Vandenbempt snapt niets van Tedesco: “Schrikwekkend en dramatisch”

door
Vandenbempt snapt niets van Tedesco: “Schrikwekkend en dramatisch”

Bondscoach Domenico Tedesco blijft de wind van voren krijgen. Op momenten is er beterschap in het spel te zien, maar tegen Italië was dat alweer volledig weg. Peter Vandenbempt snapt niets van de keuzes van Tedesco.

De Italiaanse keuzeheer koos voor een 3-5-2 met Romelu Lukaku en Loïs Openda als spitsenduo. Die tactiek viel volledig door de mand want de Italianen waren in de beginfase heer en meester. De Rode Duivels kregen geen voet aan de grond. Vandenbempt is dan ook snoeihard in zijn oordeel over Tedesco.

LEES OOK: 'Club Brugge-bom zindert na: twee grove fouten Verhaeghe'

Schrikwekkend en dramatisch

De teleurstelling was achteraf niet enkel groot bij de Rode Duivels en de fans, maar ook bij de analisten. Vandenbempt sprak met Sporza en hield zich niet in. "Ik deel de teleurstelling. Enorme teleurstelling, eerlijk gezegd. Van de hoopgevende prestatie tegen Frankrijk - waarin de Belgen weliswaar verloren - bleef niets over."

De Rode Duivels kwamen dan ook op achterstand na een foutje van Club Brugge-back Maxim De Cuyper. "De eerste helft was heel erg zwak, het eerste kwartier zelfs schrikwekkend en dramatisch. Er zat geen drive of intensiteit in. De cijfers waren dan ook duidelijk: 80% balbezit voor de Italianen."

Bizar tactisch plan

Timothy Castagne brak de tactiek van Tedesco al volledig af en ook Vandenbempt stond vol verbazing te kijken. "Enkele Duivels zeiden achteraf dat het plan was om afwachtend te zijn. Maar dat zouden we toch niet meer doen na de teleurstelling op het EK tegen Frankrijk?", aldus de analist.

De fluitconcerten van de fans waren dan ook terecht. In de eerste helft bracht België niets. "Geen enkele doelpoging lieten de Duivels optekenen in de eerste helft. De wedstrijd van de laatste kans op die manier beginnen in een vol stadion - ook door een doelpunt weg te geven - vind ik onbegrijpelijk.”

Moet de KBVB snel ingrijpen en Tedesco per direct ontslaan?

Meest recent

'Club Brugge gruwelt: Barça wil toptalent wegkapen'

Club Brugge zette de voorbije jaren enorme stappen in zijn jeugdopleiding en plukt daar alsmaar meer ...

13
13
'Guardiola dropt toekomstbom: City kiest opvolger'

Nadat het vorig seizoen plots helemaal instortte, lijkt Manchester City dit seizoen weer herrezen te ...

8
8
Uithaal Garcia naar Club: bond neemt standpunt in

Intussen is Rudi Garcia een jaar aan de slag als bondscoach van de Rode Duivels. In die periode liet ...

137
137
Bom onder Vandaag Inside: Derksen haalt vernietigend uit

Eén van de meest scherpe analisten van Nederland is zonder enige twijfel Johan Derksen. Onze ...

18
18
'Club en Anderlecht willen gratis slag slaan bij PSV'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en het lijkt erop dat we zowel bij Anderlecht als Club ...

62
62
'Deze job bij topclub wees Thomas Vermaelen af'

Intussen zijn al een aantal Rode Duivels uit de gouden generatie in het trainersvak gestapt. Vincent ...

53
53
Ongezien: Garcia haalt verwoestend uit naar Club Brugge

Het zijn bij Club Brugge zeer woelige weken geweest en dat liet haast niemand onberoerd. De recente ...

595
595
Mercatobom in de maak bij Anderlecht?

Anderlecht staat alweer voor een drukke mercato. Ondanks dat er in de zomer al veel beweging was, ...

239
239
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor megadeal, topkandidaat bij Genk'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

189
189
'Bliksemtransfer dreigt voor Marcus Rashford'

De wintermercato staat voor de deur en dan is het tijd om de geruchtenmolen te laten draaien. Naar ...

54
54
Birger Maertens verrast vriend en vijand met nieuw leven

Birger Maertens was jarenlang een herkenbaar gezicht bij Club Brugge. Als betrouwbare verdediger ...

157
157
Garcia slaat groot alarm bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia is al volop bezig met het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

90
90
'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Marcus Rashford staat nog onder contract bij Manchester United, maar dit seizoen speelt de Engelsman ...

79
79
Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

126
126
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

100
100
'Neymar verrast met plots transferplan'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

91
91
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

36
36
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

75
75
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

197
197
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

420
420
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

231
231
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

232
232
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

191
191
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

80
80
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

1788
1788

Meer sportnieuws