TRANSFERUURTJE: 'Genk vreest vertrek sterkhouder, Club slaat toe'

door
TRANSFERUURTJE: 'Genk vreest vertrek sterkhouder, Club slaat toe'

De winterse transferperiode is officieel begonnen. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

Jupiler Pro League

KRC Genk wist donderdagavond een fraaie transfer af te ronden met de komst van Yaimar Medina, waarmee het eindelijk zijn linksachter gevonden heeft. De 20-jarige Ecuadoraan komt met zes maanden vertraging over van Independiente del Valle.

Tegelijk moeten de Limburgers wel vrezen dat ze één van hun sterkhouders verliezen. Patrik Hrosovsky is einde contract en zijn makelaar sluit een vertrek niet uit. Er zou interesse zijn vanuit Saudi-Arabië en van zijn ex-club Viktoria Plzen.

Bij Club Brugge denken ze al volop aan de toekomst. Ze staan op het punt om voor volgend seizoen al een nieuw talent binnen te halen, want ze zouden dicht bij de komst van Sacha Marloye staan. De 17-jarige rechtsachter doet wel het seizoen nog uit bij Seraing.

Daarnaast zouden ze ook een Afrikaanse parel op het oog hebben. Net als AC Milan, Lens en Reims zou Club interesse hebben in Adama Coulibaly, een 18-jarige Malinese flankaanvaller die momenteel in Soedan voor Al-Hilal Omdurman speelt.

Voor Anderlecht blijft de komst van een linksvoetige centrale verdediger dan weer de prioriteit. Het belangrijkste doelwit lijkt alsmaar meer Siebe Van der Heyden te gaan worden. Er zou al een persoonlijk akkoord zijn met de 26-jarige, maar met Mallorca is Paars-Wit er nog niet uit. Jordan Torunarigha werd ook genoemd, maar AA Gent laat hem niet vertrekken.

Daarnaast lijkt het ook een kwestie van tijd eer de transfer van Cesar Huerta aangekondigd zal worden. De Mexicaanse winger doorstond donderdag met succes zijn medische keuring, waardoor stilaan niets de overgang nog in de weg lijkt te staan.

Bij Union lijkt het stilaan einde verhaal te zijn voor Loïc Lapoussin. De flankspeler werd voorlopig opnieuw in gratie aangenomen, maar mag in de zomer mogelijk gratis weg. Union heeft een optie om zijn aflopende contract met een jaar te verlengen, maar past daar wellicht voor.

De missie van AA Gent is deze winter dan weer om een nieuwe spits te vinden. Daarvoor valt alsmaar nadrukkelijker de naam van Dante Vanzeir, maar Wouter Vrancken zou geen voorstander zijn van zijn komst. De coach ziet liever Rwan Cruz (Ludogorets) komen, maar die lijkt met een prijskaartje van dik 5 miljoen euro te duur uit te vallen.

Buitenland

Manchester City heeft zijn winteroffensief helemaal ingezet. Ze komen alsmaar dichter bij de komst van een spits, want ze zouden met Omar Marmoush al een persoonlijk akkoord hebben. De Egyptenaar hoopt zo snel mogelijk de overstap te maken, maar de onderhandelingen met Eintracht Frankfurt beloven nog pittig te worden. De Duitsers vragen immers 80 miljoen euro.

Voor Miron Muslic lonkt een zeer opvallende uitdaging na zijn ontslag bij Cercle. De Oostenrijkse trainer is een grote kandidaat om de nieuwe coach te worden van Plymouth Argyle. Bij de rode lantaarn in de Engelse Championship kan hij de opvolger worden van de onlangs ontslagen Wayne Rooney.

Heeft Club Brugge deze winter versterking nodig?

Meest recent

Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

33
33
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

14
14
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

124
124
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

785
785
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

141
141
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

169
169
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

280
280
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

25
25
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

144
144
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

629
629
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

32
32
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

35
35
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

173
173
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

89
89
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

119
119
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

111
111
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

116
116
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

116
116
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

302
302
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

36
36
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

305
305
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

175
175
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

145
145
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

224
224

Meer sportnieuws