Binnenkort Champions League-format in Jupiler Pro League?

362
Binnenkort Champions League-format in Jupiler Pro League?

Er staan de komende maanden mogelijk nog grote veranderingen in het Belgische voetbal op til. Nadat het televisiecontract voor de komende vijf jaar opnieuw toegewezen werd aan DAZN, is de discussie over het competitieformat in de Jupiler Pro League immers weer helemaal geopend.

Momenteel hebben we in onze hoogste klasse een reguliere competitie met zestien teams, waarna de Champions' Play-Off met zes teams gespeeld wordt. Daar willen de meeste topclubs - Club Brugge voorop - echter vanaf. De puntenhalvering in de play-offs is een doorn in het oog, maar vooral willen zij minder wedstrijden.

In het huidige format moeten de topclubs immers 40 competitiewedstrijden spelen, waarbij het zwaartepunt bovendien in de lente ligt. Club en co vinden dat op die manier hun kansen om Europees ver door te stoten gehypothekeerd worden, want dan moet er vaak gekozen worden tussen Europa en de competitie.

LEES OOK: Boskamp stomverbaasd door Anderlecht: "Begrijp er niets van"

Topclubs suggereren Zwitsers model voor JPL

De voorbije jaren werden al verschillende alternatieven voor het huidige format naar voor geschoven. Een competitie met zestien en Play-Off I met vier teams, een competitie met veertien en Play-Off I met zes teams, een terugkeer naar een competitie met achttien zonder play-offs... Allemaal passeerden ze de revue, maar geen van die voorstellen kreeg voldoende steun.

Het Laatste Nieuws weet dat er nu een zeer opmerkelijk nieuw voorstel op tafel ligt. De topclubs zouden suggereren om het zogenaamde Zwitserse model van de Champions League (gedeeltelijk) over te nemen.

Format à la Champions League om minder matchen te spelen

Daarin worden sinds dit seizoen alle teams ondergebracht in een 'league phase', waarin ze echter niet allemaal tegen elkaar spelen. In plaats daarvan krijgt elke deelnemer acht tegenstanders uitgeloot, waarvan ze er vier thuis en vier uit treffen.

Een gelijkaardige opzet in de Jupiler Pro League zou ervoor kunnen zorgen dat iedereen zijn zin krijgt: enerzijds kan de opzet met zestien teams en play-offs met zes behouden blijven, anderzijds zouden er ook minder matchen gespeeld worden. Het grootste nadeel is dat de kleinere clubs wel minder lucratieve thuiswedstrijden tegen topclubs zouden spelen. Als compensatie zouden ze wel meer tv-geld krijgen. De komende weken moet blijken of dit voorstel wel levensvatbaar blijkt...

Vind je dat een goed voorstel?

Meest recent

‘Waarom De Cat een nachtmerrie beleeft na Anderlecht’

De clubs stonden in de rij voor Nathan De Cat, maar de middenvelder verraste iedereen met zijn keuze ...

3
3
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

31
31
De Bruyne velt oordeel over het nieuwe Italië

Kevin De Bruyne kijkt met respect, maar ook met een kritische blik naar de Italiaanse nationale ...

35
35
Anderlecht met een nijpend tekort? Niet helemaal

Volgens Hein Vanhaezebrouck heeft RSC Anderlecht een tekort aan Belgen. En daardoor zal Neerpede ...

84
84
Geflopt bij Anderlecht, nu de hoop van Italië

ebastiano Esposito staat voor een bijzonder moment in zijn carrière. De Italiaanse aanvaller ...

70
70
Leekens duidelijk over ervaren Duivel: "Nog véél kwaliteit"

Georges Leekens ziet nog altijd een belangrijke rol weggelegd voor Kevin De Bruyne bij de Rode ...

26
26
Ajax houdt hart vast: dramatisch nieuws over Dolberg

Een stevige domper voor Kasper Dolberg en Ajax. De Deense spits is op training bij de nationale ...

43
43
Mokerslag voor Jelle Vossen: "Niet te onderschatten"

Met 15 op 18 heeft Beerschot VA zich in het eerste luik van het seizoen opgeworpen tot de grote ...

72
72
Grote afwezige in selectie Van Bommel: "Onbegrijpelijk"

De Rode Duivels staan voor een uiterst pittig vierluik in de Nations League. Om die opdrachten tot ...

333
333
'Kompany zwijmelt: waanzinnige opvolger Harry Kane'

Bayern München is weer uitstekend aan het seizoen begonnen en daar heeft Harry Kane een ...

172
172
Club en Union gewaarschuwd: "Anderlecht terug winstmachine"

RSC Anderlecht kan behoorlijk tevreden terugblikken op het eerste luik van het seizoen. De ...

469
469
De Cuyper verbaast: "Hij was beste Rode Duivel op WK"

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van Mark van ...

261
261
‘Lukaku geschokt: Van Bommel grijpt genadeloos in’

Romelu Lukaku krijgt meteen een stevige boodschap van Mark van Bommel. De nieuwe bondscoach maakt ...

223
223
Transferdrama Club Brugge: gedroomde jackpot smelt weg

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

301
301
Keihard dilemma Van Bommel: WK-uitblinker op de bank?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

185
185
JPL krijgt nieuwe sensatie: "Wat een speler, echt waar"

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

475
475
Debast krijgt enorme persoonlijke tragedie te verwerken

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de Nations ...

117
117
Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

233
233
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

36
36
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

46
46
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

315
315
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

25
25
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

43
43
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

301
301
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

99
99

Meer sportnieuws