Leegloop KV Kortrijk, ook transfers Standard en Charleroi

door
Leegloop KV Kortrijk, ook transfers Standard en Charleroi

Op de slotdag van de wintermercato zijn de Belgische clubs nog zéér bedrijvig. Vooral uitgaand werden er de afgelopen uren heel wat deals afgesloten. Zo is er een leegloop bij KV Kortrijk en laten ook Standard Luik en Sporting Charleroi spelers vertrekken.

KV Kortrijk neemt officieel afscheid van Mounaïm El Idrissy en Ryan Alebiosu. Ook Joao Silva is nog op weg naar de uitgang. Standard neemt op zijn beurt dan weer afscheid van huurling Viktor Dukanovic terwijl Charleroi Oday Dabbagh naar het Schotse Abderden ziet vertrekken.

JPL-clubs gaan hard

Naar goede gewoonte schieten de clubs pas in actie op de laatste uurtjes van de deadline. Bij KV Kortrijk vertrekt Alebiosu op huurbasis naar Schotse eersteklasser St. Mirren en El Idrissy maakt de definitieve overstap naar Franse tweedeklasser Troyes. Ook Joao Silva wordt nog verwacht een transfer te maken naar Brazilië, daar sluit de mercato pas om 28 februari.

Bij Standard hebben ze ervoor gekozen om de uitleenbeurt van Dukanovic stop te zetten. Ivan Leko had geen plek meer voor de Montenegrijnse flankspeler die terug naar het Zweedse Hammarby zal trekken. Charleroi laat Dabbagh dan weer naar Aberdeen vertrekken. De Palestijne spits hoopt furore te maken bij de nummer vier van de Schotse Premiership.

Nog op komst…

De komende uren en zelfs morgen zullen wellicht nog tal van deals worden aangekondigd. De mercato in België eindigt om middernacht, maar in sommige andere competities gaat het transfergeweld gewoon nog door. Daardoor kunnen er vooral uitgaand nog heel wat deals worden afgerond.

Wanneer sluit de mercato?
Duitsland: vandaag om 18 uur 
Italië: vandaag om 20 uur 
Frankrijk: vandaag om 23 uur 
België, Engeland, Spanje: vandaag om middernacht
Nederland, Portugal: 4 februari
Turkije: 11 februari

JOUW MENING TELT:
Snap jij dat de clubs nog zo laat in actie schieten op de mercato?

Meest recent

Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Standard maakte zopas de komst van Adnane Abid bekend. Geen verrassing, want Patro Eisden had de ...

26
26
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaan zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

42
42
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

71
71
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

123
123
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

39
39
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

419
419
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

102
102
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

304
304
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

50
50
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

71
71
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

462
462
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

100
100
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

96
96
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

677
677
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

199
199
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

291
291
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

280
280
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

216
216
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

70
70
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

211
211
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

651
651
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

306
306
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

569
569
'Overmars baalt: Eredivisie berooft Antwerp opnieuw'

Net als in de vorige mercato's lijkt ook deze zomer verkopen weer het ordewoord te worden bij ...

290
290
"Wat Michael Verschueren daar deed, tart elke verbeelding…"

Heel wat mensen hebben een afkeer van het vernieuwde WK voor clubs, één landgenoot zit ...

646
646

Meer sportnieuws