Antwerp opgeschrikt door JPL-toptransfer

door
Antwerp opgeschrikt door JPL-toptransfer

Antwerp FC wilde vorig jaar al Tom Vandenberghe als back-up voor Senne Lammens, maar de deal ging niet door toen Jean Butez toch bleef. Na een moeilijke periode bij KV Kortrijk, waar Vandenberghe door trainer Alexandersson werd gepasseerd, stelde Antwerp zich opnieuw kandidaat voor de doelman. Dit keer heeft Vandenberghe zijn transfer naar AA Gent afgerond, waardoor Antwerp FC wederom achter het net vist. De club moet nu dringend op zoek naar een andere optie voor de positie als back-up van Lammens, nu Butez wél vertrokken is.

Antwerp FC wilde Vandenberghe vorige zomer al

Tom Vandenberghe (32) was twee seizoenen geleden één van de sleutelfiguren die het behoud van KV Kortrijk veiligstelde. Hij had zeven keer in het team van de week gestaan en op de Gouden Schoen eindigde hij bij de beste tien keepers van de Jupiler Pro League.

Marco Kana, toen gehuurd van Anderlecht, noemde hem een van de beste keepers van de competitie. Antwerp FC informeerde vorige zomer naar de voorwaarden van de doelman, met de bedoeling hem als back-up van Senne Lammens te halen.

Lammens was namelijk voorzien als opvolger van Jean Butez, die normaal zou vertrekken, maar uiteindelijk toch bleef.

Alexandersson moest niets weten van Vandenberghe

Tom Vandenberghe was vorig seizoen ook een van de zeldzame Kortrijkzanen die lange tijd op niveau was, maar raakte kort voor de winterstop geblesseerd.

De nieuwe coach Freyr Alexandersson achtte hem niet klaar, gaf de voorkeur aan Lucas Pirard en daarna aan zijn landgenoot Patrik Gunnarsson. Plotsklaps degradeerde Vandenberghe tot vierde keeper aan het begin van het huidige seizoen.

Volgens Krant van West-Vlaanderen moest Alexandersson niets weten van Vandenberghe, hoewel die in moeilijke omstandigheden goed had gepresteerd.

“Toen Alexandersson in januari in Kortrijk aankwam, zei hij hem (Vandenberghe, red.) vlakaf dat hij geen punten pakt maar er verliest”, aldus de krant.

De nieuwe nummer één Gunnarsson kostte bovendien veel geld, een stevige transfersom én een fors salaris, maar lag niet goed in de groep en acteerde erg aarzelend tussen de palen.

Vandenberghe mocht vorige zomer vertrekken, maar hij besloot - ondanks weinig uitzicht op speelkansen - toch om te blijven.

Er was geen enkele reden om Vandenberghe te dumpen

Glenn Verbauwhede, voormalig keeperscoach van KV Kortrijk, gaf nochtans negatief advies voor de komst van Patrik Gunnarsson omdat hij de IJslander zeker niet beter vond dan Tom Vandenberghe.

“Hij heeft niet de enorme reikwijdte en de explosiviteit van Tom", zei Verbauwhede in Krant van West-Vlaanderen. Verbauwhede vindt Vandenberghe dan ook de beste doelman van Kortrijk.

"Die heeft de club vorig jaar in eerste klasse gehouden. Hij werd weggestuurd. Hij mocht zelfs niet op de ploegfoto voor het seizoen. Die trainer haalde een landgenoot. Die kan nog geen ei vasthouden, laat staan een bal”, aldus Verbauwhede.

“Het is niet voor niets dat Antwerp en Gent al interesse in hem toonden en dat de keeperstrainer van Anderlecht bij mij naar hem informeerde.” Regi Van Acker voegde eraan toe dat Vandenberghe de kwaliteiten heeft om mee te draaien aan de top van België.

Eind oktober raakte Gunnarsson geblesseerd en sindsdien staat Vandenberghe toch weer in het doel van KV Kortrijk. Hij staat er weer, en dat na een periode van acht maanden zonder match.

“Er was vorig seizoen geen enkele reden om Tom Vandenberghe te dumpen”, stelde Frank Buyse van Krant van West-Vlaanderen vast.

Antwerp FC loopt Vandenberghe wééral mis

Na de zomer van vorig jaar stelt Antwerp FC zich opnieuw kandidaat om Tom Vandenberghe over te nemen, aangezien Jean Butez nu écht de Bosuil heeft verlaten en naar Como verhuist.

