Proto ziet geniale zet Hubert: "Hij oogt bevrijd"

door
Proto ziet geniale zet Hubert:

Anderlecht kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist eerst met een gelijkspel op de Bosuil zich te plaatsen voor de bekerfinale en zondag legde het in de competitie Antwerp nog eens over de knie. Daardoor oogt de situatie van Paars-Wit plots een pak rooskleuriger.

Anderlecht is immers weer naar de vierde plaats in de competitie gewipt en heeft dus ook een eerste trofee sinds 2017 in het vizier. Bovendien lijkt David Hubert ook eindelijk de juiste formule gevonden te hebben, met dank aan de wintertransfers en de terugkeer van enkele geblesseerden.

LEES OOK: Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

Dendoncker komt erdoor op middenveld

Die zorgen ervoor dat enkele andere spelers ook weer een pak beter uit de verf komen. Zo kroonde Leander Dendoncker zich tot de bekerheld met de late 2-2 op donderdag. De voorbije maanden moest hij vaak depanneren achterin, maar met de komst van Adryelson en Hey kan hij weer op het middenveld uit de voeten.

"Dat is zijn positie", weet Silvio Proto ook in Dans Le Vestiaire. "Dat zie je aan het feit dat hij altijd in beweging is. Als centrale verdediger lijdt hij daar toch een beetje onder. Hij is iemand die nood heeft aan ritme en aan lopen. Eens hij in de match zit, zie je dat hij meer bijbrengt dan hij in het begin deed."

Verschaeren oogt bevrijd

Daarnaast ziet de ex-doelman dat op het middenveld ook Yari Verschaeren stilaan weer naar zijn beste niveau toegroeit na een moeilijke periode, waarin hij regelmatig op de bank zat. Ook hij was belangrijk in de bekermatch.

"Hij oogt bevrijd", stelt Proto over de spelmaker, die ook naar Dendoncker wijst als een oorzaak. "Laat ons niet vergeten dat het ook hem goed gedaan heeft dat Dendoncker weer naar het middenveld geschoven werd." 

Zal Verschaeren deze lijn kunnen doortrekken?

Meest recent

'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

33
33
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

63
63
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

87
87
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

44
44
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

488
488
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

269
269
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

109
109
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

274
274
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

198
198
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

341
341
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

335
335
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

125
125
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

460
460
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

235
235
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

96
96
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

401
401
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

368
368
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

146
146
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

282
282
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

220
220
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

290
290
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

165
165
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

496
496
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

187
187

Meer sportnieuws