'Renard slankt verder af: twee zomeraanwinsten naar exit'

door
'Renard slankt verder af: twee zomeraanwinsten naar exit'

Olivier Renard heeft een drukke eerste transferperiode als sportieve baas van RSC Anderlecht achter de rug. Zowel aan inkomende als uitgaande zijde rondde hij verschillende deals af. Desondanks belooft het ook een woelige zomermercato te worden op Neerpede.

Tijdens de winterse transferperiode moest Renard de selectie van coach David Hubert van de nodige versterking voorzien. Dat deed hij ook met de komst van verdedigers Lucas Hey en Adryelson en met de Mexicaanse winger César Huerta. Bovendien haalde hij jonkies Enzo Sternal en Ibrahim Kanaté naar de RSCA Futures, terwijl met Cedric Hatenboer al een aanwinst voor volgend seizoen werd gestrikt.

LEES OOK: Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Salarishuis verder afbouwen

Daarnaast leidde de sportief directeur ook enkele uitgaande dossiers in goede banen. De Deense kolonie werd verder afgebouwd met het vertrek van Mathias Jørgensen en Anders Dreyer naar de MLS. Francis Amuzu werd dan weer aan Gremio verpatst. Renard slaagde er niet in om een jackpot uit de brand te slepen. Maar hij wist zo wel de loonmassa af te bouwen.

Daar deed hij  deze week mee verder door het zware contract van Amadou Diawara te ontbinden. En die afslankoperatie wordt komende zomer normaal gezien doorgezet. Zo meldt SudPresse datSamuel Edozie en Leander Dendoncker al na één seizoen naar alle waarschijnlijkheid weer vertrekken. De kans dat hun huurbeurten een vervolg krijgen bij Paars-Wit is bijzonder klein.

Weinig rendement, ondermaats niveau

Edozie wordt dan ook van Southampton geleend zonder aankooptoptie. Anderlecht zou aan tafel kunnen gaan met de Saints om een nieuwe deal te onderhandelen. De vraag is echter of de Engelsman die inspanning waard is. Aan technisch vermogen nochtans geen gebrek. Maar zijn rendement (3 goals en 3 assist in 24 duels) is behoorlijk klein, bovendien blijkt hij erg blessuregevoelig.

In de huurovereenkomst met Dendoncker zit wél een aankoopoptie. Die bedraagt echter 7 miljoen euro. Voor RSCA lijkt dat sowieso veel te hoog, bovendien rechtvaardigden zijn povere prestaties zo'n investering allerminst. Renard en co zouden kunnen onderhandelen over een lagere prijs. Maar dan moet Dendoncker zijn niveau wel zienderogen opkrikken. En het valt af te wachten of moederclub Aston Villa dan nog geneigd is om korting te geven.

Anderlecht moet proberen om Dendoncker langer te houden ...

Meest recent

Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

66
66
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

145
145
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

77
77
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

67
67
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

146
146
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

301
301
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

127
127
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

309
309
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

110
110
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

170
170
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

155
155
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

241
241
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

615
615
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

150
150
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

262
262
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

66
66
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

223
223
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

106
106
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

159
159
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

337
337
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

297
297
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

353
353
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

257
257
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

267
267

Meer sportnieuws