TRANSFERUURTJE: 'AA Gent shopt in JPL, tweede vertrekker Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'AA Gent shopt in JPL, tweede vertrekker Anderlecht'

De winterse transferperiode staat in België voor de deur en is in de meeste Europese landen zelfs al begonnen. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Jupiler Pro League

Sportieve baas Olivier Renard wil deze transferperiode de nodige versterking strikken bij RSC Anderlecht, maar zal ook spelers van de hand trachten te doen. Mathias 'Zanka' Jørgensen lijkt bijvoorbeeld op weg naar LA Galaxy. En ook tweede doelman Mads Kikkenborg zou wel eens kunnen vertrekken. De keeper kan volgens Zweedse media de overstap maken naar Elfsborg. Er is al contact tussen beide clubs én met de speler.

AA Gent lijkt zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet te hebben. Volgens Het Laatste Nieuws werd immers een akkoord gevonden omtrent de overgang van Tom Vandenberghe. De doelman komt weldra over van KV Kortrijk. Aanstaande maandag zou hij zijn medische en fysieke proeven afleggen. Vandenberghe moet de opvolger worden van Daniel Schmidt, die opnieuw in Japan aan de slag gaat. Bij KVK zou verdediger Ryotaro Tsunoda dan weer op de terugweg zijn van zusterclub Cardiff City.

Antwerp FC moet vrezen voor een vertrek van Jacob Ondreijka. De Zweedse spelmaker stond eerder al op de verlanglijst van Besiktas JK. Volgens Italiaanse bronnen zou nu echter ook Burnley FC zich aan het front hebben gemeld. Van een concreet bod is voorlopig wel nog geen sprake. Ondertussen blijft het wachten op een oplossing van Jean Butez. Zijn overstap naar RC Lens lijkt immers volledig van de baan.

De 19-jarige Hakim Sahabo zal Standard verlaten en aan de slag gaan bij Beerschot. Transferwatcher Sacha Tavolieri laat weten dat er inmiddels al medische tests gepland zijn. Het is nog maar een kwestie van tijd vooraleer de middenvelder officieel naar het Kiel zal trekken. Ondertussen halen de Rouches zelf ook versterking. De Franse verdediger Ibrahim Karamoko zou eerstdaags zijn kribbel zetten in Luik.

De voorbije dagen bleek KV Mechelen in pole positie te liggen om Stephen Welsh te strikken. De 24-jarige Schot zou gehuurd kunnen worden van Celtic. Die transfer lijkt intussen weer een stapje dichterbij te komen. Zaterdag heeft Celtic immers de uitleenbeurt van Dane Murray aan Queen's Park stopgezet. De verwachting is dat de 21-jarige de plaats van Welsh zal innemen, waardoor de weg voor KVM helemaal open ligt.

Buitenland

Johan Bakayoko maakt momenteel nog het mooie weer bij PSV, maar kan op de nodige buitenlandse interesse rekenen. Saudische bronnen melden bijvoorbeeld dat Al-Hilal opnieuw een poging wil wagen om Bakayoko binnen te halen. Ook in de zomer kwamen ze al tevergeefs aankloppen bij onze landgenoot. De kans dat hij nu wel overstag zal gaan is evenwel klein. De Rode Duivel geeft immers de voorkeur aan een sportief interessanter project.

De sportieve crisis bij Manchester United eist zijn slachtoffers. Volgens La Gazzetta dello Sport heeft de Joshua Zirkzee inmiddels aangegeven dat hij na een halfjaar al wil vertrekken op Old Trafford. Zijn makelaar Kia Joorabchian zou de markt dan ook aan het afspeuren zijn in de zoektocht naar een oplossing tijdens de wintermercato. Juventus zou alvast interesse tonen. Harry Maguire zou op zijn beurt kunnen blijven op Old Trafford.

Kyle Walker lijkt op weg naar de uitgang bij Manchester City. De Engelsman zou alvast een lucratieve transfer kunnen maken. De Saudische clubs Al-Nassr, Al-Ahli en Al-Ittihad staan volgens The Sun klaar om de gesprekken aan te gaan. Al acht het medium een winters vertrek onwaarschijnlijk gezien de vele blessures bij City. Komende zomer ligt een transfer dan weer voor de hand.

Welke ploeg eindigt dit seizoen volgens u het hoogst?

Meest recent

Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

17
17
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

98
98
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

52
52
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

78
78
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

372
372
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

211
211
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

109
109
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

479
479
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

386
386
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

562
562
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

228
228
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

439
439
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

331
331
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

86
86
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

525
525
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

341
341
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

105
105
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

217
217
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

570
570
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

298
298
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

75
75
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

117
117
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

46
46
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

480
480
WK-droom De Bruyne op instorten: "Twijfel of we hem terugzien"

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

451
451

Meer sportnieuws