‘Flitsende toptransfer Skov Olsen doet Club daveren’

1316
‘Flitsende toptransfer Skov Olsen doet Club daveren’

Andreas Skov Olsen blinkt offensief uit met indrukwekkende statistieken: 0,58 doelpunt per 90 minuten en een afwerkingspercentage van 16%. Met de interesse van AC Milan en Tottenham Hotspur scoort hij beter dan de vaste flankaanvallers bij die clubs, Brennan Johnson en Samuel Chukwueze. In de Belgische competitie leidt hij op offensieve regelmaat, maar of hij dezelfde impact kan maken op het hogere niveau van de Serie A of Premier League blijft de grote vraag.

LEES OOK: Moreira tekent bij droomclub: riante transfersom onthuld

Grote clubs haken af: ze zijn ook niet achterlijk

Zijn onvoorspelbaarheid op het veld en de vragen rond zijn mentale weerbaarheid verklaren deels waarom Andreas Skov Olsennog steeds in België speelt. "Als de grote clubs dit zien, haken ze ongetwijfeld af," zei Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad.

De verwachte toptransfer die afgelopen zomer uitbleef, is volgens Marc Degryse inmiddels logisch. "Die buitenlandse clubs zijn ook niet achterlijk," zei hij in de studio van VTM.

"Zij zien hem elke week spelen en zien dat hij in tien wedstrijden slechts drie à vier keer excelleert. Je moet het ook in de kleine matchen tonen, anders leggen ze geen 20 of 30 miljoen op tafel. Het duurt te lang voor hij stabiliteit in zijn prestaties krijgt." 

Johan Boskamp stelt vast dat als Skov Olsen er zin in heeft, hij onhoudbaar is. “Spijtig genoeg voor Club is dat maar één keer om de zes wedstrijden. In die andere vijf heb je er niets aan.”

“Wanneer zal Andreas Skov Olsen eigenlijk eens wakker worden? Nonchalant. Té gemakkelijk. Té vrijblijvend. Arrogant”, schreef Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws.”

Verstandhuwelijk: Club wil nog steeds 15 à 20 miljoen

Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, stelt vast dat Andreas Skov Olsen in een verstandshuwelijk met Club Bruggeis beland. “Met zijn lichaam is hij nog in Brugge, met zijn gedachten zit ie al even elders en telt hij de dagen af.”

Franky Van der Elst erkent het talent en de geweldige linker van Skov Olsen, maar hij heeft ook al vaak zijn hoofd geschud. Maar in de voorbije weken heeft Skov Olsen eindelijk weer een teken van leven gegeven en presteerde hij eindelijk weer op niveau.

Tegen Celtic FC en Dender toonde de Deen zich weer als een speler die het verschil kan maken. Volgens Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws gaat Club Brugge ervan uit dat Skov Olsen binnenkort zal verkopen en is de vraagprijs nog altijd een stevige 15 à 20 miljoen euro.

Milan en Spurs te hoog gegrepen voor Skov Olsen?

Ondanks de wisselvallige vorm van Andreas Skov Olsen, blijft hij in de picture staan bij grote Europese clubs. Enkele weken geleden bracht Gazzetta dello Sport het opvallend nieuws dat AC Milan interesse heeft in hem.

De Deense aanvaller haalde zelfs de voorpagina van de roze sportkrant. Geoffrey Moncada, het hoofd van de scouting, is een grote fan van Skov Olsen en onderzoekt of hij het ontbrekende puzzelstuk is dat coach Paulo Fonseca nodig heeft om de aanval te versterken.

Tottenham volgt hem al sinds 2022 en stuurde ook al scouts scouts om Skov Olsen live aan het werk te zien tegen Aston Villa. Milan en Spurs zijn beide mooie clubs uit sterke competities, maar hoe zou Skov Olsen passen in de Serie A en de Premier League?

En zou hij veel moeite ondervinden om zich aan te passen aan het hogere niveau?

Defensief een ramp, offensief uitstekende cijfers

Bij Tottenham Hotspur is de 23-jarige Brennan Johnson een onbetwiste kracht op de rechterflank, terwijl Andreas Skov Olsen bij AC Milan de concurrentie zou moeten aangaan met Christian Pulisic (26) en Samuel Chukwueze (25).

Johnson en Pulisic tonen hun werkijver door hun grote defensieve bijdrage, een gebied waarin Skov Olsen in België slechts twee spelers achter zich laat: Anders Dreyer (Anderlecht) en Jarne Steuckers (KRC Genk).

Opvallend genoeg scoort Chukwueze op defensieve regelmaat nog lager in de Serie A. Aanvallend maakt Skov Olsen echter indruk: hij voert de Belgische competitie aan in offensieve regelmaat en overtreft zelfs Johnson, Pulisic en Chukwueze.

Zijn statistieken zouden hem in de Premier League en Serie A op een tweede plaats brengen, al moet daarbij worden opgemerkt dat de intensiteit, fysieke eisen en het kwaliteitsverschil tussen de competities een belangrijke nuance vormen.

Serie A of Premier League: Wat maakt Skov Olsen bijzonder?

Andreas Skov Olsen scoort dit seizoen gemiddeld 0,58 doelpunt per 90 minuten, een hoger gemiddelde dan Brennan Johnson, Christian Pulisic en Samuel Chukwueze.

