Totaal nieuw format in JPL: topclubs leggen harde eis neer

door
Totaal nieuw format in JPL: topclubs leggen harde eis neer

Maandag staat in Diegem een belangrijke meeting op het programma binnen het Belgische voetbal. Zo komen vertegenwoordigers van de profclubs samen met op het competitieformat te bediscusieren. Daarbij zouden de topclubs alvast een harde eis op tafel hebben gelegd.

Met oog op het nieuwe televisiecontract, werd eind vorig seizoen al druk onderhandeld over de hervorming van de Belgische profcompetities. Maar bij gebrek aan een consensus onder de clubs, bleef uiteindelijk alles bij het huidige format. Op basis daarvan werden de mediarechten inmiddels ook verkocht.

Maar het blijft wel degelijk de bedoeling om de competities, met name de Jupiler Pro League, te hervormen. Daarbij wil men vooral het hoge aantal wedstrijden afbouwen. Uiteraard moet het product ook aantrekkelijk blijven. Toch is het verlichten van de druk op de kalender veruit de grootste prioriteit.

LEES OOK: Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Europees format

Enkele weken geleden raakte bekend dat daarvoor een nieuw voorstel op tafel lag. Meer bepaald een competitieformat waarbij de hervormingen binnen de Europese competities worden gebruikt als voorbeeld. De eersteklassers (16 stuks) zouden mekaar daarbij minstens één keer treffen in de reguliere competitie, maar niet langer zowel thuis als uit. 

Dat zou gepaard gaan met een vrij technische loting, maar zou voor een zestal minder speeldagen en minder voorspelbaarheid zorgen. Na die reguliere competitie volgen dan Play-Offs. Zónder puntenhalvering. Hierbij zou men opnieuw met poules van zes werken, waarbij de eerste zes uit de reguliere competitie uiteraard voor de titel mogen strijden.

Topclubs hebben voorkeur

Het voorstel moet nog verder uitgewerkt worden tot in de details. Het heeft echter wel draagkracht. Met name bij de topclubs. Zo weten Het Nieuwsblad en Het Laatste Nieuws dat Club Brugge, KRC Genk, Antwerp FC, RSC Anderlecht, Standard en AA Gent een gezamelijke mail hebben gestuurd naar de andere ploegen. Daarin wordt opgeroepen om voor het bovenstaande voorstel te kiezen.

Men beweert zelfs dat het nieuwe televisiecontract onder druk zou kunnen komen indien niet snel een hervorming wordt doorgevoerd. Desondanks staan de andere clubs niet bepaald te springen om hier zomaar mee akkoord te gaan. Voor hun is zo'n 'Europees format' veel minder aantrekkelijk. Het beloven dus nog pittige discussies te worden. De kans dat er maandag al gestemd wordt, is dan ook klein.

Zo'n Europees format zou goed zijn voor het Belgische voetbal ...

Meest recent

Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

7
7
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

25
25
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

29
29
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

9
9
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

163
163
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

29
29
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

25
25
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

61
61
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

82
82
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

181
181
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

414
414
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

194
194
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

343
343
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

217
217
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

132
132
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

361
361
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

586
586
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

235
235
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

264
264
‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

115
115
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

170
170
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

417
417
‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

740
740
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

369
369
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

132
132

Meer sportnieuws