TRANSFERUURTJE: 'Genk vreest vertrek sterkhouder, Club slaat toe'

door
TRANSFERUURTJE: 'Genk vreest vertrek sterkhouder, Club slaat toe'

De winterse transferperiode is officieel begonnen. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

Jupiler Pro League

KRC Genk wist donderdagavond een fraaie transfer af te ronden met de komst van Yaimar Medina, waarmee het eindelijk zijn linksachter gevonden heeft. De 20-jarige Ecuadoraan komt met zes maanden vertraging over van Independiente del Valle.

Tegelijk moeten de Limburgers wel vrezen dat ze één van hun sterkhouders verliezen. Patrik Hrosovsky is einde contract en zijn makelaar sluit een vertrek niet uit. Er zou interesse zijn vanuit Saudi-Arabië en van zijn ex-club Viktoria Plzen.

Bij Club Brugge denken ze al volop aan de toekomst. Ze staan op het punt om voor volgend seizoen al een nieuw talent binnen te halen, want ze zouden dicht bij de komst van Sacha Marloye staan. De 17-jarige rechtsachter doet wel het seizoen nog uit bij Seraing.

Daarnaast zouden ze ook een Afrikaanse parel op het oog hebben. Net als AC Milan, Lens en Reims zou Club interesse hebben in Adama Coulibaly, een 18-jarige Malinese flankaanvaller die momenteel in Soedan voor Al-Hilal Omdurman speelt.

Voor Anderlecht blijft de komst van een linksvoetige centrale verdediger dan weer de prioriteit. Het belangrijkste doelwit lijkt alsmaar meer Siebe Van der Heyden te gaan worden. Er zou al een persoonlijk akkoord zijn met de 26-jarige, maar met Mallorca is Paars-Wit er nog niet uit. Jordan Torunarigha werd ook genoemd, maar AA Gent laat hem niet vertrekken.

Daarnaast lijkt het ook een kwestie van tijd eer de transfer van Cesar Huerta aangekondigd zal worden. De Mexicaanse winger doorstond donderdag met succes zijn medische keuring, waardoor stilaan niets de overgang nog in de weg lijkt te staan.

Bij Union lijkt het stilaan einde verhaal te zijn voor Loïc Lapoussin. De flankspeler werd voorlopig opnieuw in gratie aangenomen, maar mag in de zomer mogelijk gratis weg. Union heeft een optie om zijn aflopende contract met een jaar te verlengen, maar past daar wellicht voor.

De missie van AA Gent is deze winter dan weer om een nieuwe spits te vinden. Daarvoor valt alsmaar nadrukkelijker de naam van Dante Vanzeir, maar Wouter Vrancken zou geen voorstander zijn van zijn komst. De coach ziet liever Rwan Cruz (Ludogorets) komen, maar die lijkt met een prijskaartje van dik 5 miljoen euro te duur uit te vallen.

Buitenland

Manchester City heeft zijn winteroffensief helemaal ingezet. Ze komen alsmaar dichter bij de komst van een spits, want ze zouden met Omar Marmoush al een persoonlijk akkoord hebben. De Egyptenaar hoopt zo snel mogelijk de overstap te maken, maar de onderhandelingen met Eintracht Frankfurt beloven nog pittig te worden. De Duitsers vragen immers 80 miljoen euro.

Voor Miron Muslic lonkt een zeer opvallende uitdaging na zijn ontslag bij Cercle. De Oostenrijkse trainer is een grote kandidaat om de nieuwe coach te worden van Plymouth Argyle. Bij de rode lantaarn in de Engelse Championship kan hij de opvolger worden van de onlangs ontslagen Wayne Rooney.

Heeft Club Brugge deze winter versterking nodig?

Meest recent

STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

2
2
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

25
25
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

17
17
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

115
115
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

23
23
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

58
58
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

321
321
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

165
165
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

71
71
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

215
215
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

293
293
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

244
244
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

443
443
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

393
393
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

150
150
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

35
35
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

89
89
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

202
202
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

86
86
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

90
90
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

92
92
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

160
160
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

167
167
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

207
207
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

396
396

Meer sportnieuws