Antwerp opgeschrikt door JPL-toptransfer

door
Antwerp opgeschrikt door JPL-toptransfer

Antwerp FC wilde vorig jaar al Tom Vandenberghe als back-up voor Senne Lammens, maar de deal ging niet door toen Jean Butez toch bleef. Na een moeilijke periode bij KV Kortrijk, waar Vandenberghe door trainer Alexandersson werd gepasseerd, stelde Antwerp zich opnieuw kandidaat voor de doelman. Dit keer heeft Vandenberghe zijn transfer naar AA Gent afgerond, waardoor Antwerp FC wederom achter het net vist. De club moet nu dringend op zoek naar een andere optie voor de positie als back-up van Lammens, nu Butez wél vertrokken is.

LEES OOK: Genk krijgt fikse opsteker voor clash met Antwerp

Antwerp FC wilde Vandenberghe vorige zomer al

Tom Vandenberghe (32) was twee seizoenen geleden één van de sleutelfiguren die het behoud van KV Kortrijk veiligstelde. Hij had zeven keer in het team van de week gestaan en op de Gouden Schoen eindigde hij bij de beste tien keepers van de Jupiler Pro League.

Marco Kana, toen gehuurd van Anderlecht, noemde hem een van de beste keepers van de competitie. Antwerp FC informeerde vorige zomer naar de voorwaarden van de doelman, met de bedoeling hem als back-up van Senne Lammens te halen.

Lammens was namelijk voorzien als opvolger van Jean Butez, die normaal zou vertrekken, maar uiteindelijk toch bleef.

Alexandersson moest niets weten van Vandenberghe

Tom Vandenberghe was vorig seizoen ook een van de zeldzame Kortrijkzanen die lange tijd op niveau was, maar raakte kort voor de winterstop geblesseerd.

De nieuwe coach Freyr Alexandersson achtte hem niet klaar, gaf de voorkeur aan Lucas Pirard en daarna aan zijn landgenoot Patrik Gunnarsson. Plotsklaps degradeerde Vandenberghe tot vierde keeper aan het begin van het huidige seizoen.

Volgens Krant van West-Vlaanderen moest Alexandersson niets weten van Vandenberghe, hoewel die in moeilijke omstandigheden goed had gepresteerd.

“Toen Alexandersson in januari in Kortrijk aankwam, zei hij hem (Vandenberghe, red.) vlakaf dat hij geen punten pakt maar er verliest”, aldus de krant.

De nieuwe nummer één Gunnarsson kostte bovendien veel geld, een stevige transfersom én een fors salaris, maar lag niet goed in de groep en acteerde erg aarzelend tussen de palen.

Vandenberghe mocht vorige zomer vertrekken, maar hij besloot - ondanks weinig uitzicht op speelkansen - toch om te blijven.

Er was geen enkele reden om Vandenberghe te dumpen

Glenn Verbauwhede, voormalig keeperscoach van KV Kortrijk, gaf nochtans negatief advies voor de komst van Patrik Gunnarsson omdat hij de IJslander zeker niet beter vond dan Tom Vandenberghe.

“Hij heeft niet de enorme reikwijdte en de explosiviteit van Tom", zei Verbauwhede in Krant van West-Vlaanderen. Verbauwhede vindt Vandenberghe dan ook de beste doelman van Kortrijk.

"Die heeft de club vorig jaar in eerste klasse gehouden. Hij werd weggestuurd. Hij mocht zelfs niet op de ploegfoto voor het seizoen. Die trainer haalde een landgenoot. Die kan nog geen ei vasthouden, laat staan een bal”, aldus Verbauwhede.

“Het is niet voor niets dat Antwerp en Gent al interesse in hem toonden en dat de keeperstrainer van Anderlecht bij mij naar hem informeerde.” Regi Van Acker voegde eraan toe dat Vandenberghe de kwaliteiten heeft om mee te draaien aan de top van België.

Eind oktober raakte Gunnarsson geblesseerd en sindsdien staat Vandenberghe toch weer in het doel van KV Kortrijk. Hij staat er weer, en dat na een periode van acht maanden zonder match.

“Er was vorig seizoen geen enkele reden om Tom Vandenberghe te dumpen”, stelde Frank Buyse van Krant van West-Vlaanderen vast.

Antwerp FC loopt Vandenberghe wééral mis

Na de zomer van vorig jaar stelt Antwerp FC zich opnieuw kandidaat om Tom Vandenberghe over te nemen, aangezien Jean Butez nu écht de Bosuil heeft verlaten en naar Como verhuist.

Vorig jaar was er ook al interesse in Vandenberghe, die na het vertrek van Butez als back-up van Senne Lammens werd voorzien. De Fransman vertrok toen echter niet, waardoor Vandenberghe zijn contract bij KV Kortrijk verlengde.

Maar ook dit jaar zal een transfer naar Antwerp niet doorgaan: de doelman heeft namelijk zijn transfer naar AA Gent afgerond. De Buffalo’s willen hun quotum van Belgische voetballers uitbreiden en wilden Daniel Schmidt, die terugkeert naar Japan (Nagoya Grampus), vervangen door Vandenberghe.

