TRANSFERUURTJE: 'Origi terug naar België, Club verliest Jutgla'

731 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Origi terug naar België, Club verliest Jutgla'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het voorbereiden van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Volgende Rode Duivel hakt transferknoop door'

Jupiler Pro League

Divock Origi moet in januari absoluut vertrekken bij AC Milan als hij geen volledig jaar wil verliezen. De interesse zal alleen gering zijn nadat hij de voorbije jaren amper speelde. Een terugkeer naar België zou daarom niet uitgesloten zijn voor de ex-Rode Duivel. Alleen zal de spits daarvoor wel moeten inleveren en is de vraag welke topclub nog een inspanning voor hem zal doen.

Club Brugge zou een optie kunnen zijn, want de landskampioen zal in januari misschien Ferran Jutgla verliezen. De Spanjaard komt dit seizoen niet al te vaak aan de bak en zou willen vertrekken. Hij zou kunnen terugkeren naar Spanje, waar Sevilla FC nog eens een poging zou wagen om hem binnen te halen.

Aan inkomende zijde zou Club ook werk maken van een buitenkansje. Ze zouden denken aan de komst van Mertcan Ayhan. De 18-jarige Turkse jeugdinternational is einde contract bij Schalke 04 en kan in de zomer dus gratis opgehaald worden. Genoa zou echter concurrentie bieden, net als teams uit Nederland, Duitsland en Turkije.

Bij Anderlecht wordt het uitkijken naar wat Olivier Renard in zijn eerste mercato vermag. De sportief directeur lijkt wel eerst een aantal spelers te moeten lozen voor er echt aan versterking gedacht kan worden. Overbodige spelers als Marco Kana en Amadou Diawara lijken alvast grote kandidaten voor een transfer. Daarnaast zal Anderlecht wellicht ook meewerken als er een goed bod komt op spelers als Majeed Ashimeru en Anders Dreyer.

Het lijkt erop dat er volgende week een leegloop op gang zal komen bij KMSK Deinze, dat nog steeds op de rand van het faillissement balanceert. Verschillende spelers staan klaar om hun contract te ontbinden en kunnen al aan de slag bij andere tweedeklassers. Met name Kenneth Schuermans (Patro Eisden), Gaëtan Hendrickx (RWDM) en Denys Prychynenko (SK Beveren) zouden al dicht bij een nieuwe werkgever staan.

KRC Genk heeft als hoofddoel om in januari alsnog een nieuwe linksachter te halen. Daarvoor duikt opnieuw de naam op van Yaimar Medina, die in de zomer al dicht bij een overgang leek te staan. Genk zou een nieuwe poging wagen voor de 20-jarige Ecuadoraan en een bod van 4 miljoen euro neerleggen bij Independiente del Valle.

Buitenland

Onlangs verkondigde Joan Laporta dat FC Barcelona in de zomer een bod van maar liefst 250 miljoen euro voor Lamine Yamal afgewezen had. Dat zou afkomstig geweest zijn van PSG. Daar ontkennen ze nu echter dat ze een formele aanbieding gedaan hebben, want dergelijke bedragen kunnen ze momenteel niet ophoesten. Wel informeerden ze naar de beschikbaarheid van het Spaanse wonderkind.

Een ander wonderkind is Arda Güler, maar de Turkse tienersensatie komt slechts met mondjesmaat aan de bak bij Real Madrid. De 19-jarige ster zou daarom een vertrek niet ongenegen zijn. Hij geniet alvast interesse uit Engeland, waar Arsenal en Manchester United op zijn komst azen. Die laatsten willen ook Antony in de deal betrekken, maar de kans lijkt nihil dat Real daarop in zal gaan.

Zou Origi in de JPL zijn carrière opnieuw kunnen lanceren?

Meest recent

'Frisse wind bij Anderlecht: 4 nieuwkomers in basisploeg'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

1
1
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

114
114
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

26
26
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

286
286
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

284
284
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

40
40
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

44
44
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

394
394
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

365
365
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

245
245
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

138
138
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

332
332
Transfer Casemiro krijgt staartje: onderzoek geopend

Deze zomer gingen enkele grote namen op zoek naar een nieuwe club. Een dossier dat al maandenlang ...

31
31
Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

128
128
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

350
350
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

493
493
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

354
354
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

296
296
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

370
370
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

302
302
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

105
105
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

242
242
Dé toptransfer van AA Gent: "Voelde meteen een klik"

AA Gent moet deze week Europees aan de bak en mag daar geen schade oplopen. Er is geen foutenmarge. ...

372
372
'Sibierski baalt weer: Anderlecht moet winger schrappen'

Voor Anderlecht begint het nieuwe seizoen deze week al met de eerste Europese confrontatie tegen ...

240
240

Meer sportnieuws