TRANSFERUURTJE: 'Genk vreest vertrek sterkhouder, Club slaat toe'

door
TRANSFERUURTJE: 'Genk vreest vertrek sterkhouder, Club slaat toe'

De winterse transferperiode is officieel begonnen. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Fink velt hard verdict: sterkhouder KRC Genk buitenspel

Jupiler Pro League

KRC Genk wist donderdagavond een fraaie transfer af te ronden met de komst van Yaimar Medina, waarmee het eindelijk zijn linksachter gevonden heeft. De 20-jarige Ecuadoraan komt met zes maanden vertraging over van Independiente del Valle.

Tegelijk moeten de Limburgers wel vrezen dat ze één van hun sterkhouders verliezen. Patrik Hrosovsky is einde contract en zijn makelaar sluit een vertrek niet uit. Er zou interesse zijn vanuit Saudi-Arabië en van zijn ex-club Viktoria Plzen.

Bij Club Brugge denken ze al volop aan de toekomst. Ze staan op het punt om voor volgend seizoen al een nieuw talent binnen te halen, want ze zouden dicht bij de komst van Sacha Marloye staan. De 17-jarige rechtsachter doet wel het seizoen nog uit bij Seraing.

Daarnaast zouden ze ook een Afrikaanse parel op het oog hebben. Net als AC Milan, Lens en Reims zou Club interesse hebben in Adama Coulibaly, een 18-jarige Malinese flankaanvaller die momenteel in Soedan voor Al-Hilal Omdurman speelt.

Voor Anderlecht blijft de komst van een linksvoetige centrale verdediger dan weer de prioriteit. Het belangrijkste doelwit lijkt alsmaar meer Siebe Van der Heyden te gaan worden. Er zou al een persoonlijk akkoord zijn met de 26-jarige, maar met Mallorca is Paars-Wit er nog niet uit. Jordan Torunarigha werd ook genoemd, maar AA Gent laat hem niet vertrekken.

Daarnaast lijkt het ook een kwestie van tijd eer de transfer van Cesar Huerta aangekondigd zal worden. De Mexicaanse winger doorstond donderdag met succes zijn medische keuring, waardoor stilaan niets de overgang nog in de weg lijkt te staan.

Bij Union lijkt het stilaan einde verhaal te zijn voor Loïc Lapoussin. De flankspeler werd voorlopig opnieuw in gratie aangenomen, maar mag in de zomer mogelijk gratis weg. Union heeft een optie om zijn aflopende contract met een jaar te verlengen, maar past daar wellicht voor.

De missie van AA Gent is deze winter dan weer om een nieuwe spits te vinden. Daarvoor valt alsmaar nadrukkelijker de naam van Dante Vanzeir, maar Wouter Vrancken zou geen voorstander zijn van zijn komst. De coach ziet liever Rwan Cruz (Ludogorets) komen, maar die lijkt met een prijskaartje van dik 5 miljoen euro te duur uit te vallen.

Buitenland

Manchester City heeft zijn winteroffensief helemaal ingezet. Ze komen alsmaar dichter bij de komst van een spits, want ze zouden met Omar Marmoush al een persoonlijk akkoord hebben. De Egyptenaar hoopt zo snel mogelijk de overstap te maken, maar de onderhandelingen met Eintracht Frankfurt beloven nog pittig te worden. De Duitsers vragen immers 80 miljoen euro.

Voor Miron Muslic lonkt een zeer opvallende uitdaging na zijn ontslag bij Cercle. De Oostenrijkse trainer is een grote kandidaat om de nieuwe coach te worden van Plymouth Argyle. Bij de rode lantaarn in de Engelse Championship kan hij de opvolger worden van de onlangs ontslagen Wayne Rooney.

Heeft Club Brugge deze winter versterking nodig?

Meest recent

'Renard wacht lot niet af: dubbele winteraanwinst Anderlecht'

Het vernieuwde bestuur is inmiddels officieel van start gegaan bij RSC Anderlecht. In de komende ...

37
37
'Courtois haakt weer af: markante statistiek bij Duivels'

De Rode Duivels kunnen beginnen aan hun voorbereiding op de wedstrijden tegen Kazachstan en ...