Vorig jaar was er ook al interesse in Vandenberghe, die na het vertrek van Butez als back-up van Senne Lammens werd voorzien. De Fransman vertrok toen echter niet, waardoor Vandenberghe zijn contract bij KV Kortrijk verlengde.

Maar ook dit jaar zal een transfer naar Antwerp niet doorgaan: de doelman heeft namelijk zijn transfer naar AA Gent afgerond. De Buffalo’s willen hun quotum van Belgische voetballers uitbreiden en wilden Daniel Schmidt, die terugkeert naar Japan (Nagoya Grampus), vervangen door Vandenberghe.

Antwerp moet dus dringend op zoek naar een andere optie dan Vandenberghe

JOUW MENING TELT:
Vandenberghe had voor Antwerp moeten kiezen

Meest recent

Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

2
2
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

14
14
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

52
52
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

204
204
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

233
233
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

286
286
'Overmars baalt: Eredivisie berooft Antwerp opnieuw'

Net als in de vorige mercato's lijkt ook deze zomer verkopen weer het ordewoord te worden bij ...

141
141
"Wat Michael Verschueren daar deed, tart elke verbeelding…"

Heel wat mensen hebben een afkeer van het vernieuwde WK voor clubs, één landgenoot zit ...

357
357
'Club Brugge haalt belangrijke transferslag thuis'

Club Brugge greep dit seizoen naast de landstitel, maar pakte wel de beker en schopte het in de ...

913
913
'Union mag oude bekende van verlanglijstje schrappen'

Het bleef tot dusver nog rustig op het vlak van transfers bij Union, maar daar zal ongetwijfeld nog ...

77
77
Courtois schittert weer… maar zíjn zoon steelt de show

Thibaut Courtois zit momenteel in Amerika, waar hij binnenkort start aan het WK voor clubs met Real ...

75
75
Standard sluit belangrijke deal voor vijf seizoenen

Er is deze zomer nog héél veel werk aan de winkel voor Standard. CEO Giacomo Angelini ...

138
138
Mart Smeets breekt privé: "Spoor van vernieling achtergelaten"

Bij ons heb je Karl Vannieuwkerke die doorgaans te zien is bij de meeste grote sportevenement, in ...

80
80
'Toptransfer nadert: De Cuyper geeft groen licht'

Voorlopig liet Club Brugge deze zomer nog geen spelers vertrekken, maar het lijkt slechts een ...

526
526
'Overbodige pion kan Union aan topaanwinst helpen'

Het zal ongetwijfeld weer een drukke transferzomer worden bij Union. De Brusselaars zullen zich ...

32
32
'Lommel SK plukt ervaren middenvelder weg bij Beerschot'

Bij Beerschot gaat er veel volk vertrekken deze zomer, waardoor een aantal ploegen uiteraard ...

167
167
'Wilmots wil ex-speler aanstellen als coach van Standard'

De zoektocht naar een nieuwe trainer loopt niet alleen moeizaam bij Royal Antwerp FC, maar ook bij ...

282
282
'Rapid Wenen plukt smaakmaker weg bij AA Gent'

AA Gent gaat mogelijk een van zijn aanvallende krachten verliezen. VoetbalNieuws weet dat Rapid ...

337
337
WK Clubs: Messi opgelucht na sensationele fase, Atlético in nesten

In de Verenigde Staten wordt momenteel het gloednieuwe WK voor clubteams afgewerkt. In Groep A kon ...

69
69
'Vanden Borre duikt plots op bij Belgische eersteklasser'

Anthony Vanden Borre was de voorbije jaren wat van de radar verdwenen. Maar de 29-voudige Rode ...

292
292
'Club zet zich schrap: nieuwe transferontwikkeling Jashari'

Ardon Jashari werd afgelopen seizoen door zijn collega's verkozen tot beste speler in de Jupiler Pro ...

774
774
'City gaat compleet los: vijfde (!) zomeraanwinst binnen'

Manchester City start woensdag zijn campagne op het WK voor clubteams tegen het Marokkaanse ...

167
167
Doelmannenklucht bij Anderlecht: Coosemans verraden?

Anderlecht leeft in een doelmannenklucht: Colin Coosemans schitterde afgelopen seizoen, maar ...

689
689
'Genk vreest vervelende clausule: exit steunpilaar dreigt'

Bij KRC Genk staat de voorbereiding op het komende seizoen alweer voor de deur. Aanstaande vrijdag ...

541
541
'Toptarget maakt zwaar offer voor droomtransfer Barça'

FC Barcelona was afgelopen seizoen de oppermachtige ploeg in Spanje en wil die suprematie in de ...

217
217

Meer sportnieuws