In de Serie A zou hij met dat cijfer de derde beste rechterflankaanvaller zijn, achter Timothy Weah (Juventus, 0,62) en Riccardo Orsolini (Bologna, 0,64). In de Premier League overtreft alleen Mohamed Salah (0,87) hem qua doelpuntenproductie.

Wat efficiëntie voor het doel betreft, noteert Skov Olsen een afwerkingspercentage van 16%, waarmee hij in België op de derde plaats staat. In Engeland en Italië zou hij met dat percentage respectievelijk vierde staan, maar hij blijft net achter Johnson (17%) en Pulisic (23%), die efficiënter zijn in competities van een hoger niveau.

Op het gebied van dreiging naar het doel (expected goals + expected assists) staat Skov Olsen met 0,52 per wedstrijd tweede in België, na Jarne Steuckers (KRC Genk, 0,78).

In de Serie A en Premier League presteren Johnson (0,73) en Pulisic (0,63) opvallend beter, waarmee zij respectievelijk derde zijn in hun competitie, een bewijs van hun waarde op een veel zwaarder podium.

Kan Skov Olsen mee in de Serie A of Premier League?

Meest recent

'Anderlecht heeft beet: transferaankondiging vlak na Kairat'

De selectie en staff van RSC Anderlecht vertoeven momenteel in Kazachstan voor het Europese duel op ...

147
147
Witsel zet kribbel: nieuwe club voorziet mooie surprise

Axel Witsel krijgt er maar geen genoeg van. Op zijn 37ste gaat de Belgische WK-ganger nog een nieuw ...

25
25
'Barça incasseert dubbele njet: grote gevolgen Club Brugge'

FC Barcelona heeft zich deze week versterkt met Rodri. De Catalanen zijn echter nog niet klaar op de ...

425
425
UCL: Nederlands sprookje aan zijden draadje, Celtic haalt uit

Woensdagavond werden de resterende heenmatchen in de laatste voorronde van de Champions League ...

79
79
Moreira tekent bij droomclub: riante transfersom onthuld

Diego Moreira heeft een grote stap gezet in zijn nog prille carrière. De Rode Duivel ...

59
59
'Antwerp heeft transfer beet: financiële details gelekt'

Antwerp FC is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en wist zijn eerste twee wedstrijden al ...

205
205
Witte rook: Club Brugge kondigt volgende vertrekker aan

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge zijn sterkhouders in de resterende weken van de ...

286
286
'Stroeykens op weg naar nieuwe club: opvallende transfersom'

RSC Anderlecht wil in het slot van de mercato nog enkele jongens van de hand doen. Ook Mario ...

917
917
Twijfels bij Club Brugge: grote verandering in basiself?

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

897
897
'Over de 300 miljoen: Spurs doet duizelen met dubbelslag'

Na een dramatisch seizoen waarin het nipt aan de degradatie ontsnapte, zet Tottenham Hotspur alle ...

188
188
Eden Hazard zet ex-club in vuur en vlam met straffe stunt

Eden Hazard heeft opnieuw bewezen dat hij nog altijd een bijzondere band heeft met Chelsea. De Belg ...

117
117
De Mil stuurt Gent stevige waarschuwing voor Europese clash

Voor AA Gent wordt het in de komende week alles of niets. In tegenstelling tot Anderlecht en STVV ...

157
157
‘Anderlecht slaat grote slag met Speler van het Jaar’

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op een opvallend target uit Schotland. De 25-jarige ...

941
941
'Nóg een vertrekker op komst bij Union'

Het zijn alweer drukke dagen voor Union. De Brusselaars pakten woensdag uit met een nieuw contract ...

111
111
STVV aast op stunt: "Willen naar Europa League"

Donderdag wordt een belangrijke dag voor het Belgische voetbal, want dan hopen drie teams uit ons ...

126
126
Beerschot haalt nieuwe Japanner binnen

Beerschot is sinds vorig seizoen in handen van Kinpoudou Holdings en de eigenaars laten hun invloed ...

80
80
'Club moet alsnog vrezen in stadiondossier'

Club Brugge kreeg begin juli eindelijk het nieuws waar het al zowat 20 jaar op wachtte. Het kreeg ...

665
665
Toby Alderweireld verrast met straffe nieuwe job

Toby Alderweireld maakte deze zomer een beetje zijn rentree in de voetbalwereld, want hij stapte mee ...

124
124
'Lommel gaat wéér shoppen bij Ajax'

Voor Lommel is het seizoen begonnen met een één op zes. De promovendus wil echter zo ...

47
47
Union pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Union kent alweer een zeer bewogen transferzomer. Het zag dinsdagavond met Promise David alweer een ...

74
74
'Oplossing in de maak voor overbodige pion Anderlecht'

Anderlecht vertoeft momenteel in Kazachstan, waar het donderdag een grote stap hoopt te zetten ...

680
680
'Tresoldi naar Barça: Club houdt hart vast'

Voor Club Brugge worden de laatste weken van de zomermercato nog bijzonder spannend. Zo blijven er ...

596
596
'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'

Antwerp nam een perfecte competitiestart met een zes op zes tegen SK Beveren en KV Kortrijk. Dat was ...

635
635
Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Vorig weekend werd ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen op gang gertrapt. Bij ...

88
88
'Club fronst wenkbrauwen: Man Utd neemt Seys-standpunt in'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen op zoek naar een nieuwe linksachter, want na het vertrek van ...

1230
1230

Meer sportnieuws