Terechte uitsluiting Odoi? Degryse trekt duidelijk verdict

door
Terechte uitsluiting Odoi? Degryse trekt duidelijk verdict

De eerste helft van de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC Anderlecht deed donderdagavond heel wat stof opwaaien. De Great Old begon voortreffelijk en kwam verdiend op voorsprong via Denis Odoi. Maar vervolgens liep het helemaal mis voor RAFC, met opnieuw een hoofdrol voor diezelfde Odoi.

Begin januari had Anderlecht de heenwedstrijd in het Lotto Park met 1-0 gewonnen. Voor eigen volk moest Antwerp dus op zoek naar doelpunten. En dat deed de ploeg van coach Jonas De Roeck ook. Zo begon het stamnummer één dominant aan de partij, terwijl de bezoekers een defensieve houding aannamen.

Die aanpak leverde ook op voor de Antwerpenaren. Na enkele goede kansen kon RAFC immers verdiend op voorsprong klimmen. Via een goede actie aan de linkerzijde belandde de bal voor de voeten van Odoi, die alle ruimte kreeg om zijn oud-ploeg op een achterstand te zetten.

Licht gaat uit bij Odoi

Antwerp leek daarna controle te hebben over de match. Maar vanuit het niets kwam Anderlect langszij. Na een stilstaande fase kwam de bal tot bij Yari Verschaeren, die de 1-1 netjes tegen de touwen knalde. Bij Antwerp werd nog handsspel geclaimd. De wedstrijdleiding besloot de treffer uiteindelijk toch goed te keuren.

Vervolgens kreeg Antwerp een nieuwe mokerslag. Odoi wou de bal inwerpen, maar van op de paars-witte bank gooide Théo Leoni een tweede bal het veld op. Ondanks al zijn ervaring kon Odoi zich niet bedwingen en gooide hij zelf een bal terug naar Leoni. Ref Jasper Vergoote gaf hem dan ook zijn tweede gele kaart.

Strenge eerste gele kaart

Een domme actie dus van Odoi, al bleef het een strenge beslissing van de wedstrijdleiding. "Bij die eerste kaart is Vergoote streng. Odoi brak de aanval af met een fout. Maar je zag dat hij zich eigenlijk wou inhouden, wat hij niet meer kon omdat hij op volle snelheid was. Om daarvoor geel te geven, vind ik streng", analyseerde Marc Degryse bij VTM 2. "Maar bij die tweede fase kan Vergoote niet anders. Hij leek te twijfelen, maar had alles wel gezien. Dit is vooral de fout van Odoi, dit mag hij niet doen. Hij is 36 jaar, dan moet je niet met ballen gaan gooien."

POLL: De rode kaart was terecht ...

Meest recent

Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

34
34
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

51
51
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

126
126
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

41
41
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

137
137
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

306
306
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

991
991
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

164
164
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

382
382
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

237
237
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

324
324
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

102
102
'Onvrede bij Real Madrid: smaakmaker vraagt om vertrek'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

313
313
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

403
403
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

441
441
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

111
111
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

678
678
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

159
159
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1327
1327
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

545
545

Meer sportnieuws