Duidelijk transferplan Club Brugge: "Pakken zijn gsm af"

door
Duidelijk transferplan Club Brugge:

Club Brugge heeft zich woensdagavond verzekerd van kwalificatie voor de play-offs van de Champions League. Het verloor wel met 3-1 op het veld van Manchester City, maar door de resultaten in de andere wedstrijden eindigde het nog net op de 24ste plaats in de league phase.

Daarvoor mocht het een dankbriefje sturen naar PSG, dat Stuttgart klopte, en Bayern München. Dat won op de openingsspeeldag met 9-2 van Dinamo Zagreb, waardoor Club net een beter doelsaldo had dan de Kroaten.

Club is meteen ook verzekerd van nog eens twee extra wedstrijden in het kampioenenbal. Het mag in februari nog aan de bak tegen Borussia Dortmund of Atalanta met als inzet een ticket voor de achtste finale.

LEES OOK: 'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Club laat geen sterkhouders meer vertrekken

In de komende dagen zal de focus echter vooral gaan op het einde van de wintermercato. Daarin zullen er mogelijk nog aanbiedingen komen voor enkele smaakmakers. Andreas Skov Olsen is al vertrokken, terwijl er ook de nodige belangstelling zou zijn voor spelers als Ordoñez, Jashari en Onyedika.

CEO Bob Madou spreekt echter duidelijke taal. "We hebben intussen ook afgesproken dat we de telefoon van Dévy (Director of Football Rigaux, red.) zullen afpakken voor de rest van deze mercato, zodanig dat er niemand meer kan bellen voor onze spelers.", lacht hij bij VTM Nieuws. "We willen onze kern samenhouden om op drie fronten verder te strijden."

Club versterkt alleen volgens plan

Mogelijk zal er wel nog iets bewegen aan inkomende zijde. Na het vertrek van Skov Olsen lijkt een extra flankaanvaller wel nog welkom. Met de transfersom voor de Deen én de bijna 50 miljoen euro die Club al in de Champions League ophaalde, ligt daarvoor een mooi spaarpotje klaar.

Maar Club gaat geen gekke transfers doen. "We zullen ons geld beheren zoals we dat altijd al gedaan hebben. Als we de kern moeten versterken of aanpassingen moeten doen, zullen we dat volgens plan doen", verzekert Madou. 

Zal Club erin slagen zijn kern bijeen te houden?

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

194
194
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

47
47
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

29
29
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

103
103
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

310
310
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

170
170
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

372
372
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

162
162
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

208
208
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

36
36
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

49
49
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

639
639
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

762
762
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

129
129
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

307
307
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

383
383
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

463
463
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

406
406
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

394
394
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

611
611
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

410
410
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

465
465
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

239
239
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws