwart dan weer opgeschrikt door een dubbele kans. Mignolet stond echter paraat op Zappacosta, Samardzic besloot naast.

Strasfschop Nilsson

En zo stond het bij het ingaan van de slotfase nog steeds 0-0. Even leek uitgerekend De Ketelaere zijn ex-club de das om te doen, maar Mignolet pakte uit met een puike redding op het schot van zijn landgenoot. Het Brugse sluitstuk stond vervolgens ook op de goede plaats na een poging van Cuadrado. Bij de start van de extra tijd ging het dak er echter opnieuw vanaf in. Nilsson kreeg immers de hand van Hien in gezicht, waarna de Turkse ref Meler de bal op de stip legde. De Zweedse spits trapte de elfmeter zelf om: 2-1. Club op koers naar de 1/8ste finales, al wacht volgende week nog een lastige avond in Bergamo.

JOUW MENING TELT:
Wie haalt de 1/8ste finales volgens u?

Meest recent

'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

118
118
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

41
41
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

256
256
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

51
51
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

862
862
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

531
531
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

397
397
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1397
1397
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

520
520
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

537
537
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

432
432
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

194
194
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

136
136
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

122
122
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

183
183
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

83
83
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

548
548
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

173
173
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

394
394
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

68
68
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

93
93
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

579
579
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

117
117
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

143
143
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

778
778

Meer sportnieuws