Antwerp moet dus dringend op zoek naar een andere optie dan Vandenberghe

🔥 Wat iedereen nu leest

'Noa Lang nu al in de miserie door De Bruyne'
'Noa Lang nu al in de miserie door De Bruyne'
Ruben Van Gucht maakt korte metten met Ine Beyen
Ruben Van Gucht maakt korte metten met Ine Beyen

Vandenberghe had voor Antwerp moeten kiezen

Meest recent

Club Brugge in de problemen bij KVM: "Hij is een catastrofe"

KV Mechelen en Club Brugge hebben vanavond de tweede speeldag in de Jupiler Pro League op gang ...

150
150
STVV deelt transferboodschap mee na vertrek Bertaccini

STVV heeft Adriano Bertaccini verkocht aan RSC Anderlecht. De Kanaries verdienen miljoen euro's aan ...

46
46
OH Leuven slaat stevig toe: "Getekend tot 2029"

Oud-Heverlee Leuven is allerminst klaar op de transfermarkt. David Hubert verwacht nog wel het een ...

12
12
Spanning stijgt: plannen met Witsel liggen op tafel

Een tweetal maanden geleden droomden de fans van Standard luidop van een terugkeer van Axel Witsel. ...

85
85
Häcken-pandoering zorgt voor explosie in Lotto Park

De crisis loert om de hoek bij RSC Anderlecht. En het is amper 1 augustus. We haalden ruim een week ...

419
419
'Droomtransfer Lukebakio op til: topclub meldt zich'

Dodi Lukebakio kent een zeer mooie buitenlandse carrière. De flankaanvaller krijgt weinig ...

56
56
KV Mechelen - Club Brugge: Hayen voert twee wissels door

KV Mechelen en Club Brugge openen vanavond de tweede speeldag van de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart ...

218
218
Bom in Ligue 1: PSG-ster 15 jaar de cel in?

De afgelopen jaren zijn héél wat voetballers in contact gekomen met het gerecht. Daar ...

117
117
Ajax helpt Club Brugge met slimme transferzet

Ajax heeft een nieuwe aanwinst voorgesteld en dat zullen ze in Brugge zeer graag horen. De ...

221
221
Bertaccini heeft beet: toptransfer eindelijk officieel

De kogel is door de kerk: Adriano Bertaccini is een speler van RSC Anderlecht. Dat maakte de club ...

255
255
‘Anderlecht niet klaar: Renard smeedt nog transferplannen’

RSC Anderlecht is ferm aan het uitpakken op de zomertransferperiode. Anderlecht zal na het fiasco in ...

283
283
KAA Gent zweet peentjes: Leko al ferm onder druk

KAA Gent ging op de eerste speeldag van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League met 3-1 onderuit ...

207
207
Zulte Waregem haalt nieuw goudhaantje binnen

Zulte Waregem hoopt dit seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De kampioen van ...

111
111
‘Club Brugge verbaast met vreemde Jashari-beslissing’

De soap rond Ardon Jashari is een dagelijkse bezigheid op de zomermercato. AC Milan duwt ferm door ...

1455
1455
Bekende voetbaltrainer redt twee meisjes van de dood

Een geweldig verhaal in de marge van het voetbal: voormalig Inter-trainer Andrea Stramaccioni heeft ...

79
79
Wilmots grijpt opportuniteit: Standard heeft wéér beet

Standard Luik is met Marc Wilmots en Mircea Rednic een nieuwe weg ingeslagen. De Rouches hopen snel ...

191
191
'Renard stunt met constructie: details nieuwe toptransfer'

Anderlecht is nog druk in de weer op de zomermercato. Paars-Wit kan duidelijk nog versterkingen ...

585
585
De Mil slaat keihard terug na pijnlijke Charleroi-zeperd

Sporting Charleroi was afgelopen seizoen euforisch na de onverwachte overwinning op de Bosuil. De ...

112
112
Ivan Leko onthult gigantische domper bij KAA Gent

KAA Gent is niet goed aan het seizoen begonnen, maar Ivan Leko panikeerde vooralsnog niet. Met ...

375
375
Format-oorlog niet voorbij: verzet schiet meteen in actie

Het format in de Jupiler Pro League en de Challenger Pro League blijft voortduren. De kleinere clubs ...

234
234
Zweden maken Anderlecht compleet belachelijk

RSC Anderlecht heeft donderdagavond gezichtsverlies geleden op het Europese toneel. De Brusselaars ...

410
410
'Jashari-climax op komst: Milan belegt ultieme meeting'

Club Brugge leeft momenteel toe naar de start van de Europese campagne tegen RB Salzburg, maar zal ...

1575
1575
Fink bevestigt Genk-transfer: "Geen gekke dingen doen"

KRC Genk speelde vorige week een sterke partij, maar verloor uiteindelijk wel op het veld van Club ...

462
462
'Anderlecht grijpt in na fiasco: huurdeal in Premier League'

RSC Anderlecht heeft donderdag een mokerslag van formaat geïncasseerd en sneuvelde in de ...

601
601
Vincent Kompany en Bayern in diepe rouw gedompeld

Terwijl Vincent Kompany zijn team begint klaar te stomen voor het nieuwe seizoen, hangt er een ...

80
80

Meer sportnieuws