'Anderlecht grijpt drastisch in met falende Zanka'

door
'Anderlecht grijpt drastisch in met falende Zanka'

RSC Anderlecht verloor afgelopen vrijdag met 2-3 van FCV Dender, wat voor de nodige frustraties bij de supporters zorgde. Mathias 'Zanka' Jørgensen werd zelfs uitgefloten. De kans bestaat dan ook dat de Deense verdediger na amper een halfjaar alweer wordt doorgestuurd.

Afgelopen zomer moest RSCA noodgedwongen op zoek naar versterking in het centrum van de defensie. Zeno Debast werd immers verkocht aan Sporting CP, de huurovereenkomst van Fede Gattoni kreeg geen vervolg. En de komst van Jan-Carlo Simic was onvoldoende om dat op te vangen. Zeker toen Jan Vertonghen ook nog eens zwaar geblesseerd uitviel.

Ze belandde Anderlecht uiteindelijk bij Jørgensen, die transfervrij kon overgenomen worden van het Engelse Brentford FC. Dat RSCA bij hem uitkwam is uiteraard geen toeval. Toenmalig CEO Jesper Fredberg kende zijn landgenoot natuurlijk goed. Maar vooral zijn band met de inmiddels ontslagen trainer Brian Riemer, met wie hij eerder al had samengewerkt, was behoorlijk goed. 

In de clinch met fans

De transfer werd evenwel geen succes. De voormalige international liet in zijn eerste weken een erg slordige indruk achter, zowel zonder als met bal. Enkel bij gebrek aan waardige alternatieven behield hij zijn basisplaats. Vervolgens kende Jørgensen een kleine opflakkering. Maar in de laatste wedstrijden komt hij opnieuw schromelijk te kort voor het beoogde niveau.

Bij de achterban is het geduld dan ook op, afgelopen vrijdag werd de Deen andermaal geviseerd. Die reageerde dan weer met een wegwerpgebaar. De situatie van Zanka lijkt dus van kwaad naar erger te gaan. En dat blijft niet zonder gevolgen. Zo meldt L'Avenir dat de kans behoorlijk groot is dat de verdediger tijdens de wintermercato alweer andere oorden opzoekt. 

Bliksemvertrek nabij?

De club zou hem alvast liever kwijt dan rijk zijn. Zeker als Vertonghen straks weer fit is en de beoogde versterking achterin wordt binnengehaald. Ook de speler zelf zou een bliksemvertrek allerminst uitsluiten. Ook al ligt hij nog maar enkele maanden onder contract. Een terugkeer naar het Deense kampioenschap zou een optie zijn. RSCA lijkt ook te willen meewerken aan een eventuele deal. Maar eerst moet er dus versterking gehaald worden achterin. Slaagt sportieve baas Olivier Renard daar niet in, zal Zanka zijn contract toch moeten uitzitten.

JOUW MENING TELT:
Anderlecht kan beter zijn contract ontbinden ...

Meest recent

Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

309
309
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

102
102
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

113
113
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaan zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

81
81
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

87
87
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

146
146
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

49
49
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

461
461
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

124
124
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

337
337
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

54
54
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

78
78
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

491
491
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

102
102
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

110
110
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

712
712
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

216
216
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

319
319
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

293
293
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

229
229
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

72
72
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

221
221
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

692
692
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

311
311
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

597
597

Meer sportnieuws