“Tedesco legt zich al neer bij ontslag Rode Duivels”

door
“Tedesco legt zich al neer bij ontslag Rode Duivels”

Bondscoach Domenico Tedesco ligt al geruime tijd zwaar onder vuur bij de Rode Duivels. Zijn contract werd vlak voor het EK nog verlengd door de KBVB, maar sindsdien ging het van kwaad naar erger met de Belgische nationale ploeg.

Het EK in Duitsland was een grote flop en ook in de Nations League vallen de resultaten tegen. De supporters zijn het grondig beu en verschillende analisten beginnen nu ook op tafel te slaan. De KBVB kampt echter met financiële problemen en de ontslagvergoeding van Tedesco is naar verluidt enorm.

LEES OOK: Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

Ontslag Tedesco

De roep om een ontslag van Tedesco wordt groter en groter. Analist Franky Van der Elst gaat tegenover Het Nieuwsblad nog een stapje verder en denkt dat er achter de schermen meer speelt. “Het blijft allemaal toch rammelen. Ik weet niet waarom en ik wil ook niet meteen conclusies trekken, maar het leek alsof hij zich er wat bij neergelegd had”, zei hij over een mogelijk ontslag van Tedesco.

De Italiaanse keuzeheer ligt vooral onder voor om zijn tactische veranderingen en vreemde selectiekeuzes. Zo zit er geen lijn in de tactiek van de Rode Duivels en is er elke wedstrijd wel een andere spelopvatting te zien. Verder spelen de ruzie met Thibaut Courtois en de zware uithaal van Kevin De Bruyne de bondscoach ook parten. "Wat zijn ze eigenlijk allemaal aan het doen? Waar moet dit toe leiden?"

Spelersgroep

Ook de spelers lijken zich stilaan tegen Tedesco te keren. De altijd rustige Timothy Castagne was na de verloren Nations League-match tegen Italië zéér scherp voor zijn bondscoach. De KBVB koos ervoor om het contract van Frank Vercauteren niet te verlengen en Vincent Mannaert is zijn vervanger. Zou de voormalige Club Brugge-pion de knoop over Tedesco durven doorhakken?

Denk jij dat Tedesco na Israël zal worden ontslagen?

Meest recent

Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

9
9
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

19
19
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

108
108
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

38
38
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

170
170
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

75
75
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

488
488
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

312
312
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

88
88
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

428
428
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

475
475
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

770
770
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

148
148
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

108
108
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

131
131
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

162
162
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

192
192
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

73
73
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

245
245
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

89
89
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

101
101
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

549
549
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

471
471
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

945
945
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

379
379

Meer sportnieuws