42
42
Stassin velt zijn oordeel over selectie Vermant bij Duivels

De Rode Duivels verzamelden dinsdag in Tubeke om te beginnen aan de voorbereiding op de laatste ...

62
62
Schokkend verhaal: Lokeren-speler in afkickkliniek

Het gaat dit seizoen maar moeizaam voor Lokeren in de Challenger Pro League. Vorig seizoen haalde ...

48
48
Hey velt oordeel over zijn eerste jaar bij Anderlecht

Anderlecht is met een goed gevoel de interlandbreak ingegaan na een knappe zege in de kraker tegen ...

109
109
'Antwerp ziet in januari volgende sterkhouder vertrekken'

Antwerp kon vorig weekend opgelucht ademhalen na de zege tegen La Louvière, waardoor het een ...

233
233
Sterkhouder Club valt door de mand: "Was een verrassing"

Bij Club Brugge zullen ze tijdens de interlandbreak hun wonden likken na de tegenvallende prestatie ...

127
127
'Trossard in bloedvorm: transferstrijd barst weer los'

Arsenal blijft heersen in de Premier League, al liet het vorig weekend wel verrassend punten liggen ...

57
57
Jonge Duivels kennen volgende tegenstander op WK U17

De Jonge Duivels hebben vrij vlot de groepsfase van het WK U17 overleefd. Ze verloren nog hun ...

194
194
De Bilde heeft één gouden tip voor Anderlecht

De laatste kans voor Marc Coucke. Dat is toch de conclusie met de volgende nieuwe start die RSC ...

267
267
Swerts met twee kleppers extra: "Heeft iets speciaal"

De Belgische beloften spelen vrijdag in Oostenrijk een belangrijk duel richting het EK 2027. Coach ...

47
47
Keert vergeten Neerpede-parel terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht liet de afgelopen jaren héél wat talenten vertrekken. Sommigen kozen ...

398
398
'FC Barcelona schokt met transfer Rode Duivel'

FC Barcelona wil zich in januari versterken. Buitenlandse media melden dat ze aanvallend wel wat ...

194
194
Verhuurde JPL-spelers: huurling toont zich in Nederland

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

58
58
Na Stroeykens volgende RSCA-smaakmaker weldra bij Congo?

RSC Anderlecht kende geen gewelde zomermerato. Iets te veel kwantiteit en te weinig direct inzetbare ...

226
226
Preud'homme doet boekje open over werking Club NXT

In Youth We Trust. Even was het de slogan van aartsrivaal RSC Anderlecht, maar tegenwoordig trekt ...

267
267
Rode Duivels hakken Courtois-knoop definitief door

Eén zege volstaat om definitief een WK-ticket te bemachtigen, maar in het tweeluik tegen ...

106
106
De Ketelaere ontploft: pijnlijke breuk bij Duivels loert

De blessuregolf bij de Rode Duivels heeft één grote winnaar opgeleverd: Charles De ...

586
586
'Exit in januari: Genk neemt afscheid van steunpilaar'

KRC Genk heeft tot dusver een wisselvallig seizoen achter de rug, met heel wat ups en downs. Vooral ...

555
555
'Anderlecht all-in: pittig prijskaartje toptarget bekend'

De toekomst lacht RSC Anderlecht weer toe na de deugddoende zege tegen Club Brugge. Al maakt ...

405
405
Tranen bij Club-fans: Mechele deelt pakkende bekentenis

Hij is geen man van grote woorden of show, maar van daden. Van tackles, duels en trouwe dienst. ...

2147
2147
Rode Duivels blazen verzamelen: één opvallende aanwezige

Zaterdag nemen de Rode Duivels het op tegen Kazachstan, de voorlaatste horde richting het WK. Een ...

181
181
Club Brugge in extase: nieuwe Gouden Generatie staat op

Niet alleen het A-elftal van Club Brugge toont een ander gelaat in eigen land dan in Europa, ...

489
489
Van Looy laat kijkers in shock achter: Groot geheim onthuld

Erik Van Looy mag dan vooral bekendstaan als quizmaster van De Slimste Mens ter Wereld, de ...

221
221
Zorgen bij fans: Messi overweegt drastische beslissing

In 2022 kon Lionel Messi in Qatar eindelijk helemaal de kroon op zijn carrière zetten, want ...

79
79

Meer sportnieuws