'Club zoekt oplossing: tweetal móét weg in januari'

door
'Club zoekt oplossing: tweetal móét weg in januari'

Dinsdag opent de wintermercato officieel zijn deuren in België. Verschillende ploegen willen dan hun selectie van gerichte versterking voorzien, maar ook een oplossing vinden voor spelers die niet in de sportieve plannen voorkomen. Dat laatste is ook bij Club Brugge het geval.

De regerende landskampioen blijft ook in het nieuwe kalenderjaar actief op drie fronten. Desondanks is men niet van plan om in januari nog veel versterking te halen. De huidige selectie heeft voldoende kwaliteit in de breedte, nagenoeg alle posities zijn minstens dubbel bezet. Enkel bij een vertrek van een belangrijke speler, lijkt Club de markt op te gaan.

Daar tegenover wil Blauw-Zwart wel een oplossing bereiken voor enkele overbodige spelers. In het geval van Dedryck Boyata werd die alvast gevonden. Nadat hij maandenlang in de annonimiteit werd verdreven, besloot men om zijn contract in onderling overleg op te zeggen. De verdediger kan dus als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe uitdaging.

LEES OOK: 'Standard wil zo snel mogelijk af van peperdure miskoop'

Overbodige Sowah

Er zit echter nog een speler in hetzelfde schuitje. Zo staat ook Kamal Sowah nog steeds op de blauw-zwarte loonlijst te verkommeren. De Ghanees werd destijds nog voor een slordige 9 miljoen euro gekocht, maar kon die hoge transfersom nooit rechtvaardigen. Afgelopen zomer keerde hij terug na een uitleenbeurt aan Standard. Sindsdien kwam hij amper nog in actie.

Volgens SudPresse is het dan ook de bedoeling om Sowah tijdens de wintermercato van de hand te doen. Al zal het niet gemakkelijk worden om een club te vinden voor een speler die al sinds begin mei geen officiële wedstrijd meer betwistte. Wel wordt het voor Club de laatste kans om te cashen op de 24-jarige. Zijn contract loopt komende zomer af.

Zinckernagel terug

Tot slot is er ook nog Philip Zinckernagel. De Deense aanvaller werd eind augustus verhuurd aan de Noorse kampioen Bodo/Glimt. Daar deed hij het meer dan behoorlijk. Maar de uitleenbeurt liep slechts tot 1 januari en kreeg vooralsnog geen vervolg. In principe sluit Zinckernagel deze maand dan ook weer aan bij zijn moederclub. Al lijkt het onwaarschijnlijk dat hij een nieuwe kans zal krijgen gezien de concurrentie op zijn positie(s). Uitkijken dus welke ploegen zich zullen melden nadat hij zich bij Bodo/Glimt weer op de kaart zette.

Zinckernagel moet een nieuwe kans krijgen ...

Meest recent

'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

13
13
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

56
56
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

82
82
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

110
110
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

114
114
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

110
110
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

337
337
'Bliksemtransfer Lewandowski naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

279
279
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

27
27
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

81
81
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

182
182
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

154
154
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

132
132
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

89
89
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

524
524
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

351
351
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

94
94
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

954
954
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

132
132
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

186
186
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

347
347
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

194
194
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

89
89
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

888
888

Meer sportnieuws